Як підготуватися до співбесіди?

Отже, роботодавець прочитав ваше резюме і зацікавився. Природно, після цього він захоче запросити вас, щоб дізнатися про вас більш докладно. Співбесіда являє собою своєрідну кульмінацію в процесі працевлаштування. І спілкування з роботодавцем здатне викликати стрес навіть у тих, хто є досвідченим здобувачем. Потрібно заздалегідь підготувати себе до співбесіди і ретельно продумати свою поведінку.

Як поводитися при телефонній розмові?

Телефонна розмова є найпершим особистим спілкуванням з роботодавцем. Дуже важливо на даному етапі залишити про себе тільки позитивне враження. Навіть у тому випадку, якщо про зустріч з вами буде домовлятися секретар, то він згодом розповість керівникові про те, як відбувалася розмова.

Що необхідно проробити в момент розмови по телефону?
{PAGEBREAK}
Слід уточнити про ту посаду, на яку Вас запрошують. Якщо вона не підходить, то слід відмовитися у ввічливій формі від співбесіди. Не треба витрачати часу на зустрічі, які не несуть жодної користі.
Слід записати найменування компанії, а також дані тієї людини, з якою відбувалася розмова. Також необхідно записати номер телефону, за яким можна буде зв\’язатися у разі будь-яких непередбачених обставин.
Слід дізнатися про те, хто саме стане проводити співбесіду. Враження буде більш гарним, якщо ви звернетеся до роботодавця по імені та по батькові.
Слід більш детально дізнатися точну адресу того місця, в якому відбуватиметься співбесіда.

Що може знадобитися?

Для того щоб співбесіда пройшла добре, слід заздалегідь підготуватися до неї. Що для цього може знадобитися?

Резюме. Бажано зробити його у двох примірниках.
Паспорт.
Диплом, в якому йдеться про вашому основному освіті.
Диплом, в якому знаходиться вся інформація про додаткову освіту.
Сертифікати про проходження курсів, різноманітні посвідчення і т.д. — Все це необхідно взяти з собою.

Не треба брати тільки ті документи, які ніяк не відносяться до тієї посади, яку ви хочете зайняти.

Що потрібно знати?

Після цього буде потрібно дізнатися всю інформацію про компанію, в якій ви хочете працювати. За допомогою неї ви зможете продемонструвати свої найсерйозніші наміри по відношенню до роботи.
{PAGEBREAK}
Слід намітити маршрут, по якому ви поїдете на співбесіду, розрахувати час, необхідну на цю поїздку і додати ще додаткові півгодини на можливі труднощі, які можуть відбутися в дорозі. Якщо є можливість, то слід попередньо проїхатися до місця співбесіди і точно визначити необхідний для цього час.

Необхідно продумати відповіді на питання, які може задати роботодавець. Серед них слід виділити:

«Чому ви покинули останнє місце роботи і де ви працюєте зараз?»
«Чому ви бажаєте працювати в нашій організації?»
«Яка користь від Вашої діяльності може бути надана нашої компанії?»
«Розкажіть про свої достоїнства і слабкі сторони»
«Розкажіть про ті досягнення, які ви вважаєте найбільшими у своїй робочій діяльності».

Слід відповідати тільки правду і без будь-якого негативу у бік своїх колишніх колег по роботі. Можна тільки обмежитися нейтральними висловами.

Розповідаючи про свої достоїнства і недоліки, слід бути особливо обережним. Необхідно проявити достатню самокритичність. Це зможе підняти ваш авторитет в очах роботодавця. Крім того, якщо ви розповідаєте про свої недоліки, то не слід розповідати про найбільші промахи. Досить згадати ті негативні моменти, від яких ви змогли позбутися.

Підготуйте себе до тестів або різноманітним практичним завданням. Вони можуть бути запропоновані роботодавцем для перевірки ваших знань. Крім того, потрібно заздалегідь підготувати питання, які вами будуть задані роботодавцю.

На співбесіді необхідно створити приємне враження. І зовнішній вигляд в цьому відіграє визначальну роль. Тому необхідно ретельно подумати про той одяг, в якому ви будете розмовляти з роботодавцем. Строгий костюм не завжди доречний, а от охайний одяг, начищене взуття, чисте волосся і доглянуті нігті зможуть справити необхідне враження.

І пам\’ятайте: відкрита посмішка, хороший ненав\’язливий гумор, довірлива розмова, трохи впевненості в собі — і співбесіда пройде чудово.