Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Точити кігті — це обов\’язкова потреба будь-якої кішки. Але що робити, якщо ви не хочете, щоб нові меблі була подряпані, а шпалери порвані? Кігтеточка — це можливість зберегти цілісність речей у вашому будинку, а також відмінний тренажер для кішки. Крім цього вихованцям до душі затишний будиночок, в якому можна грати і спати. Після того як у кошеняти буде все необхідне і він навчиться цим користуватися, господар назавжди забуде про витівки. У цій статті ви дізнаєтеся, як зробити своїми руками будиночок для кішки з кігтеточкою.

Зробити будиночок для кішки самому або краще купити?

Звичайно, можна піти в магазин і придбати вже готовий будиночок. Але якщо ви хочете, щоб кігтеточка поєднувалася з вашим інтер\’єром, подобалася кішці і при цьому мала невелику вартість, зробіть її самостійно. Будиночок для кішки батьки можуть спробувати зробити разом з дітьми, щоб навчити їх піклуватися про тварин, а також освоїти ази роботи з різними інструментами. Не купуйте для даного проекту дорогі матеріали, будиночок-кігтеточку легко змайструвати з того, що є вдома або купити залишки будматеріалів на ринку.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

{PAGEBREAK}
Будиночків з кігеточками або без в зоомагазинах досить багато. Найчастіше конструкції стоять в розпір між стелею і підлогою, тому витримують вага тварини. Творці подібних комплексів не завжди враховують активність і вагу котів, тому якщо у вас кілька активних вихованців, то такий будиночок точно не підійде. У типових будиночків в якості опор використовують пластикові труби, тому конструкція виходить нестійкою. Недолік куплених будиночків також у тому, що вони не розраховані для розміщення в квартирах з високими стелями. Це означає, що власникові такої квартири доведеться замовляти будиночок з кігтеточкою у виробника. Купити будиночок або змайструвати самому своїми руками — вибирайте самі, головне, щоб ваші вихованці перестали псувати предмети інтер\’єру.

Матеріали для кігтеточки або будиночка для кішки

Спочатку визначтеся, де в квартирі буде розташований будинок для кішки. Відведене для конструкції місце виміряйте. Ви можете заздалегідь намалювати проект будиночка і слідувати точно за планом або фантазувати по ходу робіт. Для покриття рекомендується використовувати ковролін, оскільки даний матеріал зручний для сидіння і досить міцний.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Для стовпів знадобиться джутова мотузка, також купіть саморізи, фанеру для платформ, опорні стовпи і куточки.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

В якості стовпа-опори можна використовувати звичайний брус, який доведеться розпиляти на кілька частин, залежно від габаритів будиночка-кігтеточки. Найдовший опорний стовп в конструкції може бути до 2.20 м. Коли будете вибирати фанеру, зверніть увагу на її якість, адже кішка буде стрибати з платформи на платформу. Краще всього купити цілий лист фанери 1.5 × 1.5 м і розрізати його на шматки по 0.75 × 0.50 м.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Ковролін — не самий дешевий матеріал, тому можете попросити у продавців обрізки або ж купити найдешевший з асортименту. Мотузку знайти можна на ринку або в будівельному магазині.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

{PAGEBREAK}
Але тут є невелика складність: часто джутову мотузку продають бухтами, в яких близько 400 м. У деяких магазинах відрізають необхідний метраж, однак, і вартість 1м істотно зростає. Якщо ви плануєте використовувати джутову мотузку на дачі, купіть цілу бухту, якщо ні, то розрахуйте довжину мотузки, вимірявши довжину стовпів і приблизну кількість витків. Діаметр мотузки повинен бути 1см, для того щоб її було зручно намотати на стовп.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Для будиночка потрібно придбати також куточки для складання, страхувальні, для несучих конструкцій, а також парочку трикутних для кріплення «гамака». Після того як всі матеріали куплені, можна приступити до остаточного проектування будиночка.

