Як видалити плями від зеленки: практичні поради

Випадково перекинути на підлогу пляшечку з зеленкою — справжня біда для господині. Всім відомо, що смарагдовий розчин дуже в\’їдлевий, і видалити його з будь-якої поверхні дуже непросто. Що вже говорити про лінолеум, який вбере штучний барвник за лічені секунди. Відмити зеленку з цього покриття — прямо скажемо, завдання не з простих.
 
Лінолеум
відноситься до водонепроникних матеріалів, тому тільки за допомогою
води і губки позбутися зрадницькогї зеленої плями не можна.
Пропонуємо вам озброїтися нашими порадами, які підкажуть, чим відмити
зеленку з лінолеуму і які народні засоби зможуть виправити ситуацію.
 
 
Розлита зеленка — перші дії
 

 
В інтернеті ви можете зустріти поради з видалення зеленки соляною кислотою. Так, вона дійсно вступає в реакцію з діамантовою зеленню, міняючи її темний колір на цілком симпатичний помаранчевий. Але з соляною кислотою жарти погані, та й справді, у вас вдома напевно не хімічна лабораторія. Тому
будемо використовувати більш радикальні методи для видалення злощасної
плями з щільного полімерного матеріалу, тобто лінолеуму.
 
Зеленка тільки-тільки розлилася — насамперед потрібно встигнути не дати вбратися великій кількості розчину в покриття. Беріть непотрібну тканину, вату, на крайній випадок — туалетний папір. Обережно обробляєте місце пролиття, не розмазуючи, а точково промочуючи.
 
Потім
мильною водою, губкою і чистячим порошком (бажано з хлором) відтирати
наскільки залишків плями, попередньо вдягнувши на руки рукавички.
 
Якщо
для вас принципово вивести пляму будь-яким шляхом, і не шкода зіпсувати
фарбу лінолеуму, то на зелені розводи потрібно покласти ганчірку,
змочену в перекису водню і кислоти оцтової (30%).
Тканина вбере діамантову зелень, пляма знебарвиться.
 
Можна впоратися зі свіжою плямою зеленки за допомогою хімічних засобів для виведення плям (Vanish, Amway та ін.). Хоч вони і призначені для тканин, але в концентрованому нерозбавленому стані виведуть будь-яке забруднення звідки завгодно. Засіб потрібно рясно нанести на губку і постаратися просочити лінолеум. Цей спосіб стосується і м\’яких меблів, якщо раптом при падінні зеленка
зачепила оббивку, то плямовивідником можна відмити її і врятувати
становище.
 
 
Засоби для очищення лінолеуму від плям зеленки
 

 
Щоб видалити підступну пляму з покриття, потрібні зусилля і час. Користуйтеся усіма порадами по черзі, поки не досягнете бажаного результату. Пам\’ятайте: чим менше часу пройшло з моменту пролиття зеленки, тим простіше буде її відмити. Розглянемо, як відмити зеленку з лінолеуму за допомогою підручних засобів.
 
 
1. Оцет + сода
 
 
Найпростіший спосіб, який викличе бурхливу реакцію на лінолеумі. Пляму з зеленки слід рясно посипати харчовою содою. Не шкодуючи, насипте як мінімум 2 ст.л., головне — повністю покрити пляму. І зверху заливаєте соду звичайним столовим оцтом. Розпочнеться хімічна реакція, сода «витягне» зеленку з пор покриття. Дана процедура безпечна для підлоги, її можна дублювати стільки, скільки потрібно для повного знебарвлення плями.
 
 
2. Ацетон
 
 
Відомий розчинник, йому під силу вивести фарбу з чого завгодно. Разом з зеленкою ненароком може зникнути весь колір вашого лінолеуму і залишиться білий шматок полотна. Нанесіть на ватний тампон засіб, круговими рухами обробіть місце з плямою від зеленки. Міняйте вату по мірі необхідності.
 
 
3. Пральний порошок
 
 
 
 

Можна
повністю знебарвити шматок лінолеуму, якщо нанести на нього подібну
пасти, приготовлену з будь-якого прального порошку і чистої
водопровідної води.
Кілька мірних ложок порошку (~ 3 ч.л.) змішати з 50 мл води. Отриману пасту ретельно розтерти і нанести на діамантову пляму. Засобу потрібен час, щоб подіяти — добре, якщо вийде залишити його на всю ніч. Зранку за допомогою води і губки змити залишки порошку. Якщо потрібно відмити забруднення з меблів — цей спосіб також підійде. Пляма зникне, або стане менш помітною, якщо воно було велике і сильно в\’їлося.

 
4. Бензин / гас
 

 
Ці горючі суміші допоможуть вивести навіть застарілі плями зеленки з лінолеуму, меблів, будь-якої іншої поверхні. Шматок тканини добре намочити одним з перерахованих розчинів. Злегка потерти пляму, і накрити її змоченою тканиною. Через годину тканину прибрати, а місце з плямою промити теплою мильною водою.
 
5. Хлорне вапно
 
 

Добрий засіб для очищення та дезінфекції. Продається загальнодоступно, можна знайти навіть у багатьох аптеках у вигляді порошку.

 
Розводиться по інструкції. З плямою впорається, але доведеться потерпіти специфічний запах хлорки. Потрібно рясно нанести на всю поверхню плями. Дати кілька хвилин для виникнення реакції. Через 5-7 хвилин рясно змити водою, двічі ретельно промивши лінолеум. Пляма розчиниться і від неї не залишиться жодного сліду.
 
 

Якщо
ваші спроби виявилися марними після всіх перепробуваних варіантів, і
пляма від зеленки залишилося на місці — значить, допоможе заміна
невеликої частини лінолеуму на аналогічний шматок.
А для естетики і приємного зовнішнього вигляду можна прикрити проблемне місце килимком. І більше не відкривайте зеленку над підлогою, меблями, іншими предметами інтер\’єру. Відкривайте над раковиною — так безпечніше
 
Читати також: