Як підняти довгий ворс на килимі

Причин, за якими ворсинки на килимі прим\’яті, може бути кілька. Ворс притискається меблями, неправильно лягає після прання і сушіння, злипається від пролитих напоїв, випадково впала їжа, втоптаний пил. Підняти прим\’ятий ворс можна декількома способами.

Лід або сніг

Прим\’яті важкими меблями шерстинки піднімають за допомогою льоду. Необхідно дістати з морозилки кілька кубиків льоду і покласти їх на ті ділянки килима, які потрібно відновити. Обгортати лід пакетом не можна, він повинен розтанути прямо на килимі. Після заморожування і намокання ворс розм\’якшується і легко приймає своє початкове положення. Допомогти йому випрямитися можна за допомогою вилки або тонкої палички.
У цьому способі важливо не перестаратися з льодом. Від великої кількості води килим з ворсом і підлогове покриття можуть зіпсуватися. Тому застосовуйте маленькі кубики в невеликій кількості (по 2-4 штуки на кожній ділянці).
Добре чистити килим і піднімати ворс взимку. Якщо винести предмет інтер\’єру на вулицю і почистити снігом, то його зовнішній вигляд значно покращиться. Сніг відмінно вбирає бруд, освіжає ворсинки, розпрямляє їх. На жаль, не у кожного є можливість такої чистки.

Чистка сіллю

Щоб підняти злиплий ворс і освіжити його, використовують сіль.
— розсипте велику сіль по килиму;
— нехай вона полежить кілька хвилин, вбере пил;
— намочіть віник або щітку у воді і кошторисі сіль.
Залишки забруднень прибирають пилососом або за допомогою вибивання килима. Аналогічно можна почистити виріб з довгим ворсом за допомогою тирси. Тирсу беруть не хвойних дерев, щоб в них не було смоли.
 

Пар або фен

Розм\’якшити і підняти ворс допомагає парова праска. Струмінь пари необхідно направити на прим\’яті місце і потримати 3-4 секунди. Коли будете працювати праскою, стежте, щоб гаряча поверхня не доторкалася до килима. В іншому випадку вам загрожує остаточне псування з пропаленим плямою або розплавленим ворсом.
Зручно розчісувати ворс гребенем або щіткою з жорсткою щетиною. Можна використовувати гребінець з рідкісними, але міцними зубцями.
Якщо ви боїтеся використовувати пар, то застосовуйте інший метод. Намочіть прим\’яті місця водою. Включіть фен і просушіть пухнастий виріб феном, одночасно піднімаючи ворсини гребінцем. Процес схожий на сушку волосся і підходить килимам з довгим і коротким ворсом.

Спеціальні засоби

Щоб добре почистити м\’який килимок і підняти у нього довгий ворс, треба використовувати спеціальні миючі засоби. Вони глибоко проникають всередину, розчиняють бруд, в результаті чого ворсинки розпрямляються, лежать вільніше.
Зазвичай перед нанесенням такого засобу килим пилососять, прибирають з нього сторонні предмети. Потім рівномірно наносять засіб для чищення, розведений у воді і збитий в піну. На останньому етапі знову проводять чистку пилососом.
Добре чистить і піднімає ворсинки пилосос з турбощіткою, тому можна використовувати його. Продаються також спеціальні пароочищувачі, що допомагають помити будь-які поверхні. Якщо килимок з коротким ворсом, то за допомогою такого очисника освіжити його і розправити ворсинки не складе труднощів.
Ті, кому ліньки займатися домашнім чищенням, можна віддати килим в руки фахівців. У хімчистці знають, як поводитися з пухнастими виробами і приводити їх у належний вигляд.