Як зробити самогон?

Самогон є міцним напоєм. Його готують виключно в домашніх умовах. Якщо знати всі правила приготування, можна отримати чудовий напій, при цьому витративши мінімальну кількість коштів. Пам\’ятайте, приготування самогону — це дуже складний процес. До приготування ставтесь з повною відповідальністю, і дотримуйтесь правил.

Під час приготування взаємодіє між собою багато компонентів. На різних етапах приготування потрібно дотримуватися давно придумані правила. Але, для того, щоб розпочати цей процес розберемося з етапами всього процесу приготування.

Етапи приготування

Вибір і підготовка «матеріалу».
Процес бродіння.
Процес перегонки.
Очищення готового самогону.
Насичення напою кольором і ароматом.

Пам\’ятайте, що якщо у вас вийшов каламутний напій, то ви десь допустили помилки. Такий самогон не рекомендується вживати.

Вибираємо сировину для самогону
{PAGEBREAK}
В якості сировини для міцного напою можна використовувати цукор, зерно та різні ягоди і фрукти. На сьогоднішній день найпопулярнішим видом сировини є цукор.

Багатьох цікавить питання, — який же продукт вибрати? Це питання важливе, оскільки від обраного продукту залежить якість вихідного продукту, тобто самогону. Якщо вам потрібно приготувати самогон високої якості з тонким ароматом і запахом, то не потрібно використовувати цукровий буряк, так як цукрові буряки використовуються для приготування міцного самогону.

Трохи краще і якісніше вийде самогон з картоплі. Якщо ви вибрали саме картоплю, не забувайте про те, що його слід додатково обробляти, виконувати подвійну перегонку, очистку і фільтрацію.

Чудовий і якісний самогон виходить з фруктів і ягід. З цих компонентів виходить напій з приємним запахом, не такий міцний і приємний на смак. З цією метою можна використовувати яблука, вишню, айву, малину, черешню.

Самим найкращий самогон виходить із зерна. Такий напій є найякіснішим. Зерно використовували ще з давніх часів для приготування самогону. Та й у наші дні зерно є прекрасною сировиною для приготування самогону.

Підготовка зерна

Перед тим, як використовувати зерно для приготування самогону, правильно підготуйте його. Спочатку проростіть зерно. Для різного виду зерна існує певний час пророщування:

Пшениця — 7-8 днів до появи перших паростків.
Жито — 5-6 днів.
Ячмінь — 9-10 днів.
{PAGEBREAK}
Етап пророщування зерна дуже важливий. У процесі пророщування з\’являються в зерні активні ферменти, які допомагають прискорити засахарювання крохмалю. Перед тим, як почати пророщувати зерно, не сушіть його. Це може уповільнити процес пророщування.

Пророщування зерна

Перебирання зерна. Зерно пропустіть через велике сито. Після цього пропустіть через дрібне сито. Як просіяли зерно двічі, дуже добре промийте його в гарячій воді, температура якої 55 ° С. Промивати слід кілька разів.
Замочування. Коли перебрали і промили зерно приступайте до його замочування. Помістіть помите і просіяне зерно в емальований або дерев\’яний посуд. Попередньо налийте в ємність води так, щоб була зайнята половина ємності. Повинно спливти все сміття і зіпсоване насіння, яке знаходяться в зерні. Міняйте воду, де замочене насіння кожні 7 годин. Щоб визначити готовність зерна, візьміть одне зернятко і зніміть з нього лушпиння. Воно повинно легко відходити від зерна. Огляньте зерно. На ньому не повинно бути тріщин, повинен зароджуватися майбутній паросток, а також зерно не повинно ламатися при стисненні. Якщо всі перевірки пройшли успішно, то можна приступати до подальших дій.
Пророщування. Проростати зерно повинно в затемненому і сухому приміщенні. Температура приміщення повинна становити 18 ° С. Зерно висипте на плоску суху поверхню. Товщина не повинна перевищувати 3 см. Зерно покрийте шматком тканини, яку попередньо потрібно змочити. Пам\’ятайте, що з ганчірки не повинна текти вода, перед тим, як накрити зерно, добре відіжміть її. Перші дні зерно потрібно перевіряти, тобто перемішувати його кожні 6 годин. Тканину змочувати кожного разу. Як тільки вона підсохне. Завдяки даним заходам вміст крохмалю, який міститься в зерні, знижується. Довжина паростків, що з\’являються на 4-5 день, повинна бути 5-6 мм. Також повинні з\’явитися корінці, які в довжину 14-15 мм. і повинні сплітатися один з одним. Якщо розкусити зернятко, воно повинно мати огірковий смак. Якщо все відповідає, то зерно вважається пророслим.
Очищення і сушка зерна. Просушування зерна також не маловажний етап. Врахуйте, що сировина не повинна бути занадто пересушена або навпаки, не досушити.
{PAGEBREAK}
Помістіть зерно на деко і поставте його в тепле і сухе приміщення. Дайте зерну добре висохнути. Помістіть зерно в духовку. Також можна сушити зерно на сонці. Пам\’ятайте, що температура під час підсушування не повинна перевищувати 40 ° С. Якщо температура буде вищою, то зерно пересушиться.

