Як зробити паркан з профнастилу?

Бажання захистити свою заміську ділянку від сторонніх людей, прикрасити будинок, створити огорожу цілком зрозуміло. І це можна зробити за допомогою будівництва паркану. Через те, що в даний час на будівельних ринках існує досить велика кількість матеріалів, зробити певний вибір складно. Варто більш детально ознайомитися з таким матеріалом, як профнастил.

Переваги паркану з профлистів

Огорожа з профнастилу відрізняються не дуже високою вартістю, простотою монтажу, а також висотою, яка не дозволить цікавим людям побачити, що відбувається на ділянці.

Крім того, подібна огорожу здатне виглядати досить привабливо. До переваг профнастилу також відносяться:

— Не надто велика вагу.
— Висока міцність.
— Легкість обробки.
— Широка кольорова гама.
— Зручність транспортування.
— Екологічність.

Основні моменти
{PAGEBREAK}
В якості опор для кріплення профільних листів, на думку фахівців, краще всього використовувати труби, що володіють прямокутним або квадратним перетином. Кількість труб буде залежати від довжини майбутнього паркану. При цьому також необхідно враховувати довжину прольотів.

Висота опор може бути різною. Якщо в ландшафті немає ніяких перепадів (горбів, ям і горбів), то стовпи будуть однакового розміру. В іншому випадку потрібно буде підбирати висоту, керуючись наявною місцевістю. На висоту опор здатний вплинути тип грунту.

Приміром, в глинистий грунт стовпи слід заглиблювати на 90 см. У тому випадку, якщо грунт пухкий, то стовпи потрібно заглиблювати на 120 см. Для надання надійності, опорні стовпи слід зміцнити за допомогою бетонного розчину.

Кріпити профнастил можна за допомогою звичайних саморізів. Але в цьому випадку підвищується ймовірність появи корозії в області кріплення. Для того щоб не допустити цього, необхідно скористатися спеціальними заклепками з прокладкою, яка буде закривати отвір від вологи.

Починаємо будівництво паркану
{PAGEBREAK}
Перед початком конструювання паркану, необхідно скласти докладний план. На ньому буде потрібно вказати ті місця, в яких будуть розташовуватися стійки. Варто враховувати, що відстань між усіма опорними стовпами не повинна перевищувати трьох метрів. На місцевості потрібно визначити тип грунту і, використовуючи водяний рівень, перепади висот.

У тих місцях, в яких перебуватимуть кути майбутньої споруди, необхідно поставити кілки і протягнути між ними шнурок. По тій лінії, яка вийде в результаті таких маніпуляцій, слід розмітити місця під опорні стійки і викопати ями, керуючись при цьому типом ґрунту.

Стовпи необхідно обробити спеціальним гідроізоляційним шаром до висоти, рівної 30 см. Після цього вони встановлюються в ями чітко вертикально. Стовпи потрібно тимчасово зафіксувати за допомогою розпірок. Після цього необхідно перевірити вертикальність за допомогою водяного або звичайного рівня, і, в разі необхідності, підкоригувати.

Для підвищення надійності ямки найкраще заливати бетоном з гравієм. Щоб вода не застоювалася в області опір, розчин слід залити трохи вище поверхні. Затвердівати бетон буде протягом трьох днів.

Після висихання розчину, на опори слід приварити поперечні поперечини. Робити їх треба в кілька рядів. Саме вони послужать майбутньою опорою для профільованих листів. Після складання своєрідного каркаса можна приступати до кріплення профнастилу. При цьому слід використовувати оцинковані саморізи. Вкручувати їх необхідно на кожній хвилі, розташовуючи один від одного на відстані до 35 см.

Коли монтаж буде остаточно закінчено, буде потрібно ретельно перевірити, чи все зроблено правильно. У разі необхідності від недоробок необхідно позбутися.

Роботи закінчені. Тепер можна насолодитися красою паркану. Якщо все буде зроблено якісно, ​​то він буде викликати тільки приємні емоції.