Як відбілити ванну своїми руками

Складно уявити сучасну квартиру без ванни. І хоча багато хто воліє сауну або лазню, але як прийняти освіжаючий душ або теплу ароматну ванну без самої ванни, звичайно ж, насилу можна уявити. Однак якщо в цій же ванній час від часу доводиться щось мити, прати, відмивати брудне взуття і очищати від бруду свого домашнього улюбленця після прогулянки, ванна стає брудною, а наліт в\’їдається до такої міри, що вже неможливо відмити.

Основні причини виникнення нальоту:

— жорстка вода
— великий вміст домішок
— старі іржаві системи водопостачання
— агресивна дія різних хімічних засобів

Що ж робити? Чи можна повернути ванні первісну білизну?

{PAGEBREAK}

Відбілювання чавунної ванни

Свого часу саме чавунні ванни ставили в усі квартири. Головна перевага — дуже довго тримає температуру. У сучасних сталевих можна пролежати в гарячій воді хвилин десять, а потім додавати кіпяточком доведеться весь час. Правда, чавунна ванна має емальоване покриття, яке, як правило, і стає з часом сірим і непоказним. Тоді мимоволі подумаєш про те, як відбілити ванну в домашніх умовах.

Так як емаль вже пошкоджена, то для досягнення білизни думати про її збереження вже не доводиться.

Тому для капітального очищення вам знадобляться наступні предмети:

-губка з жорсткою щільною поверхнею
-металева щітка
-абразивний засіб
-«Білизна»

Необхідно змочити поверхню ванни, товстим шаром насипати порошок, почекати хвилин 10-15, а потім відтирати жорсткою щіткою від бруду та іржі до повного очищення. Найбільш забруднені місця можна потерти металевою щіткою. Після того як ви ретельно змиєте всі залишки порошку, можна протерти розчином хлорки всю поверхню ванни, і тоді вона стане просто білосніжною. Правда, ненадовго.

До речі, якщо ванна ще відносно нова і покриття не занадто пошкоджено, то краще все-таки скористатися кремоподібними засобами для очищення керамічних поверхонь.

Маленькі хитрощі
{PAGEBREAK}
Якщо потрібно зберегти емалеве покриття в цілості, але при цьому радикально відповісти на питання, як відбілити ванну, то можна скористатися менш радикальними засобами.

Можна використовувати спеціальні спреї, їх удосталь продається в магазинах побутової хімії. Як правило, вони розраховані на не дуже велику ступінь забруднення. Потрібно всього лише рівномірно розбризкати спрей по стінках ванни і через деякий час протерти м\’якою ганчіркою або щіткою і ретельно обполоснути.

Прекрасно зарекомендував себе так званий народний спосіб. Потрібно змішати по 2 столові ложки питної соди, кальцинованої, порошку з відбілюючим ефектом і оцту. Отриману суміш, що нагадує кашку, потрібно рівномірно нанести на всю поверхню ванни. Найбрудніші місця можна потерти щіткою, а через 15 хвилин ретельно змити всі залишки суміші разом з брудом.

І нарешті спосіб для самих ледачих. Наберіть повну ванну гарячої води, розчиніть в ній подвійну норму будь-якого кисневого відбілювача і залиште на всю ніч. Вранці ви побачите білосніжну ванну.

А ось для виведення плям іржі останнім часом стали користуватися щавлевою кислотою, яка вважається менш агресивною, ніж лимонна або оцтова. Готовий порошок розводиться водою до стану кашки і наноситься на найбрудніші плями. Можна додатково потерти їх м\’якою щіткою, після чого змити.

Не забудьте надіти рукавичці при роботі з будь-якими хімічними засобами!

Очищення акрилового покриття

{PAGEBREAK}

Акрилове покриття з\’явилося не так давно, але користується все більшою і більшою популярністю. По-перше, з акрилу випускають цілі ванни , адже акрил — різновид пластику. А по-друге, у традиційних чавунних або металевих ванн може бути акрилове покриття. На більш сучасних моделях його виготовляють відразу, а для старих ванн можна замовити.

Є два способи покриття: можна покрити пензлем або налити цілим шаром. Другий спосіб дає, звичайно, більш надійне покриття, так як товщина більша, до того ж наливне покриття має пружинячий ефект, а значить, після падіння у ванну якихось предметів не залишиться й сліду. Найпоширеніший наливний матеріал — стакріл, який використовується в більшості випадків.

І все-таки навіть таке покриття з часом втрачає колір і блиск, а значить навіть такі ванни періодично потребують генеральному чищенні.

Як відбілити акрилову ванну?

Відразу доведеться відмовитися від засобів, що містять абразиви, інакше порушиться поверхневий шар, отчого ванна може покритися микротрещинами, і її можна тільки викинути. Також не можна використовувати для очищення подібних ванн такі речовини, як луг, хлор і різні кислоти.

Виходить, що для додання чистоти і блиску акриловому покриттю можна використовувати тільки гелевидні і кремоподібні засоби з м\’яким миючим ефектом, наприклад, засоби для миття посуду.

А надалі, можливо, має сенс поставити додаткові фільтри та поміняти всі водопровідні труби, щоб не допускати такого сильного ступеня забруднення своєї ванни.