Правила миття посуду, які повинен знати кожен

Коли ми здійснюємо цей щоденний обряд, ми не ламаємо голову над тим, як правильно мити посуд. Просто беремо губку, наливаємо на неї миючий засіб, включаємо воду і приступаємо до роботи. Але, можливо, існують свої правила і свій порядок і в цьому монотонному процесі?

Основні прийоми

Отже, для тих, хто не сильний в питаннях прибирання та миття, і для
тих, хто хотів би удосконалювати свої навички, пропонуємо дізнатися, як
можна і як не можна мити тарілки, ложки, сковорідки й інший посуд.

Спочатку звільняють посуд від залишків їжі за допомогою серветки або губки. Це треба зробити обов\’язково, щоб не забивався стік каналізації.

Столові приборі правильно буде мити теплою водою. Воду набирають у раковину і закривають злив або миють у великій мисці — кому як подобається. Відкривати кран і мити ввесь час під проточною водою не економно. По-перше, у багатьох стоять лічильники на воду, по-друге, навіть
без лічильників ми повинні розумно ставитися до витрачання природних
ресурсів.

    — Щоб від тарілок відстали шматочки їжі, вони повинні відмокнути. Для цього у воду додають невелику кількість миючого засобу.
    —
Найкраще починати миття з чашок, склянок, келихів і чарок. Поки ви їх будете мити, тарілки, виделки та ложки відмокнуть.
   
— Якщо не хочете мити посуд за допомогою хімії, то може використовувати харчову соду. Її або розводять в гарячій воді (столову ложку без гірки на літр води), або насипають трохи на губку.
   
— Можна скористатися господарським милом, яке менш шкідливе, ніж деякі гелі.
    —
Заміною хімії є столовий оцет. Якщо додати у воду трохи оцту при першому полосканні, то ваш посуд буде блищати.
    
Споліскуйте посуд два рази. Останній раз споліскувати можна під проточною водою. Це навіть краще, оскільки дозволить добре змити плівку миючого засобу.

Усуваємо жир

Тепер розповімо, як мити посуд, який покритий шаром жиру. Багатьох господинь хвилює питання, куди подіти жир або масло, які залишаються після смаження. Виливати їх в унітаз або в раковину не можна, бо потім будете самі ж скаржитися на поганий стік води. Більшу кількість масла можна злити в непотрібний целофановий пакет і викинути у смітник.

Якщо жир застиг, то його витирають папером (туалетним, газетним, серветками) або ганчір\’ям. Залишки жиру розчиняють декількома краплями миючого засобу з гарячою водою або гірчицею.

Різні пристосування

Про посудомийну машину поговоримо трохи пізніше, а поки приділимо
увагу губками, ганчірочку і щітками, і розповімо, якими вони повинні
володіти властивостями і як мити посуд з їх допомогою.

Щоб відмити бруд, на губку або ганчірку капають трохи миючої речовини і протирають кожен предмет окремо. Якщо миють господарським або дитячим милом, то намилюють ганчірочку милом.

Губка допомагає нам більш економно витрачати миючу речовину і швидко змивати бруд з посуду. Найпоширенішими є поролонові губки, проте їх витісняють інші види.

    — Мікрофібра довговічніша і добре вбирає воду. Якщо ви використовуєте губку з мікрофібри, то треба пам\’ятати що вона псується від високих температур.
    —
Губка з целюлози дуже добре поглинає воду, а коли засихає, то твердне. Вона більш ефективна, ніж поролонова, і мікроби в ній розмножуються менше.
    —
Щоб правильно помити веделки, треба скористатися щіткою, яка видалити бруд між зубцями.
   
— Одягайте гумові рукавички, щоб поберегти свої руки від впливів жорсткої води і миючого засобу. Шкіра на руках не буде сохнути і тріскатися.
   
— Якщо миєте без рукавичок, то не можна забувати знімати ювелірні прикраси. Зняти треба також годинник, якщо ви їх носите, і бажано закотити рукава, щоб не намочити одяг.

Не можна чекати, коли губка або щітка повністю вичерпає свій корисний ресурс. Міняйте їх своєчасно і пам\’ятайте, що є посуд, який не можна сильно терти абразивом.

Якщо хтось бажає знати, як швидко помити посуд, то відповідь досить простою. Чим швидше ви приступите до цієї процедури, тим раніше її закінчите. Це не жарт. Адже залишки їжі не встигнуть сильно пристати і затвердіти, а значить,
менше часу буде витрачено на відмочування і вам буде потрібно менше
зусиль, щоб все відмити.

Якщо процес миття вручну вас сильно нервує, то можете обзавестися посудомийною машиною, і застосовувати її. У посудомийній машині можна швидко відмити велику кількість столових приладів. Так ви заощадите час, але це не позбавить вас від таких процедур, як
очищення тарілок від залишків їжі, сортування посуду, завантаження та
своєчасне витягнення.

Трохи про миючі засоби

Поради з приводу миючих засобів на перший погляд здаються марними. Продається така велика кількість всяких гелів, порошків, рідин, що правильно підібрати те, що вам потрібно, не складе труднощів. Однак треба пам\’ятати, що всі вони впливають тією чи іншою мірою на наш організм і на екологію, тому ось що ми радимо.

    — Слідкуйте за складом того, що купуєте. Аніонактивні речовини, оптичні відбілювачі і фосфати повинні бути
відсутніми, кількість ПАВ має бути зведено до мінімуму, ще краще, якщо
їх взагалі не буде.
    —
Ретельно споліскувати посуд, щоб на ній не залишалося ніяких слідів миючого зособу.
   
— Якщо посуд нежирний, то користуйтеся просто гарячою водою і содою або господарським милом, не зловживайте продуктами хімії.
    —
У посудомийній машині застосовуються свої засоби, які не створюють багато піни, але ефективно діють на бруд.

Хороші господині знають, що альтернативою хімії є гірчиця. Сухий порошок гірчиці, розбавлений з водою, відмінно справляється з тим самим жахливим жиром, який залишається на сковорідках.

Якщо вам не вдається відмити забруднення господарським милом, значить вода дуже жорстка. Виправити цю ситуацію можна, додавши у воду соди. Можна також зробити своїми руками миючий склад, скориставшись милом, горілкою і гліцерином.

    Натріть на тертці 25-30 г мила, залийте його гарячою водою (півлітра) і розчиніть в мікрохвильовці.
    
Додайте в теплий розчин з милом гліцерин (4 ст. ложки) і спирт (1 ст. ложка).

Отриману суміш можна перелити в дозатор і користуватися як звичайним гелем для посуду.

Використання техніки

Тим, хто миє тарілки в посудомийній машині, можна порадити просто слідувати інструкції до неї. Для них питання, як правильно мити посуд, зводиться в основному до нюансів розстановки чашок-тарілок в машині.

Особливо цінні, крихкі предмети сервіровки слід мити окремо, і по
можливості вручну, оскільки в посудомийній машині вони можуть
пошкодитися.

Рекомендується
завантажувати великі предмети в нижнє відділення, а маленький за
габаритами посуд встановлювати і викладати вгорі.
Розставляйте всі предмети в посудомийній машині рівномірно, але не дуже близько один до одного. У спеціальних стійках посуд закріплюють догори дном, щоб вода в ньому не збиралася.

Необхідно, щоб поверхня посуду була під впливом потоку води, тоді все буде вимито добре. Вибирайте правильні режими, щоб не нашкодити тонким фужерах і ніжним порцеляновим чашках. І наостанок скажемо, що машину теж треба періодично мити і очищати від накипу, щоб вона добре справлялася зі своїми функціями.
 
Читати також: