З якими кульками потрібно прати пуховик

Куртки з натуральному пуху нині є досить поширеним верхнім одягом. Більшість виробників дозволяє машинне прання пуховиків, що дуже зручно для споживача. Для того, щоб пух не збився під час прання, і виріб прийняв первинний зовнішній вигляд, потрібно використовувати спеціальні кульки для прання пуховиків. З їх допомогою ви зможете випрати і висушити одяг якісно і без зайвих труднощів.

Навіщо потрібні кульки

Внутрішнє наповнення пуховика складається з гусячого або качиного пуху, перемішаного з пір\’їнками. Цей натуральний матеріал добре вбирає вологу, а також різні миючі речовини. При пранні пух збивається в грудки, який дуже важко розпушити, щоб надати пуховику колишній вигляд.

Для того щоб уникнути таких проблем, вироби з натурального пуху рекомендується прати разом зі спеціальними кульками. Кульки, переміщаючись всередині барабана пральної машинки, постійно збивають виріб, не даючи пуховому наповнювачу збиватися в грудки.

Крім цього, такий спосіб дозволяє якісніше відіпрати покриття куртки, забруднення краще видаляється з волокон, і тканина стає чистішою. При полосканні кульки допомагають усувати миючі речовини з ворсинок пуху, які вони вбирають в себе під час прання. Застосування кульок для прання має ще одну перевагу. Виробники заявляють, що їх використання дає можливість значно знизити витрату миючих засобів. За рахунок високої інтенсивності процесу, тканина відмінно відпирається з мінімумом засобу для прання. Це дозволяє економити миючі засоби, а також є плюсом для людей, схильних до алергій.

Види кульок і їх дія

Зараз випускається кілька пристосувань для прання одягу, що мають різний принцип дії. Кульки для прання пуховиків можуть бути:

  • з ПВХ, вкриті округленими шипами для кращого збивання виробу;
  • мають спеціальні петельки, запобігають утворення катишків на поверхні тканини;
  • турмалінові;
  • магнітні.

Кулі з ПВХ

Найбільш поширені кулі для прання виробів з наповнювачем із пуху першого типу. За зовнішнім виглядом вони схожі на м\’ячики для масажу. Це досить прості пристосування, однак за відгуками споживачів вони значно покращують якість прання. Одяг краще відпирається і прополіскується.

Дану продукцію можна придбати у магазинах, де продаються пуховики, багато виробників можуть поставляти їх в комплекті з курткою. Також їх можна знайти і в господарських відділах.

Проти катишків

Якщо покриття вашого пуховика має поверхню, схильну до утворення катишків, можна скористатися кулями, що запобігають скочуванню. Ці пристосування мають невеликі петельки, які ковзають по поверхні тканини і прибирають грудочки. Ці кульки добре підійдуть для курток, які мають трикотажні вставки або елементи з вовнової тканини. Вони відмінно відперуть річ і забезпечать їй потрібний догляд.

Додатковою перевагою цих пристроїв є те, що вони збирають на себе різне сміття у вигляді шерсті домашніх тварин, ниточок і т. п., всередині барабана пральної машинки. Це запобігає засміченню фільтра машини і подовжує термін її роботи.

Турмалінові елементи

Застосування турмалиновых куль є інноваційним методом, що дозволяє якісно відпирати вироби з пуху. Пристосування для прання являє собою пластиковий контейнер, всередині якого знаходяться невеликі круглі елементи, що складаються з напівдорогоцінного каміння (турмаліну).

Принцип дії полягає в тому, що турмалін виділяє негативно заряджені іони, які впливають на волокна тканини і видаляють забруднення. В результаті взаємодії іонів з водою змінюється кислотно-лужний баланс середовища. Він прирівнюється до значення, близького до лужного, тобто такого, який створює пральний порошок. Тому турмалінові кульки можуть успішно замінювати миючий засіб. Перучи пуховик з їх застосуванням, ви можете повністю відмовитися від використання прального порошку. Цей спосіб являє собою екологічну обробку речей без застосування шкідливих хімічних препаратів. Крім того, ви економите на придбання миючих засобів.

Так як в результаті нагрівання турмалінові кулі виробляють електричні заряди, всередині барабана починається електролітичний процес. Вода з підвищеним вмістом лугу не лише усуває забруднення, але і виробляє ефект кондиціонування. Поверхня оброблюваних тканин стає більш м\’якою та еластичною. Речі будуть доглянутими і яскравими без використання ополіскувачів і кондиціонерів для одягу. Процедура додаткового полоскання при цьому не потрібна, в результаті чого економиться водний ресурс і електроенергія.

 Турмалінові кульки необхідно сушити після кожного застосування. Процес прання з їх використанням слід проводити при температурі не вище 50 градусів. Вартість цих елементів досить висока. Але враховуючи їх переваги, вони окупають витрати на їх придбання. Крім того, це екологічний спосіб, не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Магнітні кулі

Магнітні пристосування складаються з магніту, оточеного гумовою оболонкою. Ці кульки добре усувають забруднення, вибиваючи їх з волокон тканини. Крім того, вони пом\’якшують воду, проводячи процес розмагнічування. Це дає можливість не використовувати при пранні кондиціонер для пом\’якшення тканин.

Якщо ви не змогли придбати спеціальні кульки для прання одягу, можна замінити їх тенісними м\’ячиками. Перед пранням потрібно переконатися в тому, що вони не будуть линяти і не зіпсує покриття пуховика.

Для того щоб випрати пуховик, потрібно закрити всі блискавки і вивернути його на виворітну сторону. Завантажте виріб в барабан і складіть туди кульки. Куль з ПВХ (які ви можете замінити тенісними) потрібно 6-8 штук. Магнітних – близько 6. При використанні турмалиновых рекомендується класти два комплекти.

Виберіть температуру прання 30 градусів, виставтевіджим на низькі оберти, при необхідності додайте миючий засіб, а потім увімкніть машинку. Полоскати виріб треба разом з кульками.

Виберіть для прання пуховика ті пристосування, які вам найбільше підходять. Виконуйте рекомендації виробника по догляду за речами (температурний режим, сушіння тощо).