Як зробити перголу своїми руками

Пергола за зовнішнім виглядом нагадує арку, яка створює затінений перехід з однієї частини саду в іншу. Перші перголи використовувалися в Римськой Імперії для підтримки виноградної лози. Сьогодні ці споруди відрізняються різноманіттям дизайнерських рішень і підтримують не лозу, а розкішні рослини з повзучими стеблами. У цій статті ми зібрали для вас корисну інформацію про те, як побудувати перголу своїми руками на присадибній ділянці.

Як зробити перголу своїми руками

Основне призначення перголи — створення тіньової зони для відпочинку на дачі. На відміну від альтанки, у перголи дах — відкрите небо, але при цьому навіть в жаркий день в ній комфортно і затишно. В якості підлоги використовують газонну траву або камінь, а розміри конструкції не перевищують габаритів звичайної кімнати.

Які матеріали використовують для будівництва арки?

{PAGEBREAK}
Перголи за зовнішнім виглядом можуть бути круглими, квадратними або багатокутними. Основних правил будівництва немає, тому кожен власник дачної ділянки вибирає конструкцію з урахуванням особистих переваг і ландшафтного дизайну. Дані споруди можуть являти собою окремі конструкції у вигляді арки, а також додатково оснащуватися лавкою, сценою, мангалом і т.п.

Як зробити перголу своїми руками

Сьогодні на будівельному ринку можна знайти багато матеріалів, з яких в короткі терміни легко зробити перголу. Дерев\’яні конструкції відрізняються особливою естетичною привабливістю, оскільки гармонійно впишуться в будь-який ландшафтний дизайн. Металева пергола характеризується довговічністю і надійністю, особливо якщо за нею правильно доглядати.

Такій споруді не страшні ні буревії, ні вітер, ні снігопади, а рослини будуть красиво обплітати тонкі труби арки.

Як зробити перголу своїми руками

Будівлі з цегли і каменю відрізняються розкішним зовнішнім виглядом і масивністю, тому їх рекомендується будувати на великих ділянках. Споруди з пластику — самий бюджетний варіант прикраси саду і виглядають вони не гірше, ніж з інших матеріалів.

Робимо дерев\’яну перголу своїми руками, інструкція
{PAGEBREAK}
Для будівництва перголи вам знадобляться дерев\’яні балки різних розмірів. При купівля даного матеріалу, звертайте увагу на вологість і при необхідності просушіть вологу деревину.

Як зробити перголу своїми руками

Дев\’ять балок розмірами 5 * 10 * 30 см розпиляєте на відстані 12 см по довжині і 5 см по висоті. Після цього розпиляєте 4 балки розмірами 5 * 10 * 40 см.

Як зробити перголу своїми руками

На чотирьох брусах розмірами 10 * 10 * 30 см потрібно зробити виїмки глибиною до 2,5 см. Пропили зручно робити циркуляційної пилкою.

Як зробити перголу своїми руками

Всі дерев\’яні деталі потрібно буде загрунтувати і пофарбувати.

Як зробити перголу своїми руками

Виберіть місце на ділянці, де буде розташована пергола, і за допомогою кілочків і нитки відміряйте прямокутник довжиною 3 метри і шириною 2,6 метра. У кутах потрібно викопати ями глибиною до 1 метра за допомогою бура. У ці ями вкопати стійки і за допомогою рівнеміра перевірте їх висоту. Ями рекомендуємо залити цементним розчином і не забудьте дочекатися його застигання. Після цього візьміть балки довжиною 4 м і встановіть їх в випиляні полки брусів.

Як зробити перголу своїми руками

Балки закріплюють на стійці за допомогою гвинтового свердла, яке проходить крізь усі три елементи (дві балки і стійка).

Як зробити перголу своїми руками

{PAGEBREAK}
По довжині будови рівномірно розподіляють дев`ять поперечних перекладин.

Як зробити перголу своїми руками

Пергола готова і тепер зона відпочинку і проведення часу в саду стали ще більш комфортними! Під спорудою можете поставити стіл і стільці або інші дачні меблі, а для отримання тіні в перший час використовуйте тканину або сітку. Навколо арки посадіть в\’юнкі рослини, тоді пергола придбає природний живий вигляд і зіллється з дизайном ділянки. Ефектно виглядатиме лимонник, настурція, клематиси або хміль.