Як навчитися швидкому читанню?

Швидке читання виявляється корисною навичкою, застосовнj. в багатьох сферах нашого життя, будь то навчання або робота. Збільшивши швидкість читання, книгу прочитати можна на багато швидше, а на вивчення матеріалу знадобиться менше часу. Економія часу дасть Вам масу задоволення, дозволяючи займатися улюбленими справами.

Швидкість читання — це питання звички кожної людини. Багато людей уповільнюють процес читання, застосовуючи при цьому один або кілька навичок. Як відомо, шлях до нового лежить через відмову від старого. Так і тут, щоб навчитися швидкості читання, необхідно позбутися поганих звичок, що уповільнюють його. Ця стаття наводить ефективні і прості методи, які дозволяють навчитися швидкому читанню з повним розумінням прочитаного матеріалу.

Збільшення швидкості читання
Фіксація всієї уваги на процесі читання. Читати необхідно в умовах, в яких всі відволікаючі зовнішні і внутрішні фактори зводяться до мінімуму. Несприятлива обстановка впливає на швидкість читання.
{PAGEBREAK}
Читайте без сторонніх шумів
Увімкнений телевізор, або грає музика змушують читати повільніше і заважають розуміти прочитане. Намагайтеся читати при хорошому освітленні, щоб не напружувати очі. Враховуйте, що читання в ліжку помітно розслабляє.

Читаючи, слід звертати увагу і на відволікаючі внутрішні чинники. Схвильованість і стурбованість відвернуть від основного завдання. У такому стані фізична присутність в процесі читання триває, але увага розділена.

Переглядайте зміст
Вивчення змісту дає загальне розуміння структури книги і основних моментів, на які необхідно звернути увагу, читаючи її. Перед початком уважного читання, швидким поглядом переглядайте весь матеріал. Це дає можливість мозку отримати уявлення про зміст повного тексту, тим самим поліпшити швидкість і розуміння прочитаного.

Швидкість читання повинна відповідати вмісту. Щоб цьому навчитися, необхідно відокремлювати дійсно важливу інформацію від маловажливоъ. Читаючи, слід побіжно переглядати вміст несуттєвого значення і особливу увагу приділяти ключовим моментам тексту.

Не вимовляйте вголос
Вимова кожного слова, а також повторення слів в розумі (субвокалізація) уповільнює швидкість читання. Це відбувається тому, що людина здатна читати і розуміти слова набагато швидше, ніж їх вимовляти. Викорінити субвокалізацію можна тільки практикою і тренуваннями.

{PAGEBREAK}

Читаєте фразами
Замість фокусування на окремих словах, краще зосередитися на розумінні блоків, що складаються з декількох, при цьому використовуючи периферичний зір. Читання кожного окремого слова уповільнює швидкість і ступінь розуміння матеріалу. Збільшуйте число слів, що читаються за один раз. Більша кількість слів, прочитаних в одному блоці, пропорційно збільшує швидкість читання.

Не перечитуйте матеріал
Уникайте звички перечитувати матеріал, повертаючись до прочитаних фразам і пропозицій, з метою переконається в правильності їх розуміння. Така дія розриває нитку розповіді матеріалу, знижує його розуміння і уповільнює швидкість читання. Постарайтеся сприймати все з першого разу. Перечитуйте, тільки в разі крайньої необхідності.

Використовуйте покажчик
Покажчик під час читання допоможе сфокусуватися на одному рядку тексту. Покажчиком може виступати лінійка, олівець, закладка або палець. Очі, слідуючи за покажчиком, зможуть уникнути необхідності повертатися до прочитування окремих фраз. Збільшуючи швидкість руху покажчика, очі будуть слідувати за ним на цій же швидкості.

Частіше читайте
Практика прискорить швидкість читання. Свідомо застосовуйте навички швидкісного читання на все, що б Ви не читали, тим самим збільшуючи швидкість і розуміння прочитаного. Виробивши цю звичку, Ви придбаєте здатність підсвідомо читати швидко.

Для початкової тренування підійдуть замітки мандрівника або легкий роман, швидке читання яких дасть можливість зрозуміти їх і одночасно отримати задоволення. Також успішно можна практикуватися з вже прочитаною книгою, звикаючи до пропуску деяких слів і уривків.

Поради
Навички бистрочитання мають величезну цінність, але є випадки, коли їх використання не підходить. Це стосується таких документів, як юридичні, або математичні формули.

Складні матеріали читайте повільно, уважно вивчаючи кожну деталь. Читання журнальних статей, вимагає набагато меншої концентрації уваги. Їх можна дивитися поверхово, вибираючи для себе найбільш цікаві моменти.

Читання — це постійний потік інформації, без якої жити стає не цікаво. Читання тренує пам\’ять, розвиває здатність до логічного мислення і правильному викладу багатьох речей, стає провідником до самовдосконалення.