Літієві батарейки АА: обираємо якісний товар

Який елемент живлення купляється частіше всього для пристроїв, котрим потрібно багато електроенергії? Розумніше всього буде придбати батарейки літієві АА. І здавалося б: що з ними складного? Необхідно лише купити в магазині АКБ і вставити в пристрій. Але, виявляється, не все так просто.

Як придбати якісний виріб?

Вибираючи елемент живлення для дитячої іграшки чи портативного пристрою багато покупців, на жаль, орієнтуються лише на вартість. Як результат, вони нерідко розчаровуються в АКБ, звинувачуючи при цьому виробника й продавців. Але потрібно ще й розуміти, що літієві батарейки АА — також товар. А отже, купляючи їх, необхідно вивчити всю інформацію, вказану виробником. І, звісно, потрібно знати характеристики АКБ.

Щодо маркування — у літієвих батарейок АА це символи FR6. Напруга елемента сягає від 1100 (MIN) — 3500 (MAX) мАг.

Також даний елемент живлення розрізняється за видами (одноразові та котрі можна повторно заряджати). Ще існують вироби, у котрих є чи нема додаткових можливостей. Наприклад, є пристрої, котрі подають сигнал про необхідність заміни АКБ.

Головне, що Ви маєте знати, купляючи літієві батарейки АА — термін їх придатності. Розпочнемо з дати випуску. Дана інформація обов’язково має бути вказана на упакуванні, етикетці чи ребрі виробу. Виробник записує її як 6-значний код:

— день (DD);

— місяць (MM);

— рік (YY).

Не менш важливий термін придатності. Він виглядить як дві пари літер, котрі вказують на місяць та рік.

Коли змінювати АКБ?

Літієва батарейка АА має тривалий термін експлуатації (при правильному використанні до 12 років). Завдяки цьому її використовують для електричних пристроїв, що споживають багато струму. Але коли термін дії пристрою проходить, потрібно негайно замінити його на новий. Вам потрібна нова батарейка АА літієва, якщо:

— вона не стоїть на рівній поверхні;

— один із полюсів містить на собі ознаки окиснення;

— мультиметр, вказує, що напруга АКБ сягає менше, ніж 1,3 V;

— лампа розжарювання на 1,5-3 V не світиться, або світло є, але дуже тьмяне.

Ось і все. Звісно, можна зробити так, щоб батарейки літієві слугували довше. Не допускайте, щоб батарейки літієві АА повністю розряджалися та уникайте великого перепаду температур. Проте, якщо термін використання елементу живлення пройшов і АКБ став функціонувати слабше, замініть його. Інакше через несправний елемент живлення може постраждати сам гаджет.

Джерело: https://primetrade.com.ua/product-category/elementi-zhivlennia/attr-battery_size-aa-uk/

 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *