Як навчити дитину готувати?

Батьки повинні навчити свою дитину бути самостійним і здатним доглядати за собою. Навчання основам кулінарії є необхідним етапом розвитку. Не варто відштовхувати малюка, боячись, що він все зіпсує і забруднить кухню. Потрібно запастися терпінням, в майбутньому йому це дуже знадобиться.

Перші кроки

Для першого знайомства з кухнею і процесом приготування їжі найбільш підходить вік від 3 до 4 років. Починати потрібно з простих завдань, які йому будуть під силу. Маленькі діти люблять все яскраве, тому обов\’язково треба придбайте йому маленький фартух з яскравим малюнком. Дитина до шести років здатна помити овочі, розмішати продукти і навіть зліпити що-небудь з тіста.

Для розмішування варто вибирати посуд з широкими краями, щоб не забруднити кухню. Все що пов\’язане з солодкою випічкою викликає особливий інтерес у дітей. Після приготування спільної страви можна дати дитині першою спробувати і оцінити на смак. Не варто ці заняття перетворювати на щоденну працю.
{PAGEBREAK}
Такими діями можна швидко домогтися зворотного результату. Замість зацікавленості у нього з\’явиться неприємний обов\’язок, яка буде йому не в радість. Дуже важливо на цьому етапі не лаяти малюка. Багато чого у нього не буде виходити, варто його підбадьорити і сказати, що наступного разу все обов\’язково вийде.

Трохи старше

Дитина, яка старше 6 років може вже повноцінно брати участь у процесі приготування. Для цього варто вибирати нескладні страви. Важливо щоб вони не мали тривалий час приготування.

У зв\’язку зі своїми психологічними особливостями, діти практично не вміють і не люблять довго чекати. У цей період обов\’язково потрібно навчати дітей правильно користуватися ножем. Для більшої безпеки він може бути з заокругленим кінцем.

Приготування самостійного блюда, без участі дорослого, можна довірити десятирічній дитині. У процесі приготування він може просити вашої поради або невелику допомогу. У цей час він вже добре вміє читати, тому здатний вибрати найбільш вподобаний і зрозумілий йому рецепт.

Також в цьому віці вже дорослої дитини можна навчити користуватися комбайном, м\’ясорубкою і соковижималкою. Але одного не варто залишати його на кухні, невеликий контроль з боку дорослих необхідний.

Найголовніше

Дуже важливо дотримуватися техніки безпеки і пояснювати це дитині. Самостійно він може користуватися плитою, тільки коли виросте. Він повинен включати конфорки не витягуючи вгору руки, а тримаючи їх паралельно підлозі.