Коли потрібно робити діагностику автомобіля Рено?

Так в чому ж ця програма так незамінний, і що вона вміє робити, що не вміє інший мультімарочний сканер?

 1. Читає абсолютно все блоки автомобіля
 2. Дає повні розшифровки помилок
 3. Дозволяє робите реконфігурацію системи і програмування окремих боків
 4. Показує стану і показання з усіх датчиків автомобіля

Є й інші можливості, але ці основні для звичайного користувача.

Але у всіх виникає кілька проблем:

 • По-перше, прилад досить дорогий для домашнього користування
 • По-друге, дуже низька якість самих приладів
 • По-третє, необхідний ноутбук (тобто не можна зробити діагностику на коліні або в дорозі).

Для діагностики досить ELM версії 1.5 (обов’язково). Для діагностики досить смартфона / планшета та хоч телевізора на базі Android. Маючи два цих пункту Ви отримаєте повний аналог дилерського приладу, з можливістю повної комп’ютерної діагностики практично будь-якого автомобіля марки Renault.

Вони зробили програму під назвою PyRen. Програму можна запускати як під виндовс так і на андроїд (про це розмова піде далі). Другий варіант нам і цікавіший, на увазі його більшої мобільності.

Коротко розповім сенс роботи дилерського приладу, щоб не було питань що це не запрацює.
Сам прилад є своїм роду мостом між Вашою машиною і програмним забезпеченням з однойменною назвою. Якщо ПО давно зламали, але програма не запрацює без самого приладу (дилерського або китайської копії). Сам потік інформації в машині відбувається за стандартними протоколами, але для його розшифровки необхідно своє ПО, яке знає яку саме інформацію вицеплять.

Виходить два виходи:

 • Або написати нове ПЗ для роботи з ELM, виловити команди посилаються машиною, розшифрувати їх, привести в зручний вид і т.д.
 • Змусити працювати рідну програму з ELM.

Творці пішли іншим шляхом. Знайшли спосіб витягти базу з оригінальної програми, розшифрували її і прикрутили до оболонки.

Тому ми отримуємо, що звичайний ELM навчився розшифровувати відповіді на команди як дилерські прилади. Тому нерозумно писати, що функціонал у нього мінімальний. Він у нього максимальний, але з деякими застереженнями изза умов оболонки

Ось так, плавно перейшли до плюсів і мінусів даного способу.

Плюси:

 1. Головний плюс, це можливість повної діагностики на коліні в дорозі і мінімальної її вартості (все впирається в наявність ELM, який коштує від 300 рублів)
 2. Ви можете бачити всі помилки, з їх розшифровками, з показниками під час їх появи, прати їх і моніторити їх появу. Точно так само як і з оригінальним приладом.
 3. Чи можна змінювати конфігурації всіх блоків, що підтримують це. Вмикати / вимикати різні функції (круїз контроль, БК, автопостановки на ручник, зумер ременя і т.п.)
 4. Можливість перевірки реального пробігу для автомобілів з фільтром сажі. Або звірки номерів ВІН по блокам машини.
 5. Моніторинг абсолютно всіх параметрів автомобіля в реальному часі (як і в оригінальному приладі)
 6. Запуск різних тестів по вузлах машини і адаптацій, таких як активація дросельної заслінки або примусове активація якого то реле. (Дуже потрібно коли шукаєте яка несправність і потрібно змоделювати певну ситуацію)

Є ще плюси, я виділив основні, які покриють потреби 98% користувачів.

Мінуси:

 1. Однин з головних, машини перших поколінь (приблизно до 2003 року) не підтримуються, які діагностували у старому інтерфейсі. Такі як Сценик 1, Меган 1, лагуна 1 і т.п. Повний список підтримуваних машин буде нижче.
 2. Ні красивого інтерфейсу, та й взагалі багато мінусів впираються в відсутність нормальної оболонки
 3. Немає можливості застосовувати сценарії, які вимагають виконання кількох дій або впливу на якісь показники. Той же прожиг сажі немає можливості запустити з цієї програми. Але є можливість запустити окремим скриптом.
 4. Немає можливості отримати ПДФ файл інтересуемой помилку безпосередньо з діалогіса, як це дозволяє оригінальна програма. Доводиться шукати руками.
 5. Немає можливості робити прив’язку карт, зміну вин номера і інші специфічні операції, які звичайному користувачеві не потрібні.
 6. Швидше за все менша швидкість обміну інформацією між машиною і програмою через обмежень самого ELM.

Якщо є ще, пропонуйте, обговоримо і додамо.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *