Як видалити накип

Накип, який утворюється на стінках і дні металевого чайника, каструль та іншого посуду ніколи не можна прибирати механічним шляхом: натирати дротяною мочалкою, скребти ножем, чистити металевою щіткою. Небезпечно це особливо для емальованого посуду. Якщо пошкоджено покриття, то необхідно відразу ж розлучитися з нею, так як шматочки емалі можуть потрапити в кишечник, шлунок і сильно поранити їх.

На сьогоднішній час наша хімічна промисловість виробляє дуже хороші засоби для зняття накипу з посуду. Як використовувати препарати для видалення накипу, можна дізнатися в інструкції, прикладеної до цього хімічному засобу, а продаються такі засоби в універсальних або господарських магазинах. Але що робити, якщо поруч немає такого магазину або не виявилося в ньому таких засобів? Не потрібно засмучуватися, можна вдатися до старого перевіреного способу видалення накипу, який застосовували ще наші далекі предки при очищенні чайника і самоварів.

Добре промийте шкірку від картоплі і накладіть її в ту посудину, яку збираєтеся чистити. Налийте чистої води і поставте на вогонь на пару годин. Потім вміст виливаємо, промиваємо посуд, закип\’ятіть в ній чисту воду, вилийте її, і тільки після таких процедур можете її використовувати. Якщо був товстий сольовий шар, то всю зазначену процедуру потрібно повторювати 2 або 3 рази. Тому, щоб накип віддалявся легко і швидко, намагайтеся чистити посуд частіше, не довівши процес до появи великого шару накипу.

Є ще один варіант видалення накипу від вашого посуду — за допомогою розчину оцту. Потрібно таке співвідношення: на 1 літр води — 3,5 чайних ложок оцту. Кількість розчину береться виходячи із об\’єму посуду. Наливаємо в посуд теплу воду з оцтом і ставимо кип\’ятити на 2 години, Збийте, а після добре і багаторазово помийте чистою водою.
 
Читати також: