Як боротися зі стресом за допомогою прибирання

У чому користь прибирання? Смішне питання! У будинку буде чисто і красиво! Речі будуть складені на свої місця, вікна промиті, одяг вичищена і випраний!

Але не так все просто. Це тільки половина всіх плюсів. Прибирання це ще й величезна психологічна розвантаження і ліки від депресії. Здивовані? Останні дослідження вчених підтвердили, що для багатьох жінок саме дієві ліки від поганого настрою це прибирання в будинку.

При
активних фізичних діях змінюється гормональний фон, виділяються
дофамін, серотонін і гормон ендорфін, який називають ще гормон радості.
Інтенсивніше працюють органи, виводячи шлаки з організму. Поліпшується хімічний стан організму, а це впливає на настрій.

Звичайно, відпочинок на Мальдівах, як засіб від стресу, теж корисний, але, на жаль, не завжди доступний.

Багато з нас і без вчених це визначили і вивчили на власному досвіді. «На
роботі постійний стрес, у родині проблеми, нерви не витримують, —
приходжу додому і починаю мити підлогу або забиратися в шафах, викидати
непотріб. Дивишся через годинку вже і настрій покращився, і нерви
заспокоїлися, і всі біди вже не такі страшні, а
завдання цілком вирішувані, «- не раз доводилося чути таке.

А може краще поприседать або пострибати, зайнятися фітнесом або зробити просту фіззарядку? Це теж допомагає. Але під час звичайних вправ людина як і раніше думає про свої проблеми, прокручуючи в голові те, що привело до стресу. А займаючись прибиранням доводиться думати, що десь покласти, куди подіти сміття і чим краще почистити плитку у ванній. Замкнуте коло тривожних думок і образ розривається. Нервове напруження слабшає.

Багато хто відразу ж заперечать: «Терпіти не можу прибирання, одна думка про неї псує настрій!» І це правда. У багатьох людей сама думка про те, що має бути генеральне прибирання, здатна зіпсувати настрій.

Справа в тому, що всі жінки діляться на два типи:

    1 тип. Забирають регулярно. Кожен
день — підмести, протерти пил, випрати білизну і дитячий одяг, освіжити
туалет і ванну, а по суботах — вимити підлогу, пропилососити килими,
відчистити кахель і плиту, перепрати постіль і т.п.
Порядок дій у кожної свій, але чистота наводиться регулярно.
    
2 тип. Забирають за настроєм. Бачать сміття — прибирають. Немає настрою — не прибирають, бруд накопичується і починає дратувати, тоді засукувати рукави і доводять будинок до блиску. Залежно від терпимості до бруду і виховання можуть бути бруднулями або
чистюля, але ніяких прибирань по певних днях тижня вони не терплять.

Як правило, прибирання ефективніше допомагає зняти стрес другого типу жінок. Вони
підходять до неї більш творчо, вони ніколи не роблять роботу в певному
порядку, їм простіше і зручніше міняти порядок дій, переходячи від
одного до іншого.
Такі жінки вважають за краще відмити до блиску один раз, а потім підтримувати такий стан мінімальним відходом. Вони охоче затівають ремонт, переробляють старі речі і обожнюють перестановки в будинку. Вони періодично влаштовують повну ревізію в шафах і рішуче викидають всілякий непотріб. Тому прибирання для них скоріше творчий процес, а, як відомо, творчість це хороші ліки від депресивних станів.

Першого типу жінок прибирання теж допомагає. Вона приносить заспокоєння повторюваністю звичних рухів і методичністю роботи. Фізичне навантаження плюс спокійний повсякденний домашня праця знімають стресовий стан.

Як зняти стрес? Потрібно просто зайняти себе справою. Навіть, якщо все валиться з рук і зовсім не хочеться працювати. Почніть мити ванну або наводити порядок в кухонному шафці. Вимийте підлогу в одній з кімнат або відполіруйте до блиску каструлі. Увімкніть приємну музику або працюйте в тиші, якщо шум стомлює.

Не влаштовуйте глобальну розруху, особливо якщо ви втомилися після робочого дня. Почніть і завершите одну корисну справу. Потім візьміться за інше. Або відпочиньте, якщо вже трохи заспокоїлися.

Приємним бонусом буде чистота і порядок у вашому домі. І не забувайте любити себе і дарувати маленькі подарунки. Чашку ароматної кави або улюблений серіал ви точно заслужили!