Як відрегулювати пластикові вікна на зиму і на літо

Сучасні пластикові вікна, стулки яких відкриваються, можна регулювати. Регулювання проводиться в осінній і весняний періоди напередодні різкої зміни температури на вулиці. Воно дозволяє змінити притиск стулки і тим самим збільшити або зменшити ступінь вентиляції.
 

Як змінити притиск

Регулювання пластикових вікон потрібне для того, щоб змінити притиск стулки. Взимку цей притиск повинен бути сильнішим, а влітку його зменшують, щоб вентиляція в приміщенні стала сильнішою. Здійснюється регулювання досить просто, його може провести будь-яка людина без допомоги майстра по установці пластикових вікон.

  •     Відкрийте стулку. На торцевій поверхні ви побачите циліндричну виступаючу головку, її також називають ексцентриком або цапфою. Таких головок може бути кілька.
  •     На голівці зроблено два прорізи — короткий і довгий, що виходять з середини. В середині є отвір, призначене для фіксації ключа.
  •     Якщо короткий проріз вказує на гумову прокладку вікна, то ексцентрик займає положення «літо». Якщо він вказує в протилежний бік (на петлі), то це відповідає зимі.

Провернути ексцентрик можна за допомогою шестигранного ключа №4 або плоскої викрутки. Іноді циліндр провертається навіть пальцями, треба лише трохи відтягнути його на себе і потім прокрутити. Якщо ж регулювання пальцями не виходить, то треба застосувати пасатижі. Шестигранний ключ іноді входить в комплект поставки, він також є у всіх любителів-велосипедистів, в крайньому випадку його можна купити спеціально для пластикових вікон.

Різниця між найбільшим і найменшим притиском стулки вікна становить 2 мм. Цього цілком достатньо, щоб збільшити приплив свіжого повітря в квартиру або будинок.

Варто зауважити, що проріз цапфи може розташовуватися паралельно краю стулки вікон. У такому положенні він знаходиться, коли пластикові вікна надходять від виробника. Це нейтральна позиція «весна-осінь», вона відрізняється від становища «зима» і «літо» всього на 1 мм. Якщо раніше регулювання не проводилася, то перший раз глянувши на циліндри, ви побачите саме демісезонну орієнтацію.

Зимова орієнтація цапфи чинить додатковий тиск на ущільнювальну гумку. Для нових вікон рекомендується його не встановлювати, обмежуючись нейтральної орієнтацією і орієнтацією «літо». На зиму встановлюють найсильніший натиск тільки через рік-два служби і в разі великих морозів.

Ущільнювальна гумка грає важливу роль в конструкції пластикових вікон, і щоб вона довше служила, її змащують силіконом. Це збільшує термін служби мінімум в 2 рази.

Особливості механізмів

У різних механізмах пластикових вікон регулювання може трохи відрізнятися, оскільки відрізняється кількість ексцентриків, а також їх конфігурація. Є вікна, у яких циліндри розташовані по периметру стулки, тобто вони можуть перебувати знизу, зверху і з боку петель.

Щоб провернути ексцентрики, що знаходяться зверху, треба відкрити стулку (відчинити), потім повернути ручку і відкинути стулку як на позицію провітрювання. Такі маніпуляції називають «відкриття вікон в поворотному положенні і під нахилом». В результаті ви зможете бачити ексцентрик, який знаходиться в механізмі ножиць вікна (що фіксує механізм).

Трапляється, що на ексцентриках немає насічок або є тільки одна. У цьому випадку положення «літо» або «зима» можна визначити за відстанню від краю ексцентрика до гумки або до кінця металевої фурнітури. Вона повинна бути максимальною. Якщо присутня одна маленька насічка, то вона в літньому положенні вказує вниз або вгору.

Важливість регулювання

 

 

У допитливих людей може виникнути питання, навіщо потрібне щорічне регулювання, якщо влітку часто відкривають пластикові вікна на провітрювання. Відповідь на питання наступна. Таке регулювання необхідне, якщо ви на деякий час їдете і закриваєте будинок, або якщо режим провітрювання відсутній в системі вікна. Літнє положення допомагає приміщенню дихати, запобігає появі затхлого запаху. Фахівці радять збільшувати притиск поступово, щоб не навантажувати ущільнювальну гумку і не деформувати її.

Всі рухомі частини віконного механізму бажано змащувати двічі на рік. Робити це можна за допомогою технічного вазеліну або машинного масла, підійде також силіконова змазка. Пил можна видаляти сухою ганчіркою, пензликом або пилососом. При дотриманні рекомендацій віконна система прослужить максимально довго, не пропускаючи протягів і зберігаючи тепло.