Читати також:
Як правильно доглядати за британськими кошенятами?

Ідея для будиночка і виготовлення базового каркаса

Для будиночка з когтеточкою потрібно буде зробити 3 опорних стовпа і 3 платформи для того, щоб кішка могла по них стрибати і лазити. Каркас самого будиночка являє собою коробку, а вгорі на найдовшому стовпі будемо розміщувати «гамак» і найменшу платформу. При проектуванні будиночка враховуйте особливості характеру своїх вихованців. Наприклад, якщо у вас два кота, один з яких більш активний або агресивний, то розташуйте платформи так, щоб кіт не міг дістатися до свого спокійного друга. Якщо у вас всього лише один вихованець, розташовуйте платформи рівномірно, щоб кошеня стрибало з однієї горизонталі на іншу до самого верху.
Всі три стовпа повинні стояти на одній підставі, тому їх потрібно з\’єднати першою полицею. Друга полиця зв\’яже довгий стовп з коротким, а третя з\’єднає довгий із середнім. У кожній полиці потрібно зробити отвори для опор. Платформи потрібно розкреслити, щоб прорізати дірки для стовпів. Це зробити можна за допомогою олівця і лінійки або трафарету.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Щоб тваринам було цікаво стрибати на новий будиночок, зробіть першу платформу не прямокутну, а з невеликим вирізом. Потім випилюють отвори на прямокутнику, намальованому на дошці. Після цього електролобзиком приступають до випилювання пазів для стовпів. Зробіть так з усіма платформами. Потім можна спробувати зібрати конструкцію, щоб переконатися, що стовпи входять у пази.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Фанеру потрібно оббити ковроліном. Робити це за допомогою молотка і цвяхів досить непросто, тому рекомендуємо використовувати електричний степлер. Завдяки цьому інструменту можна оббивати вже пригвинчені елементи і не розбирати конструкцію.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Якщо хочете привнести в конструкцію різноманітність, то гамак замість ковроліну оббийте тканиною за типом гобелена. Тільки враховуйте, що оббивна тканина менш міцна і можливо, незабаром знадобиться її заміна.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Залишилося закріпити платформи до опор. Зробіть точну розмітку, в яких місцях будуть кріпитися куточки, щоб полички вийшли паралельними одна одній. Куточки для першого поверху пригвинтіть прямо до опори, кріплення до решти платформ прикручуйте до фанери.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Майстер-клас будиночок для кішки

{PAGEBREAK}

Тепер настав найцікавіший етап — виготовлення будиночка для кішки. З 2-х шматків фанери 0.75 × 0.50 м потрібно зробити стінки, полиці і стеля у формі прямокутника. Прикрутіть маленькі куточки до дна і стінок за допомогою шуруповерта і з\’єднайте всі частини будиночка. Не переживайте, якщо стіни вийшли не зовсім рівними, адже конструкція теж буде оббита ковроліном. Найкраще через центр будиночка провести опору, тому що якщо тварини почнуть битися або активно грати, конструкція може впасти.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Степлером обтягніть будиночок ковроліном зовні і зсередини. Після цього затягніть, до основної конструкції шуруповертом. Краще всього використовувати електричний шуроповерт з різними насадками, які дозволяють працювати у важкодоступних місцях.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Візьміть джутову мотузку і обкрутить стовпи. Закріплюйте періодично степлером. Після цього закріпіть полички-платформи які залишилися.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Залишилося зробити з фанери гамак і обтягнути його тканиною. Прикріпити його можна на звичайні куточки або на куточки з посиленим ребром жорсткості. Повісьте шматочок мотузки між поверхами — буде додаткова іграшка для котів.

Як зробити своїми руками будиночок для кішки

Вийшов красивий і надійний будиночок з кігтеточкою для котів. Собівартість його нижче, ніж у подібних конструкцій на ринку в 6-7 разів і при цьому він прослужить довгі роки.