Як прати постільну білизну в пральній машині

Новий комплект постільної білизни, куплений в магазині, радує своїм яскравим і свіжим виглядом. Часто він має блиск і приємний запах, а на дотик досить гладкий. Багато господинь замислюються, чи потрібно прати нову постільну білизну? Навіщо потрібне прання

Фахівці вважають, що прати нову постільну білизну потрібно обов\’язково. Це стосується всіх комплектів: і дитячих, і звичайних, і дорогих дизайнерських. Відсутність попередньої обробки білизни може негативно позначитися на загальному стані людини.
Для цього є кілька причин:
  •  можливість присутності бактерій на тканини;
  • обробка білизни препаратами, які можуть викликати алергію;
  • використання барвників для створення малюнка на тканині;
  • до прання білизна більш грубіша і жорсткіша.

Незважаючи на те, що іноді дуже хочеться відразу ж використовувати новий хрусткий комплект постільної білизни, краще спочатку піддати його обробці в пральній машині, щоб уникнути неприємних наслідків. Перед тим як опинитися в магазині, вон проходить досить тривалий шлях, в результаті чого на тканині можуть з\’явитися пил і різні бактерії.

Тканина, згорнута в рулони, надходить на фабрику зі складів, де може зберігатися в неналежних умовах. В процесі виготовлення комплекту матеріал проходить шлях через різні цехи швейного виробництва, де стикається з механізмами і руками працівників. Як мінімум на кожному виробництві є пил, який неминуче потрапляє на білизну. Деякі виробники дорогї білизни стверджують, що їх комплекти перед пакуванням перуться і обробляються кондиціонером. Однак вони також можуть оброблятися спеціальними засобами, що додають тканини блиск і гладкість. Це робиться для того, щоб покупець переконався у гарноій якості постільної білизни.

У багатьох салонах споживачам пропонується перед покупкою розгорнути комплект, щоб помацати тканину на дотик. Можливо, набір білизни, який ви купили, лежав на демонстраційному стенді і його чіпали руками безліч людей. В такому разі на його поверхні знаходиться велика кількість мікробів.

Натуральні матеріали, на відміну від синтетичних, мають сприятливе середовище для розмноження різних комах. Якщо тканини зберігалися в неналежних умовах, існує певний ризик потрапляння їх на білизну.

Деякі виробники випускають постільні комплекти з надрукованими на ньому яскравими малюнками. При цьому фарба наноситься поверх матеріалу і при терті може залишати сліди на шкірі. Крім того, тканина з друкованими принтами часто має специфічний запах фарби. Такі комплекти необхідно прати порошком або гелем для кольорової білизни з використанням кондиціонера для закріплення кольору.

Нові сатинові комплекти, виготовлені з довговолокнистої бавовни, можуть бути досить твердими і жорсткими. Після прання сатинова білизна, яка має високу щільність, розм\’якшується і стає більш ніжною.

Білизна, що пройшла обробку в пральній машині, буде чистою, м\’якою і приємною на дотик. Ви будете впевнені в тому, що вона повністю безпечна для вас і ваших дітей.

Особливості прання

Перед тим як приступити до обробки комплекту, треба вивчити інформацію на етикетці. Такі дії здійснюйте тільки згідно з рекомендаціями фірми-виробника. На ярлику вказується допустимий режим прання (ручне або машинне), температура води, можливість машинного віджиму та ін.

Зазвичай виробник вказує допустимий температурний рівень прання – не більше 40 градусів, але в деяких випадках може бути 50 або 60 градусів. Також більшість комплектів можна прати в пральній машині, ручний спосіб вказується досить рідко. Рекомендується прати ручним методом постільну білизну з натурального шовку, так як його волокна дуже ніжні.

 Щоб уникнути псування постільної білизни, в точності дотримуйтесь інструкцій фірми-виробника! Не збільшуйте температурний режим, це може негативно позначитися на стані тканини після прання. Використовуйте миючі засоби, що підходять для білизни за типом тканини (для бавовни, синтетики і т. д.). Краще застосовувати рідкі або гелевидні препарати, так як вони мають більш м\’який вплив. Засоби, що містять відбілювач, при першому пранні не застосовуються.

Якщо ви перете більше одного набору білизни, кольорові і білі тканини потрібно обробляти окремо. Окремо один від одного перуться натуральні і синтетичні матеріали. Для того щоб випрати комплект ручним способом, наберіть у ванну велику кількість води зазначеної температури, потім влийте миючий засіб і почекайте до його повного розчинення. Перед пранням комплект необхідно вивернути на виворітну сторону. Потім опустіть у ванну білизну і обережно виперіть. Терти тканину не потрібно, щоб не з\’явилися затерті ділянки.

Після прання прополощіть білизну в великій кількості чистої прохолодної води. Якщо воно кольорова, то для закріплення кольору можна додати у воду кілька ложок оцту. Це додасть волокнам додатковий блиск. Для того щоб випрати нову постільну білизну в пральній машині, виверніть її навиворіт і завантажте в барабан. Виберіть відповідний режим, виходячи з типу тканини (бавовна, синтетика) і температуру, рекомендовану виробником. Якщо набір містить обробку (рюші, мережива тощо), можна скористатися делікатним режимом.

При наявності на підковдрах і наволочках стразів, різних прикрас та інших декоративних елементів, перед пранням їх відпорюють, щоб не пошкодити тканину. Пришивається декор в самому кінці, після сушіння і прасування.

Щоб випрати в пральній машинці сатиновий комплект постільної білизни, виставте потрібний режим на регуляторі. Зазвичай сатинову білизну з бавовни рекомендується прати при температурі не більше 40-50 градусів. Для сатину, виготовленого з бамбукових і шовкових волокон, виробник може вказати режим близько 30 градусів.

 Майте на увазі, що після прання комплект з натурального матеріалу може стати менше на кілька сантиметрів (до 10). Усадка є природним процесом і закладається в розміри комплекту.

Прання та сушка

При сушінні постільного набору в пральній машині потрібно вибрати делікатний режим. Якщо ви просушуєте його природним шляхом, сушити треба на виворітній стороні. У теплу пору року можна робити це на свіжому повітрі, щоб білизна краще провітрилась.

Прасувати білизну потрібно у відповідності з тим, з якого матеріалу вона виготовлена. Виберіть на прасці потрібний режим (для льону, бавовни або синтетики) і добре пропрасуйте. Якщо на підковдрах присутній малюнок або вишивка, його гладять з виворітного боку. Матеріали з шовку, бамбука та віскози бризкати водою не можна, це може призвести до утворення плям.

Прасувати білизну після прання необхідно, так як ви нейтрализуете дію шкідливих речовин в результаті застосування миючих засобів. Крім того, відпрасований комплект виглядає естетично і красиво.

Виконуйте всі рекомендації по догляду за постільною білизною для того, щоб уникнути неприємних наслідків. Правильно проводите прання і прасування тканин, так ви збільшите термін експлуатації комплекту і збережіть його красивий зовнішній вигляд.