Яку тварину краще завести вдома

Вирішили завести вихованця — це важливе і відповідальне рішення. Розгляньте всі плюси і мінуси, з якими ви можете зіткнутися в майбутньому.

Яку тварину вибрати

У наш час можна придбати величезну кількість всіляких тварин і навіть екзотичних. Але якщо ви все ж консервативні, і мрієте про традиційних домашніх вихованців, починайте вибирати і оцінювати всі умови утримання улюбленця.

Подобаються ніжні і ласкаві створення, які будуть ласкаво муркотіти, вибирайте кішку. Кішка відмінний друг і компаньйон, яка буде вам віддана і ніжна. Якщо ви визначилися з породою, обов\’язково подбайте про здоров\’я вихованця. Переконайтеся, що б у ваших домочадців не було алергії на шерсть. Проведіть обстеження вашої кішки у ветеринарній клініці. Нажаль, коти переносять масу хвороб, якими може заразитися людина — токсоплазмоз, лептоспіроз, глисти і багато інших. Ветеринар допоможе встановити чи здоровий ваш вихованець, і якщо, то пропише лікування.

Обов\’язково зробіть вихованцеві необхідні щеплення, це захистить його і вас від неприємностей. Слідкуйте за кігтями кішки, особливо якщо у вас діти в будинку — їх можна підстригти самостійно або в клініці. Якщо у тварини є блохи, обов\’язково обробіть кішку — так як кровососи теж переносять всілякі хвороби. Слідкуйте і привчайте кота до лотка. Мало того, що з\’явиться неприємний запах, екскременти тварини дуже токсичні.

Незважаючи на деякі запобіжні заходи, такий вихованець принесе вам масу позитивних емоцій і радості у вашому домі.

Собака справжній друг, якого ви можете прийняти в свою сім\’ю. Задумайтеся про те, чи зможете ви доглядати за цуценям. На першому етапі життя йому потрібна маса часу і уваги. Про здоров\’я цуценяти варто подбати, як і про кошеня — щеплення обов\’язкові. Собаки є рознощиками такої небезпечної хвороби як сказ, яка передається людині. Слідкуйте, щоб у собаки не з\’являлися шкідники — відмінно підходить нашийник від блох.

Вигулюйте свого вихованця вчасно, щоб він, не псувал підлоги будинку. Після прогулянки варто обов\’язково протирати лапи тварині — уникнете бруду і різних захворювань. Собака дуже розумна і віддана тварина, яка буде любити вас безмежно.

Папуги дуже красиві і розумні пташки, які можуть стати справжніми друзями і навіть співрозмовниками. Вони не займають багато місця і не вимагають особливих витрат за часом. Обов\’язково стежте за чистотою утримання птахів. Прибирайте в клітці хоча б 1 раз на 2 дні. Очищайте клітку і міняйте воду. Годувати птахів варто тільки якісними кормами, так як в неприродних умовах вони стають дуже сприйнятливими до різних хвороб.

Головна загроза, яку можуть нести папуги це орнітоз і бактерії трихомонозу. Не варто дозволяти папузі їсти, і пити з вашого посуду, і тим більше з рота. Після того як тримаєте птицю або очищаєте клітку, мийте руки з милом. У будинку, де маленькі діти (до 8 років) птахів заводити не рекомендується. Птахи приносять багато радості своїм господарям, приємно співають і цвірінькають, а багато хто навіть розмовляють.

Яку тварину ви б не вибрали, пам\’ятайте про відповідальність за своїх вихованців.