Як вибрати пилосос?

Полиці магазинів побутової техніки сьогодні просто рясніють найрізноманітнішими товарами, які полегшують наше повсякденне життя. І в цьому списку, без сумнівів, лідируючу позицію займають пристрої для прибирання приміщень — пилососи.

Сучасний асортимент їх настільки великий, що покупець цілком може розгубитися, вибираючи собі домашнього помічника. Постараємося розібратися, як вибрати пилосос, щоб він забезпечував якість прибирання і виправдав очікування споживача, адже зовні вони всі схожі немов близнюки …

За типом пилозбірника

Важливою деталлю «подметателя ковров» (саме так називався перший пилосос, винайдений в США в 19 столітті) є пилозбірник. Найдешевший його вид — мішок; обладнані їм пилососи, відтак найдешевші.

Якщо мішок багаторазовий, то доводиться регулярно його чистити і прати. Ця процедура не з приємних, але інакше є ймовірність появи пилових кліщів і бактерій, бруд для них — рідна стихія. Одноразові пилозбірники не потребують чищенні, вони є витратним матеріалом і тому їх доводиться періодично купувати.
{PAGEBREAK}
Більш простий в обслуговуванні — пилосос, оснащений контейнером для збору пилу. Після прибирання достатньо лише промити і просушити його. Але вартість такого електроприладу помітно вища. До того ж, в процесі роботи він сильно шумить.

Якщо в будинку є алергіки, рекомендується вибирати пилососи, оснащені HEPA-фільтрами, які не дають найдрібнішим частинкам пилу видуватися з пилососа. Людям, яким хочеться мати у себе в господарстві якісний пилосос, варто звернути увагу на пристрій з водяним фільтром.

Усмоктуване брудне повітря промивається водою, а весь пил осідає в невеликому контейнері. Перевагою такого електроприладу є його ефективність, але ціна його порівняно висока. Однак якщо фінанси дозволяють, то краще на чистоті і своє здоров\’ї не економити і придбати саме такий пилосос, купити його можна в супермаркетах побутової техніки або замовити в інтернет-магазині.

Про потужність і силу всмоктування

Наступний фактор, на який необхідно звернути увагу, вибираючи пилосос, — це потужність. Зауважимо, що на корпусі зазвичай вказується споживана потужність. Але не вона грає головну роль, більш важлива сила всмоктування.

Даний параметр зазвичай вказаний в паспорті електроприладу в його технічних характеристиках. Цей показник повинен бути не менше 260 Вт