Очищення полягає у видаленні корінців. Якщо попереднє підсушування було зроблено правильно, то корінці відокремляться від зерна легко. Щоб швидко відокремити корінці від зерен, візьміть жменю зерна і почніть його перетирати в руках. Після цього просійте зерна через сито. Тепер зерно готове до подальшого виробництва.

Готуємо розчин з пророщеного зерна

Залийте зерно простою водою (60-65 ° С).
Зачекайте 10 хвилин, після чого злийте воду з зерна.
Подрібніть зерно в кавомолці або в ступці.
Залийте подрібнене зерно другою порцією води, але температура її повинна бути 50-55 ° С.
Ретельно перемішайте, поки не з\’явиться рідина однорідного білого кольору.

Процес бродіння
{PAGEBREAK}
Процес бродіння полягає в тому, що цукор розпадається на спирт, воду і СО2. В процесі бродіння дуже важливо підтримувати постійний температурний режим. Слідкуйте за тим, щоб температура не опускалася нижче 18 ° С і не підвищувалася вище 24 ° С. У разі пониження температури процес утворення браги зупиняється. Якщо виникла така ситуація, то потрібно підвищити температуру і «змусити» дріжджі знову бродити.

Інтенсивно і ретельно перемішайте їх і таким чином ви знову викличте бродіння. Якщо при падінні температури ще можна виправити ситуацію, то висока температура може зовсім зіпсувати весь процес. Підвищена температура негативно впливає на дріжджі. Але і це можна виправити. Досить зняти з них сусло, додати свіжих дріжджів і поставити посудину з рідиною в приміщення, де температура не вище 20 ° С.

Швидкість бродіння залежить від вмісту цукру. Якщо ви вирішили приготувати самогон з цукру, вам знадобиться вода, цукор і дріжджі. Пропорція компонентів така — 1,0: 0,1: 3,0. Така відповідність компонентів годиться і для ягідно-фруктових компонентів. Але тут потрібно враховувати, так би мовити, природну солодкість того чи іншої сировини.

Перегонка самогону

Коли брага перебродила її потрібно нагріти для того, щоб виділити етиловий спирт. Саме цей процес виділення спирту з браги і називається перегонкою самогону. Пам\’ятайте, щоб отримати якісний напій, брагу потрібно нагрівати етапами і суворо дотримувати температуру на кожному етапі.

На початковому етапі температура повинна бути якомога вища. Коли температура стане 65-69 ° С, починають виділятися домішки. Самогон нагрітий саме при такій температурі отруйний і не годиться навіть для зовнішнього застосування.

Після початкового етапу температуру потрібно підвищити до 78-79 ° С. Саме на цьому етапі відбувається виділення спирту з браги. Етап дуже відповідальний, оскільки він є початком основного процесу перегонки.

Потім підвищіть температуру до 78-83 ° С. При такому режимі, почнеться максимальне виділення спирту з браги.

Зупиняють перегонку на високій температурі. Вона повинна бути вище 85 ° С. При такій температурі виділяються не потрібні сивушні масла. І на цьому етапі закінчується процес перегонки.

Очищення готового самогону

Самогон, який готується вдома, обов\’язково повинен піддаватися очищенню. В домашніх умовах використовують такі методи, як очищення активованим вугіллям і марганцівкою.

У ємність з самогоном додайте вугілля (50г. на 1л. рідини). Суміш настоювати протягом 2 тижнів. Суміш постійно струшуйте кілька разів на день. Наполягати ще 1 тиждень, але вже не збовтувати. Після цього процідити самогон через марлю.

Для очищення напою за допомогою марганцівки, розведіть її — невелика кількість перманганату калію розчиніть в 50 мл. дистильованої води. Вилити розчин в самогон, перемішати і залишити на 15 хвилин. Розчин повинен посвітлішати, а також повинен утворитися осад. Після чого, вам слід процідити розчин через 2 шари лляної тканини або через 6 шарів марлі.

Додаємо самогону аромат і колір

Якщо ви хочете облагородити самогон, потрібно зробити наступне. Помістіть в ємність з самогоном родзинки в кількості 400гр, фіалковий корінь — 40гр., причому попередньо дрібно наріжте його. Настоювати потрібно 12 днів. По закінченню часу ретельно процідити самогон.

У самогон можна додавати різні спеції. Вони роблять напій приємним на смак і на запах. Спеції здатні поліпшити навіть самий не смачний напій з неприємним запахом. Візьміть трішки кориці, коріандру, кмину і додати в самогон. Дати настоятися кілька днів. Процідити напій через марлю. Все це зробить самогон дуже ароматним і приємним.