Як настелити ковролін?

Серед усього різноманіття підлогових покриттів для спальні найкраще підходить ковролін, який додасть їй особливий затишок. Та й опускати ноги з ліжка на ласкавий вірс буде дуже приємно. Але тільки дотримання певних правил під час укладання ковроліну гарантує довговічність покриття. Тому давайте розберемося, як настелити ковролін.

Вибір ковроліну

Спочатку необхідно правильно вибрати ковролін, який ідеально підходив би саме для вас. А для цього необхідно розібратися в властивості різних видів ковроліну.

Виробники випускають плюшевий, рель\’єфний і петлевий ковролін. Плюшевий ковролін відрізняється рівною лицьовою поверхнею, де сусідні нитки розташовані дуже близько. Недоліком цього килимового покриття є те, що після чищення пилососом на ньому утворюються «тіні». Але якщо нитки вплетені в різні боки, то ніяких «тіней» після збирання не буде.

Більш високою зносостійкістю відрізняється петлевий ковролін. Та й доглядати за ним значно простіше. Складається таке покриття з петель.

А рель\’єфний ковролін виготовляють з волокон різної довжини. У результаті лицьова сторона килимового покриття виходить хвилястою.
{PAGEBREAK}
Який матеріал підходить саме вам?

Після вибору типу килимового покриття необхідно визначитися з найбільш підходящим для вас матеріалом, з якого виготовлений ковролін. Всі килимові покриття виготовляють з різних синтетичних волокон.

Найбільшою зносостійкістю володіє ковролін з нейлонових волокон. Тому він ідеально підходить для коридорів і віталень. Зате килимове покриття з поліпропіленових волокон володіє найбільшою вологостійкістю, що дозволяє використовувати його навіть на відкритому повітрі. А найприємнішими на дотик вважаються килимові покриття з акрилових волокон. Але вони мають найнижчу зносостійкість.

Крім того, всі види ковроліну випускаються як з м\’якою підкладкою, так і без м\’якої підкладки. Якщо ви вирішили настилати ковролін самостійно, то варто зупинитися на варіанті з м\’якою підкладкою.

Пов\’язано це з тим, що укладку килимового покриття без м\’якої підкладки ведуть за допомогою спеціальних інструментів. А для настилу ковроліну з м\’якою підкладкою спеціальні інструменти не потрібні — кріплять його до підлоги клеєм.

Процес укладання
{PAGEBREAK}
1. Спочатку необхідно підготувати основу. Після підготовчих робіт вона повинна стати рівною, чистою і сухою. Вирізане за розмірами кімнати килимове покриття укладають на підлогу, а потім згортають його навпіл.

2. На ділянку, що звільнилася підлоги наносять клей зубчастим шпателем, а потім укладають килимове покриття на підлогу. Під час цієї процедури покриття розгладжують валиком. Аналогічно роблять з другою частиною ковроліну.

3. Після схоплювання клею необхідно по периметру кімнати видалити припуск. Для цього ковролін ножицями вдавлюється в кути по всьому периметру підлоги, а потім гострим ножем з означеної лінії різу видаляється припуск.

4. На заключному етапі встановлюють поріжок і плінтуси.

Як ви бачите, настил ковроліну зовсім не складний процес і не вимагає професійних навичок.