Фундамент на гвинтових палях

Фундамент на гвинтових палях мінуси і плюси: види і принципи розрахунку

Щоб будь-яка будівля, незалежно від призначення, було надійним і довговічним, його зводять на міцній основі. Сьогодні в будівництві широко використовується безліч різноманітних типів фундаментів, і одним з них є свайно-гвинтовий. Саме такий варіант конструкції підстави під будівництво викликає найбільшу кількість запитань. Тому цю публікацію присвятимо питанню: фундамент на гвинтових палях мінуси і плюси, загальний огляд його пристрою, можливості і доцільність зведення. Такі аспекти цікавлять дуже багатьох власників ділянок, які зайняті першими «прикидками» майбутнього будівництва свого будинку.

Перш ніж сформулювати всі переваги і недоліки подібної конструкції, напевно, слід розглянути деякі нюанси, які безпосередньо впливають на міцність і довговічність пальового фундаменту.

Фундамент на гвинтових палях

Будинок на палях — фантазії чи реальність?

Чи можна використовувати фундамент палі для будівництва житлового будинку? Треба сказати, що зустрічаються деякі будівельники, які категорично не радять цього робити, віддаючи перевагу стрічкової, столбчатой ​​або плитний основі під будинок. Такі майстри вважають, що палі більше підходять для господарських будівель або легких дачних будиночків.

Однак, потрібно нагадати, що існують цілі міста, будинки яких встановлені виключно на палях, і коштують вони не одне десятиліття. Практика використання таких фундаментів довела, що вони цілком можуть служити надійною основою навіть для масивних будинків. Звичайно ж, навряд чи буде розумно в умовах нашого клімату нагромаджувати двоповерховий кам’яний особняк на фундамент палі, хоча і це, напевно, не є зовсім вже неможливою справою. І все ж в приватному будівництві зазвичай його вибирають для дерев’яних або каркасних будівель з дахом, покритої легким покрівельним матеріалом.

У деяких випадках пальові фундаменти є взагалі єдиною можливістю звести на ділянці будинок, наприклад, якщо будівництво намічається на пересічній ділянці або місцевість, яка постійно заливається весняним паводком.

Фундамент на гвинтових палях

На користь застосування подібної конструкції говорить і те, що такі варіанти фундаментів застосовувалися в будівництві з давніх-давен, тільки раніше в якості паль використовувалися спеціально підготовлені для цієї мети колоди. Спочатку палі просто забивали в грунт, і тільки на початку XIX століття був винайдений гвинтовий спосіб установки.

Гвинтові опори на перших порах використовувалися для облаштування причалів, але потім сфера їх застосування стала розширюватися. Так, наприклад, саме гвинтові палі були застосовані в якості фундаменту при будівництві маяка, який зведений в Великобританії на нестабільному ґрунті Темзи.