Як прати куртку на пуху в пральній машині

Куртки на пуху є поширеним сучасним верхнім одягом. Вони дуже теплі і легкі, а крім того, володіють стильним і модним дизайном. У процесі повсякденного носіння пуховики піддаються досить сильним забрудненням, особливо якщо вони світлого відтінку. Кожен власник подібної речі починає замислюватися про те, як правильно почистити пухову куртку в домашніх умовах, щоб не зіпсувати її.

Особливості догляду

Складність догляду за пуховиком полягає в тому, що його наповнювачем є натуральний пух. Качиний або гусячий пух і перо, що застосовуються для виготовлення верхнього одягу, добре зберігають тепло і дозволяють повітрю циркулювати усередині одягу. Але крім цих корисних якостей, даний наповнювач володіє і іншими властивостями.

Пух, що має безліч дрібних ворсинок, сприяє накопиченню пилу, тому бажано проводити очищення не тільки зовнішнього покриття куртки, але і її наповнювача. Основну складність становить те, що при намоканні ворсинки пуху злипаються і утворюють грудку, і його згодом важко привести у первинний вигляд. Крім того, волоски мають властивість вбирати миючі речовини, які важко виполоскати з них.

У зв\’язку з цими факторами необхідно знати, як можна правильно почистити і висушити пухову куртку в домашніх умовах, щоб вона не втратила своїх цінних якостей. Для початку визначте, чи можна прати ваш пуховик вручну, або на допомогу прийде машинка — автомат. Знайдіть ярлик і подивіться, який догляд пропонує виробник.
Він може рекомендувати:
  • ручне прання;
  • обробку в пральній машині з зазначенням можливості віджиму;
  • хімічну чистку.

Існують пухові речі, для яких дозволена лише хімчистка. В цьому випадку доведеться здати одяг у спеціалізований заклад, щоб його почистити. Але в основному сучасні виробники роблять речі, які можна випрати ручним способом або в пральній машинці.

Для того щоб правильно випрати куртку на пуху в домашніх умовах, потрібно дотримуватися деяких правил. Температура для прання не повинна перевищувати 30 градусів. Рекомендується застосовувати миючі засоби м\’якого впливу з рідкою або гелеподібною консистенції. Вони лагідно діють на покриття куртки і не залишають розводів. Звичайний порошок краще не використовувати.

Перед тим як почати прання пуховика в пральній машинці або ручним методом, потрібно почистити зовнішнє покриття від плям і сильних забруднень. У зв\’язку з тим, що пух погано віддає миючі речовини, які вбираються в процесі прання, пуховик рекомендується ретельно полоскати у великій кількості води не менше двох разів. У машинці рекомендується ставити додаткове полоскання.

Так як пух і перо збиваються в грудки під час обробки, для того щоб правильно такий одяг випрати в пральній машині, потрібно скористатися спеціальними кульками. Деякі виробники продають їх разом з пуховими куртками. Їх закладають в барабан з одягом і перуть і сушать разом з нею. Кульки збивають річ під час прання і не дають пуху збиватися в грудки.

 Якщо ви не змогли знайти в продажу спеціальні кульки для прання пухових виробів, можна скористатися звичайними тенісними м\’ячиками з м\’яким покриттям для великого тенісу. Краще придбати світлі м\’ячики, які не будуть фарбувати одяг в процесі його обробки.

Як випрати вручну

Якщо фірма-виготовлювач дозволяє прання тільки ручним способом, в домашніх умовах почистити пуховик буде нескладно. Уважно огляньте одяг і визначте ступінь забруднення. Не дуже брудну річ можна почистити, повісивши її на вішалку, роблячи упор на особливо забруднені місця.

Налийте в ємність теплу воду і розведіть в ній миючий склад. Можна використовувати господарське мило. Спіньте розчин і намочіть у ньому губку. Потріть губкою спочатку брудні ділянки до повного очищення, а потім починайте обробляти покриття куртки, роблячи рухи зверху вниз.

Промийте таким чином весь пуховик. Після цього включіть душ і змийте піну сильним струменем. Добре прополощіть виріб, щоб в ньому не залишилося миючого засобу.

Якщо річ сильно забруднена, краще випрати її у ванні. Наберіть туди прохолодну воду (близько 30 градусів) і влийте миючий засіб. Перемішайте до розчинення речовини і покладіть у воду куртку. Заперіть брудні місця і залиште на 10-15 хвилин. Потім виперіть виріб, поміняйте воду і добре прополощіть його. Операцію полоскання краще повторити ще раз. Акуратно відіжміть річ і повісьте її сушитися на вішалку.

