Як відучити собаку гризти взуття?

Практично всі люди прагнуть обзавестися домашнім вихованцем. У результаті кожен щасливий володар звірятка стикається з деякими проблемами їх змісту. Крім радості, вихованці можуть приносити і різні клопоти.

Ця стаття допоможе любителям собак відучити свого улюбленця від такого неприємного заняття як гризти взуття. Як і в будь-який інший ситуації, щоб знайти способи вирішення, для початку необхідно розібратися в причинах настільки неприємних манер.

Чому собаки так люблять гризти взуття, обдирати шпалери і іншими способами псувати майно?

По-перше, собаки, на відміну від котів, дуже залежні від людини і прив\’язані до нього. Це для кішок спілкування з господарем найчастіше полягає лише в тому, щоб той вчасно погодував. У собаки же все інакше. Звичайно ж, харчування відіграє дуже важливу роль, але крім цього собаці потрібна людська увага. Якщо улюблений вихованець буде отримувати недостатньо хазяйської уваги, зважаючи невміння говорити, він попросить його саме таким неприємним способом, як псування майна. У першу чергу, природно, буде страждати взуття.
{PAGEBREAK}
По-друге, собака досить жвава тварина. Рух становить основу її життя. Саме через нестачу руху собаки можуть піти на таку підлість. Недолік вільного місця дуже негативно позначається на способі життя собаки. Тому, коли Ви тільки вирішите завести вихованця тієї чи іншої породи, визначитеся спочатку, чи дозволяє це зробити нинішня житлоплощу.

І, по-третє, це найочевидніша причина — природний інстинкт. Ще дикі собаки та інші їхні побратими, піймавши здобич, обов\’язково розривали її на шматки.

Як позбавити собаку від звички гризти взуття?

Для початку запам\’ятайте, що така шкідлива звичка з\’являється найчастіше у молодого цуценя. Тому чим раніше Ви почнете боротися, тим легше буде досягти позитивного результату, і тим менше взуття встигне прийти в непридатність.

Методи боротьби досить прості і вимагають в основному лише підвищеної уваги:

{PAGEBREAK}
1. Як тільки Ви принесете в свій будинок маленьке цуценя, відразу ж приберіть взуття в закриту шафу. Якщо щеня не пізнає таке заняття в дитинстві, то навряд чи йому захочеться його в більш зрілому віці.

2. Не здійснюйте одну з найпоширеніших помилок господарів — давати собаці гризти старе взуття, навіть якщо Ви збираєтеся її викинути. Зібралися викинути — викидайте. Собаці абсолютно все одно нова це, чи стара пара взуття. Таким способом Ви лише покажете вихованцеві, що гризти взуття це нормально.

3. Слідкуйте за тим, щоб Ваш пес досить рухався протягом усього дня. Не забувайте, що вигулювати дорослу собаку необхідно 3 рази на день, а цуценя в 2 рази частіше. Намагайтеся під час прогулянки пограти з вихованцем, щоб він вдосталь міг нагулятись. Тоді у нього навряд чи залишаться сили грати ще і з Вашим взуттям. Навіть триразових прогулянок може виявитися мало. Тому обов\’язково купіть своєму улюбленцю іграшки, які можна буде вільно гризти, точити об них зубки і носити по всій квартирі. Тільки врахуйте, що одна іграшка може швидко набриднути і тому краще купувати декілька. Але давати їх тільки по черзі. Як помітили, що вихованець втрачає інтерес до одній іграшці, відразу ж давайте іншу, а стару на час сховайте. Не забувайте похвалити свого улюбленця за те, що він грається в свої іграшки. Це теж важливий виховний момент.

4. Якщо ж Ви застали свого вихованця саме в той момент, коли він розправляється з Вашим взуттям, варто негайно його насварити. Але тільки не потрібно це робити, кричачи і широко розмахуючи руками, інакше пес взагалі прийме такі дії за гру. Лаяти слід дивлячись прямо в очі, чітко і ясно. Він повинен засвоїти, що Ви його господар і Вас необхідно слухатися.

5. І останній спосіб, у відучуванні собаки гризти взуття є найсучаснішим. Зараз прямо в зоомагазині можна придбати спеціальний перцевий препарати, якими можна обробляти взуття. Це швидко і надовго відіб\’є бажання у вихованця гризти взуття. Великий плюс цих препаратів в тому, що більше не треба буде ловити, чекати, коли собака почне гризти взуття. Можна просто обробити необхідну річ і спокійно займатися своїми справами. Незабаром пес зрозуміє що смачніше його іграшки в будинку нічого не знайти і забуде про те, що колись намагався гризти інші предмети.

Якщо Ви вирішили завести собаку, приділяйте їй належну увагу, проявляйте турботу і натомість отримаєте вірного і розуміючого друга.