Як зробити лавку для саду своїми руками

Меблі для саду відіграють важливу роль в дизайні екстер\’єру, а також підвищує комфорт під час відпочинку. Лава на присадибній ділянці піддається сильному впливу: на ній стрибають діти і тварини, а також лавка опиняється під впливом дощу і палючого сонця. Щоб меблі для саду прослужила не одне десятиліття, її найкраще зробити своїми руками. Добре оброблене дерево не гниє навіть в екстремальних умовах, а ретельно продумана конструкція лавки стане зручним місцем для посиденьок на природі.

Матеріали:
— Бетонна суміш 5000;
— Дриль;
— Електропила;
— шліфувальна машина;
— Дерев\’яні дошки;
— Лопата.

Майстер-клас — лава без спинки своїми руками

1) Для того, щоб лавка була стійкою і міцною, ми зробимо її на бетонних підставках. З дерев\’яних дощок збийте два однакових ящика. Зробіть міцне дно (можна використовувати ДСП), щоб бетон не витікав з них.

Як зробити лавку для саду своїми руками

2) Візьміть невелику дощечку, ширина якої трохи менше ящика, вбийте в неї цвяхи, намотайте зверху дріт, і встановіть на дні скриньки.

Як зробити лавку для саду своїми руками

{PAGEBREAK}
3) Згідно з інструкцією розведіть бетонну суміш і насипайте її за допомогою лопати в ящики. Не заливайте весь бетон повністю. Найкраще це робити в кілька етапів і чекати висихання кожного шару.

4) Після того як бетонні опори висохнуть, розкрутіть шурупи, які скріплюють ящик.

Як зробити лавку для саду своїми руками

5) За допомогою електропили розпиляєте дощечку, яка знаходиться внизу ящика (з п.2).
6) У вас вийшли бетонні смужки, між яких будемо кріпити бруси.
7) Там де ви плануєте встановити лавку, викопайте два квадрати на відстані, рівному довжині лавки. Засипте ямки гравієм і перенесіть туди бетонні опори.

Як зробити лавку для саду своїми руками

8) Тепер встановлюйте дерев\’яні бруси зверху і вирівнюйте їх поверхню шліфувальною машиною.

9) На невеликій відстані від кожного краю лавки зробіть позначку товщиною до 4 см (в залежності від наявної дерев\’яної планки). Тепер вам потрібно вирізати виїмку з двох сторін по намічених лініях.
10) Закріпіть планку шурупами до брусів лавки. Поверхню вирівняйте і відшліфуйте.

Як зробити лавку для саду своїми руками

Вийшла лавка простої і досить зручною конструкції. Додатково ви можете обробити її герметиками і пофарбувати.

Як зробити лавку для саду своїми руками

Красиво виглядатиме садова лавка, покрита лаком. Якщо після першого шару дерево стало шорстким, відшліфуйте його наждачним папером і покрийте ще 2-ма шарами лаку. При необхідності, Ви можете вдосконалити конструкцію цієї лавки для саду і зробити спинку.