Чи потрібно робити генеральне прибирання кожної суботи

У багатьох сім\’ях встановлено такий порядок: один день в тиждень присвячується прибирання свого будинку. Все чиститься і миється, витрушує і стирається. І такий порядок дотримується неухильно. Добре це чи погано?

Чому саме такий порядок? Звичайний відповідь: так робила бабуся і мама, і будинок славився чистотою і затишком, тому і я повинна так робити. Наводять чистоту у вихідний день. У кого-то прибирання в суботу, хтось присвячує їй неділю.

Мало хто зізнаються в тому, що день домашнього прибирання в глибині душі вони вважають пропащим днем. І
відмовитися не можна, і справа корисна, і в грязі жити не хочеться, але
чомусь в цей день все в родині лаються один з одним, пред\’являють
претензії і збирають образи.
Це вважається неминучим неприємністю, і обговорювати тут нічого. А даремно!

Не секрет, що є люди, у яких сама думка зайнятися прибиранням викликає роздратування. Причому мова не йде про патологічних Грязнулі. Дуже часто вони просто не знайшли свій спосіб впоратися з домашніми справами без стресу.

В кінцевому рахунку, все залежить від характеру і від виховання. І дуже часто виховання приходить в суперечність з властивостями характеру, що породжує дискомфорт і служить основою для стресу. Якщо характер емоційний, не терпить рутини і одноманітності, то всяке регулярне справа буде дратувати. А регулярне вишкрібання бруду — тим більше.

Зламайте свої звички


Проблеми виховання, традиції батьківської сім\’ї часом заважають знайти свій шлях до комфорту. Наприклад, така типова ситуація. Мама з дитинства привчала доньку до свого порядку. Суботній або недільний ранок завжди починалося з прибирання. Нічого що сонячний літній день і можна на річку піти, нічого, що подруги в кіно звуть. Ось прибирання зробиш, а потім йди! Дочка скидається сльози досади і розмазує ганчіркою воду по підлозі, мама задоволена, що дитина привчається до праці і порядку.

Минають
роки і доросла дочка і раніше ненавидить суботній ранок, тому що воно
несе одні неприємності у вигляді ненависної прибирання.
І
їй не приходить в голову, що можна будь-коли починати вихідний день з
прибирання, ніколи не вимагати від домашніх допомагати і брати участь.
Вона не в курсі, що в одних сім\’ях кожен має свою зону відповідальності, свої обов\’язки і виконує їх тоді, коли зручно. А в інших чергують по тижнях, кожен в свій термін купує продукти і прибирає весь будинок. А ще є сім\’ї, в яких хтось один завжди прибирає, а інший завжди готує їжу, тому що так краще виходить.
розділіть обов\’язки

Багато проблем можна вирішити, просто змінивши свої звички. Якщо ви втомилися від лайки в сім\’ї з приводу розкиданих речей і
немитого посуду, то іноді простіше не лаятися, а розподілити обов\’язки.

Прибирайте все речі самі, раз вас це найбільше дратує. Але ніколи, запам\’ятайте — ніколи! не носіть сміття або не купуйте хліб і картоплю, наприклад. Це обов\’язок іншого члена сім\’ї. І не забувайте нагадувати про те, що ви прибрали, а тепер чекаєте від інших виконання їх обов\’язків. Адже, на відміну від іншої роботи, хороша прибирання непомітна — просто в квартирі чисто.

Не потрібно скаржитися на свою важку працю і докоряти когось. Просто поговоріть, обговоріть, з\’ясуйте, у кого що добре виходить і що він буде робити, а що не робитиме. І не робіть того, що не входить у ваші обов\’язки. Ні в будинку хліба і картоплі — худніть!

Прибирайте в різний час


Для
багатьох людей великим одкровенням стає такий факт, що прибирати свою
квартиру можна не всім разом, а робити це окремо і в різний час.
І це набагато зручніше.

Вся справа в тому, що темпераменти у всіх різні. І вік. І навички. Для
хлопчика-підлітка досить 10 хвилин, щоб більш-менш прибрати свою
кімнату, запхати речі в шафу, змахнути пил і застелити ліжко.
Його тато витратить на це приблизно годину часу, але зробить акуратніше. Молода жінка вимиє підлоги за годину, її літня мама буде порпатися цілий день.

Є сенс робити всією сім\’єю генеральне прибирання раз на місяць. Але щодня приводити будинок в порядок краще тоді, коли кому зручно. Корисно розподілити завдання, щоб кожен міг спланувати свій час.

Найголовніше — не лінуйтеся і дбайте про своїх близьких!