Як плести з газетних трубочок

Плетіння з газетних трубочок останнім часом стало одним з популярних видів рукоділля. Завдяки нескладній техніці і невеликому тренуванні можна створювати унікальні предмети для прикраси інтер\’єрів заміських будинків і квартир.

Сьогодні в нашій країні багато майстрів з газетних трубочок роблять як предмети меблів: абажури, кошики, підставки, скрині так і різні сувеніри. Пропонуємо кілька простих майстер-класів, які допоможуть вам освоїти новий вид рукоділля — плетіння з журналів і газет. Для початку давайте навчимося робити самі трубочки, а потім спробуємо змайструвати з них декоративну коробочку.

Матеріали:
— Газети;
— Ножиці;
— Шашлична шпажка;
— Фломастер;
— Клей.

Плетіння з газет

Техніка виготовлення трубочок з газетних смужок
{PAGEBREAK}
Для плетіння з газет використовують два види заготовок: трубочки і паперова лоза. Трубочка виходить методом накручування смужки паперу на шпажку, а лоза — це приплюснута трубочка. Новачки можуть починати плетіння з паперової лози, так як плетіння з трубочок трохи складніше, хоча виглядає акуратніше.

Як плести з газетних трубочок

1. Лист газети розріжте на смуги шириною 7-9 см. Зробити це можна за допомогою залізної лінійки і канцелярського ножа або ножиць. Смужки повинні бути одинарними, при необхідності, розріжте їх.

Як плести з газетних трубочок

2. Тепер прикладіть спицю або шпажку на крайній кут смужки. Жорсткість трубочки залежить від кута нахилу спиці. Для хорошої жорсткості кут повинен бути меншим. Найкраще робити трубочки з кутом від 45 до 60 °.
3. Почніть намотувати газетні смужки на шпажку, а щоб трубочка, що не розгорнулася, змастіть кінчик клеєм.

Як плести з газетних трубочок

4. Після цього акуратно зніміть трубочку зі шпажки, врахуйте, що товщина верхньої та нижньої частини повинна відрізнятися.
Плетемо коробку з газетних трубочок МК

Заздалегідь підготуйте трубочки, щоб під час плетіння не відволікатися. Для створення красивої коробки вам знадобиться картонна коробка, від розмірів якої будуть залежати габарити готового плетеного виробу. Для декору знадобляться фарби, стрічки і лак.

Як плести з газетних трубочок

1. У картонної коробки обріжте верхні кришки, щоб вийшла не дуже висока коробочка.
2. Технік плетіння з газет сьогодні існує багато. Після певних початкових навичок ви зможете розширюватися в даній області рукоділля. У цьому майстер-класі будемо використовувати одне з найпростіших плетінь: почнемо одну трубочку просмикувати через іншу.

Як плести з газетних трубочок

{PAGEBREAK}
3. Приступимо до виготовлення каркаса. Для цього на дні коробки намалюйте розмітку для основних трубочок. При невеликій відстані стійок збільшиться щільність плетіння.

4. Приклейте трубочки згідно з розміткою, при цьому на кутах теж повинні бути трубочки.

Як плести з газетних трубочок

5. Після цього переверніть коробку, підніміть трубочки і зафіксуйте.
6. Для створення першого ряду крайню трубочку-стійку обплітають про наступну.

Як плести з газетних трубочок

7. Приклейте додаткову трубочку, щоб плести стінки. Коли вона буде закінчуватися, її можна наростити (вставте в кінець старої трубочки нову і зафіксуйте клеєм).

Читати також:
Як плести коси з цибулі

8. Обплітають стійки за схемою: одну зовні, другу зсередини, третю зовні, четверта зсередини і т.д.
9. Таким чином потрібно обплести коробку повністю. Щоб виріб вийшов оригінальним, вплетіть один ряд атласної стрічки. Але не вплітайте її відразу, так як готову саморобку потрібно буде ще пофарбувати. Позначте просто ширину стрічки.

Як плести з газетних трубочок

10. Коли плетіння підійшло до краю коробки, зафіксуйте робочу трубочку і пінцетом сховайте її кінчик.
11. Вийшла коробка з стійками які стирчать вгору. Закінчити плетіння можна підвертаючи кожну стійку за третю.

Як плести з газетних трубочок

12. Пофарбуйте готову коробку акриловими або аерозольними фарбами, задекоруйте тканиною і стрічками.

Як плести з газетних трубочок

{PAGEBREAK}
Акуратна декоративна коробочка креативно прикрасить ваш інтер\’єр і допоможе зберігати дрібні приналежності, або стане затишним місцем відпочинку улюбленої кішки.