ЯКІ БУВАЮТЬ ПРОФІЛІ ДЛЯ ГІПСОКАРТОНУ І ЯК ВОНИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ?

Вибирати види профілів для гіпсокартону потрібно з особливою ретельністю. Щоб зробити правильний вибір, необхідно вивчити особливості профілів, їх види та типорозміри, а також звернути увагу ще на кілька важливих нюансів.

ЯКІ БУВАЮТЬ ПРОФІЛІ ДЛЯ ГІПСОКАРТОНУ І ЯК ВОНИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ?

Особливості

Профіль для гіпсокартону має цілком прозоре призначення — підтримка всієї гіпсокартонної конструкції. Для цих цілей не підійде звичайний металопрофіль. Обов’язковою вимогою є вага конструкції. Неприпустимо, щоб профільний каркас виявився занадто важким. У кращому випадку гипсокартонное спорудження буде хитатися і скрипіти, в гіршому — обвалиться.

Вважається, що досвідчений майстер може використовувати будь-які профілі, отримавши при цьому чудовий результат. Таке твердження вірне лише частково. Для спорудження підходять тільки профілі, призначені для робіт з гіпсокартоном. Під рукою може не виявитися профілю потрібного типу, і тоді досвідчений майстер може переробити невідповідний профіль в потрібний.

Ці метаморфози обумовлюються вибором матеріалів, з яких виготовляють профільні зразки. Використовуються гнучкі метали. Найчастіше застосовуються конструкти з оцинкованої сталі, проте бувають і алюмінієві. Особливою популярністю вони не користуються, оскільки коштують досить дорого. Сталь куди дешевше.

Залежно від призначення класифікація така:

  • профілі, що застосовуються для оздоблювальних робіт;
  • варіанти для конструювання нових перегородок.

ЯКІ БУВАЮТЬ ПРОФІЛІ ДЛЯ ГІПСОКАРТОНУ І ЯК ВОНИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ?

Кожен з підвидів включає в себе безліч профільних елементів, що розрізняються по довжині, товщині і ширині, ступеня несучої здатності, вигину. Окремо варто виділити профілі для арок, які сильно відрізняються завдяки своїй формі. Фахівці навіть виносять їх в окрему категорію.

Деякі з профілів є взаємозамінними, і без них можна обійтися. Використання ж кожного конкретного зразка сильно спрощує роботу. Так, якщо у вас недостатньо досвіду, то краще за все не намагатися сильно заощадити, а купити все, що потрібно. Якщо ж ви вже маєте знання і практикувалися в такому монтажі, можете сміливо експериментувати.

Даний тип профілів сміливо можна назвати основним. На його основі монтується весь каркас завдяки високим міцності вироби. Цей металопрофіль є несучим. Посилений за допомогою ребер жорсткості, він може мати не тільки гладку структуру, а й бути перфорованим. До речі, такий варіант набагато зручніше, оскільки не доведеться проробляти отвори під шурупи самостійно. Якщо закріпити профілі цього типу правильно, то вся конструкція буде надійною, що не буде скрипіти і розгойдуватися.

Що стосується габаритів, то планки типу UD або ПН мають такі розміри: висота самого швелера становить 2,7 см, ширина — 2,8 см, товщина варіюється в межах 0,5-0,6 мм. Маса залежить від довжини і становить 1,1 кг для профілів протяжністю 250 см і 1,8 кг — для профілю в 4,5 м. І також виробляються моделі довжиною 3 м і вагою 1,2 кг і чотириметрові з вагою в 1,6 кг. Зверніть увагу, що найбільш популярною є модель від Knauf з перетином 100х50 мм і довжиною 3 м.