Машинне прання

Переконайтеся, що виробник дозволяє обробку пухового виробу в пральній машині. Щоб правильно випрати пуховик в домашніх умовах, виконуйте наступні правила:

  • кладіть в барабан тільки одну річ з пуховим наповнювачем;
  • використовуйте спеціальний засіб для прання або рідке мило;
  • проводьте обробку на делікатному режимі;
  • проводьте прання у прохолодній воді.

Перед тим як закласти виріб в автомат, підготуйте його. Відстібніть хутро, приберіть з кишень сторонні речі. Брудні місця і плями потрібно попередньо потерти губкою, змоченою в мильному розчині або господарським милом. Застібніть всі блискавки і виверніть річ на виворітну сторону. Не забудьте використовувати спеціальні кульки для прання.

Покладіть пуховик в барабан разом з кульками, виберіть делікатний режим, встановіть температуру на 30 градусів. Влийте у відсік для порошку миючий засіб і включіть автомат. Після циклу прання проведіть процес полоскання два рази. Віджимати виріб потрібно на низьких обертах. Якщо у вашій машинці є відповідний режим, то сушити куртку на пуху треба разом з кульками в режимі дбайливого сушіння.

Видалення плям

Якщо на пуховику є брудні плями, то їх потрібно видалити до процесу прання. Плями бруду можна прибрати за допомогою мильного розчину або, просто потерши господарським милом. У тому разі, коли забруднення мають більш складний характер, скористайтеся сумішшю нашатирю і пероксиду водню.

Візьміть невелику кількість обох препаратів і змішайте в рівній кількості. Потріть цим складом проблемні ділянки. Залиште на деякий час, потім промийте ці місця чистою водою.

Жирні плями можна видалити, скориставшись бензином або сольовим розчином. Потріть проблемне місце губкою, змоченою в бензині. Можна зробити кашку з солі з додаванням води і нанести її на пляму. Почекайте близько 30-40 хвилин і змийте залишки речовини.

Сушка пуховика

Для того щоб куртка на пуху придбала первісну форму, її потрібно правильно висушити. Мокрий пуховик потрібно акуратно віджати, не перекручуючи покриття, і повісити на плічки. Сушити одяг треба на свіжому повітрі або при кімнатній температурі.

 Протягом просушування необхідно періодично підходити до виробу і добре струшувати його, щоб розподілити пух по внутрішній частині куртки. Це потрібно робити постійно, інакше не уникнути утворення грудок.

Пуховик сушиться досить довго, тому наберіться терпіння. Не сушіть подібні речі поблизу електронагрівальних приладів і печей. Це може негативно вплинути на властивості пуху.

Якщо в кінці процесу в деяких місцях одягу все-таки утворилися грудочки, не турбуйтеся. Потеребите ці місця пальцями, щоб розбити грудки. Після цього дуже енергійно струсіть дану частину куртки. Продовжуйте до тих пір, поки ви не побачите, що пух розподілився рівномірно.

Прання хутра

Багато пухових курток оснащуються хутряною опушкою. Якщо вона білого кольору, то на ній можуть бути видно забруднення. У такому разі її теж треба почистити. Хутро відстібається і чиститься окремо від куртки.

Почистити хутро можна сухим і мокрим способами. Перший полягає в тому, що на ворс наноситься картопляний крохмаль або манна крупа. Втерти порошок в хутро і зачекайте деякий час. Ці речовини відмінно вбирають бруд і очищають ворс.

Потім струсіть порошок з хутра і прочешіть його гребінцем або щіткою, щоб видалити залишки засобу. Крім описаних засобів, можна використовувати тальк в якості очисника.

Можна почистити брудне хутро з допомогою мильного розчину. Розведіть в теплій воді трохи будь-якого рідкого миючого засобу. Спіньте і нанесіть його на губку. Обережно обробіть сеь хутро, не допускаючи промокання до основи.

Потім змийте залишки засобу губкою, змоченою в чистій воді, і дочекайтеся висихання. Після цього розчешіть ворс щіткою для хутра або великим гребінцем.

Використовуючи всі рекомендації, ви зможете правильно випрати свій пуховик самостійно. Періть одягу своєчасно, не доводьте до сильних забруднень і плям. Тоді ваша річ буде довго залишатися красивою і свіжою.