Застосування металовиробів

Що таке металовироби, і в чому їх призначення?

Металовироби активно використовуються при будівництві та ремонті. Вибір товарів цієї групи величезний, і кожна з різновидів потрібна в строго певних цілях. Дуже часто люди, отримавши план роботи на руки, недооцінюють потребу в якісних кріпильних матеріалах, але обійтися без них неможливо.

Що таке металовироби, і для чого вони потрібні?

 1. Гвинти відрізняються своєю циліндричної різьби. Використовуючи їх, можна добиватися надійного кріплення двох і більше матеріалів.
 2. Болти є найпростішими за своєю будовою видами метизів. Ви можете вигідно замовити метизи оптом. Для них не потрібно особливої різьби. При установці вони фіксуються за допомогою гайки.
 3. Саморізи в даний момент є найпопулярнішими способами закріпити що-небудь. Вони потрібні в роботі з м’якими матеріалами, так як їх головна особливість — це нарізування різьби в виробі, що в підсумку дозволяє домогтися одного з найбільш надійних контактів.
 4. Шайби підкладають під болт або гайку, щоб збільшити площу опори в виробі, а також вони дозволяють уникати поступового відкручування під час експлуатації конструкції.
 5. Шурупи на перший погляд можуть здатися схожими з саморізами. Але вони не в змозі самостійно зробити різьбу в матеріалі. Найчастіше використовують з’єднання шурупів і пластика. Але в окремих випадках застосовуються і інші різновиди, в тому числі особливі шурупи для бетону.
 6. Шпильки мають двосторонню різьбу. Типове застосування — закріплення двох елементів за допомогою обтиску гайками.
 7. Анкери або шплінти необхідні для забезпечення максимально надійного з’єднання дерева або металу з твердими об’єктами, наприклад, з цеглою або бетоном.
 8. Цвяхи являють собою стрижні з загостреним кінцем і плоскою головкою. Їх легко і просто використовувати для скріплення м’яких матеріалів.
 9. Анкерні пластини — елементи кріплення для вікон. З їх допомогою можна закріпити вікна в своїх отворах. І при цьому досягається адекватний рівень температурного розширення.

Всі інші металовироби входять до складу більших кріпильних виробів. Наприклад, анкер включає в себе гвинт, болт, шайби і навіть металевий дюбель.

Види металовиробів

Все металовироби можна розділити на дві великі групи: промислові та побутові.

Промислові вироби — це ті елементи кріплень, які потрібні на виробництві. Причому абсолютно не важливо, що саме виготовляється на заводі. Вони універсальні за своєю суттю і підходять практично скрізь.

У побуті і повсякденному житті часто використовуються ножиці і ножі, скріпки, кнопки, вила, лопати, а так само ще багато інших предметів, необхідні нам кожен день. Все це і є побутові металовироби.

А тепер слід пильніше звернути увагу на групу кріпильних елементів. Вона активно використовується в будівництві, де нерідко необхідно закріплювати різні матеріали один з одним.

Жодна серйозна конструкція не може обійтися без кріплень. У збірках автомобілів в даний момент використовують близько 5 000 самих різних елементів кріплення. Металовироби потрібні на меблевих заводах, в машинобудуванні, ремонті та багатьох інших видах робіт.

Групи кріпильних метизів

Кріпильні металовироби також розбиваються на дві підгрупи.

 • Перша — це вироби, де різьба виконується при строго певному розмірі. Їх ще називають метричними кріпленням. Сюди входять шайби, болти, гайки і шпильки. На кожному з цих елементів може бути свій крок різьби, але зазвичай майстри дотримуються ДСТУ.
 • У другій групі числяться металовироби самих різних форм. Тут можна побачити шурупи, гвинти, саморізи і цвяхи. Але і це далеко не все.

Важливо враховувати, що кожен кріпильний елемент розробляється для певних цілей, і тому суворо заборонено плутати їх, або використовувати по іншим стандартам.

Сьогодні металургія кожен день розробляє все більше і більше метизів, що використовуються в побуті або на виробництві. Постійно ведеться робота над поліпшенням матеріалів і кінцевих виробів. Поступово зростає загальна якість і збільшується швидкість роботи.

Конкуренція серед двох подібних заходів розвивається не на жарт. Кожна компанія зацікавлена в тому, щоб знайти абсолютно унікальні методи виготовлення металовиробів, і завоювати довіру клієнтів.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *