БЕТОННІ РОБОТИ У ЛЬВОВІ ТА СТРИЮ

Бетон це один з найпоширеніших будівельних матеріалів, що володіє високою міцністю і довговічністю. Основними компонентами бетонної суміші є: цемент, вода і наповнювачі у вигляді піску, щебеню, гравію, керамзиту, гальки або інших фракційних матеріалів. Якість бетону безпосередньо залежить від співвідношення компонентів, ретельного перемішування та ущільнення при укладанні. Щоб уникнути можливих дефектів варто строго дотримуватися всі технології. Замовити бетонні роботи у Львові та Стрию ви можете тут https://www.skb.lviv.ua/services/zalivka-betonu/.

Бетон по своїй суті являє собою застиглу бетонну суміш. Щоб вона прийняла потрібну конфігурацію, суміш ще рідкої заливають в особливу форму — опалубку. Після затвердіння бетону опалубку розбирають. Отже, з яких же технологічних етапів складається процес заливки бетону, і які є особливості у цього процесу в залежності від вимог до кінцевого продукту?

Максимальний час від приготування бетону, до його заливання — 6 годин. У опалубки з низьким бортиком бетон заливається по лотку самопливом, в опалубки з високими бортами, або розташовані на висоті, бетон заливають бетононасосами або за допомогою транспортерів.

Після заливки бетон зазвичай ущільнюють і розрівнюють віброрейкою для попередження утворення пустот, зменшення усадки і посилення міцності матеріалу.

Найкращі умови для затвердіння суміші і набору бетоном максимальної міцності — це 20 градусів за Цельсієм і підвищена вологість повітря.

Після укладання бетон необхідно прикрити поліетиленовою плівкою, щоб волога з нього не випаровувалася. Якщо справа відбувається в жарку суху пору року, бетон в процесі затвердіння потрібно поливати водою протягом 10 днів.

Особлива технологія використовується при заливці бетону в зимовий час.
Головною умовою є запобігання застигання бетону до заливки в опалубку і кристалізація води всередині суміші. Для цього в бетонну суміш додають компоненти, що підвищують морозостійкість матеріалу. Як правило, ці компоненти соляного або кислотного властивості.

Ще одним способом для забезпечення успішної заливки бетону при низькій температурі є штучний обігрів залитої конструкції: навколо неї можна зробити намет — парник з плівки і включити обігрівальний прилад.

У разі, якщо ми заливаємо бетон в опалубку з арматурою (тобто ми виготовляємо залізобетонний виріб), можна по арматурі пустити струм низької потужності.

Приготування бетонних сумішей може відбуватися централізовано на заводах будівельних матеріалів або самостійно на об’єктах приватної забудови, при реконструкції і ремонті будівель. Ручне приготування бетону виробляють в невеликих бетономішалках об’ємом не більше 0,5 м3, тому укладання матеріалу в підготовлені форми відбувається поетапно.

Централізовано приготований бетон відрізняється точно розрахованим співвідношенням компонентів, зменшеною кількістю води, наявністю пластифікуючих добавок і, завдяки цьому, високою якістю. Однак транспортні витрати на доставку і оплата заводського приготування суміші при невеликих обсягах робіт у приватного забудовника зазвичай роблять такі закупівлі економічно невигідними. Тому послугами централізованого завезення бетону користуються тільки великі і середні будівельні компанії.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *