Як очистити чайник від накипу лимонною кислотою

Яким би чайником ви не користувалися, електричним або самим звичайним, рано чи пізно ви помічаєте на ньому малопривабливий вапняний наліт, так званий накип, який досить складно відмити вручну. Однак проблема швидко і просто вирішується, якщо знати, як почистити чайник лимонною кислотою.

 Покрокова інструкція

Яким би безпечним і звичним не виглядав вапняний наліт, він здатний завдати чималу шкоду як людському здоров\’ю, забруднюючи організм непотрібними йому речовинами, так і домашньої техніки і начиння. Тому дуже важливо прибирати наліт регулярно і ретельно. Зробити це в домашніх умовах простіше всього за допомогою лимонної кислоти — доступного і екологічного очищувача, що знаходиться у будь-якої господині. Щоб видалити наліт, треба виконати кілька простих кроків:
— Беремо одну-дві пачки кислоти, кількість якої залежить від ступеня забрудненості вашої начиння;
— Набираємо воду до рівня накипу або дві третини від загального обсягу судини і розчиняємо у воді кислоту;
— Якщо наліт тільки з\’явився, буде досить просто залишити розчин всередині на 4-5 годин, потім злити його і прокип\’ятити чайник з чистою водою;
— Для стійкого накипу цього буде недостатньо, потрібно закип\’ятити розчин прямо в чайнику, дати йому покипіти близько 5 хвилин, а потім злити і ретельно прополоскати чистою водою;
— Для кращого результату після обробки лимонною кислотою чайник треба один або два рази прокип\’ятити зі звичайною водою;
— Якщо з першого разу ваше кухонне начиння  не позбулося забруднення, повторіть процедуру.
Якщо лимонна кислота не робить належного ефекту, спробуйте спочатку прокип\’ятити чайник за допомогою розчину води і чайної ложки соди. Після цього наліт буде більш вразливий для обробки кислотою і його повністю можна буде видалити при подальшій обробці.
 
До речі, якщо під рукою не виявилося лимонної кислоти, її можна замінити парою часточок свіжого лимона. Цікаво, що цей засіб допомагає прибрати забруднення з чайників з нержавійки, кераміки, а також емальованих, електричних пластикових або навіть скляних.
 
 
Щоб ефективно відчистити металевий чайник, який використовується на плиті, потрібно залити в нього половину його об\’єму води, змішаної з половиною склянки 9% оцту. Треба дати можливість розчину подіяти, для цього на 10-15 хвилин залишити в спокої, потім додати в розчин столову ложку лимонної кислоти і довести його до кипіння. Як тільки розчин закипить, потрібно вимкнути вогонь і знову залишити настоюватися, але на цей раз на 20 хвилин. Після цього рідину зливають і протирають внутрішні стінки виробу губкою з миючим засобом для посуду. Потім за допомогою чистої води треба ретельно все прополоскати стільки раз, скільки знадобитися, щоб повністю видалити всі сліди миючого засобу. Обов\’язково під час подібних маніпуляцій надягайте рукавички, щоб не дати шансів роз\’їдаючу розчину впливати на вашу шкіру.

Профілактика накипу

Заощадити сили і час в боротьбі з стійкими відкладеннями допоможе регулярна профілактика. Якщо кип\’ятити чайник з лимонною кислотою раз в два або три тижні, вам не доведеться турбуватися про те, щоб прибрати накип коли б то не було. Він надовго у вас в «гостях» затримуватися не буде. Якщо проводити профілактику вчасно, вам може не знадобитися навіть кип\’ятіння. Досить буде на 20 хвилин залишити в чайнику розчин з кислотою.
Завдяки цим простим порадам ви зможете утримувати свою кухню в чистоті і хвалитися чистотою свойого начиння перед захопленими гостями.