Що трапилося: холодильник перестав працювати, але світло горить

Багато господарок контролюють справність холодильника як за станом продуктів у відсіках, так і за наявності освітлення в холодильній камері. Але досить часто цей спосіб дає збій — світло при відчиненні дверей вмикається, але продукти не охолоджуються і через деякий час псуються. У цій публікації будуть розглянуті причини такої поведінки апарату, найчастіші несправності, для усунення яких знадобиться допомога майстра сервіс-центру, що виконує ремонт холодильників у Львові, а також способи самостійного розв’язання деяких проблем.

Чому холодильник вмикається, але не охолоджує за наявності освітлення

Про поломку апарату власники найчастіше дізнаються при виявленні зіпсованих продуктів в одній або обох камерах. Якщо при цьому освітлення в холодильному відсіку відсутнє, треба переконатися в наявності електрики, справності шнура, електророзетки та штекера, перевірити стан захисного автомата або запобіжника. Але якщо при відкритті дверей світло спалахує, як завжди, але холод кудись запропастився — спочатку потрібно спробувати знайти причину самостійно. Якщо це зробити не вдасться, викликайте майстра сервіс-центру.

 

Як «запустити» холодильник самостійно

Сучасні побутові прилади відрізняються високою надійністю та технічні поломки трапляються рідко. Тому якщо ви виявили, що апарат перестав морозити, але світло в холодильному відсіку загоряється, потрібно виконати такі кроки:

  • переконайтеся, що регулятор температури встановлений у відповідне положення, а кнопка розморожування не натиснута (за її наявності). У модифікаціях з електронним керуванням перевірте значення температури на дисплеї.
  • «Перезавантажити» електроніку приладу (актуально для моделей з електронним управлінням). Для цього достатньо витягнути штекер з електророзетки на чверть години та повторно включити вилку в мережу. Якщо рефрижератор почне охолоджувати продукти, турбується нема про що – збої іноді трапляються навіть у найсучаснішій техніці.

У просунутих моделях запуск мотор-компресора блокується при прочинених дверях або при неправильній установці. Перевірте положення апарата та наявність зазорів між стінками приладу та навколишніми предметами. Якщо ці дії не принесли успіху – напевно, відбулася технічна поломка і для її діагностики та усунення запросіть спеціаліста сервіс-центру.

Поломки, що призводять до відсутності холоду за наявності освітлення в холодильнику

Перед викликом майстра уважно огляньте апарат, зверніть увагу, чи мотор-компресорний вузол працює і які є додаткові симптоми несправності. Повідомте цю інформацію диспетчеру сервіс-центру та майстер, при виїзді, візьме із собою необхідні деталі. До відсутності холоду при нормальному освітленні найчастіше призводить:

  1. Вихід з ладу елементів модуля регулювання температури (в електромеханічних моделях терморегулятора, а модифікаціях з електронним управлінням – термодатчика). У разі мотор-компрессор не запускається. Механічний терморегулятор можна перевірити самостійно. Зніміть пластиковий футляр біля регулятора температури, від’єднайте клеми та замкніть їх між собою. Якщо компресор запустився – причина у терморегуляторі. Ремонт реле холодильника зазвичай не виготовляють і потрібно купувати нове. Цю процедуру потрібно виконувати дуже обережно, оскільки на клемах є мережна напруга. Перевірити повітряний датчик можна омметр тестера або мультиметра, попередньо відключивши його від проводів. У разі виявлення відхилень у параметрах або при його поломці, потрібна заміна деталі.
  2. Пошкодження мотор-компресора. У таких випадках чути характерні клацання пускозахисного реле. Навіть у разі успішного запуску, двигун працює лише кілька секунд, після чого відключається через спрацювання теплового захисту. Компресор не ремонтопридатний та підлягає заміні. Враховуючи, що після заміни знадобиться заповнення контуру фреоном та герметизація системи, самостійно виконати такий ремонт не вдасться. У багатьох випадків вартість компресора та ремонту не набагато нижча за ціну нового холодильника. Тому часто варто задуматися про оновлення кухонної техніки.
  3. Поломка пускового реле холодильника. У таких випадках електродвигун компресора не стартує, а в основній камері може бути світло. Несправну деталь змінюють на нову.
  4. Збій або несправність «мозкового центру» системи — контролера, що управляє (у моделях з електронним управлінням). Ця поломка може виявлятися по-різному залежно від пошкодженої деталі. Ремонт електронної плати холодильника – складне завдання. Тому його виконують у майстерні. Простіше встановити нову плату з аналогічними буквено-цифровими написами не нею.
  5. Витік холодоагенту з контуру. У разі мотор-компрессорный модуль працює безперервно, не виробляючи холод і відключається після перегріву. Це циклічно повторюється. Потрібно знайти місце пошкодження, загерметизувати його та заправити контур фреоном.
  6. Вихід з ладу таймера відтайки (для моделей No Frost). Таймер переходить в режим відтайки і не дозволяє контролеру, що управляє, включити компресорний модуль, щоб подати в камери холод. У таких випадках зазвичай після «перезавантаження» холодильника двигун спочатку вмикається, а потім знову перестає запускатися.

Що трапилося: холодильник перестав працювати, але світло горить

Досить часто виникає ще один тип несправності — відсутність світла в холодильному відсіку при нормально працюючому апараті. У таких випадках “винуватцем” найчастіше є лампочка, що перегоріла, або світлодіодний світильник, що вийшов з ладу. Із заміною ламп зазвичай проблем не виникає і користувачі встановлюють їх самостійно, але для ремонту світлодіодних світильників знадобиться виклик спеціаліста сервіс-центру.

Важливо: Перед тим, як поміняти лампочку в холодильнику, потрібно знеструмити прилад, витягнувши штекер з електророзетки.

Судити про поломку того чи іншого вузла за наявності світла в основному відсіку холодильника, напевно, неправильно, тому що потрібно враховувати й інші супутні ознаки, які використовують майстри. Тому щоб швидше відновити роботу апарата, звертайтеся в сервіс-центр.