Як відкрити пекарню?

Пекарня кондитерська може стати не тільки для бізнесмена непоганим джерелом прибутку, але і прекрасним сімейним бізнесом. Але перш ніж приступити до організації своєї справи потрібно врахувати деякі правила.

Переваги міні пекарень полягають у тому, що вони мобільні і легко перебудовують свій бізнес в умовах нестабільної економіки. Вони за короткий термін можуть змінити асортимент продукції, рецептуру і технологію виробництва. А для бізнесмена — непоганим джерелом прибутку, за умови, що мається грамотний бізнес план. Пекарня кондитерська також може стати прекрасним сімейним бізнесом.

Складання бізнес плану

Для поетапного розвитку компанії, короткострокового і довгострокового планування, фінансових розрахунків потрібно бізнес план.

Пекарня кондитерська також вимагатиме маркетингового дослідження по рентабельності задуманого підприємства, а також вдалого розташування.

Реєстрація
{PAGEBREAK}
Організаційні питання, що стосуються початку роботи підприємства, процес трудомісткий. Перш за все, потрібно реєстрація як суб\’єкта підприємницької діяльності в соціальних фондах і податковій службі.

Якщо вже є реєстрація, необхідно перевірити, чи є в списку цей вид діяльності, які заявлялися при реєстрації сеціального коду, код, що дозволяє вести цей вид бізнесу.

Пекарня кондитерська, в бізнес план якої має увійти не тільки реєстрація основної особи, а й вказати всі дозвільні документи які вимагаються для початку діяльності:

— Дозвіл санепідем контролю на запуск виробництва;
— Висновок санепідем контролю на продукцію;
— Сертифікат відповідності;
— Висновок пожежної інспекції.

Розміщення

Прибутковість такого підприємства багато в чому залежить від місця, де воно знаходиться. А в цьому випадку потрібно реалізація продукції кінцевому покупцеві, що має на увазі вибір прохідного місця. Підібравши вдалий варіант, набагато швидше виправдає вкладені кошти кондитерська пекарня. Бізнес план повинен акцентувати на цьому увагу.

Середня площа для розміщення повинна бути близько 150 м2. Це дозволить мати просторий торговий зал і достатньо місця на організацію технологічного процесу.

Є певні вимоги на розміщення пекарні кондитерської, бізнес план повинен визначити витрати за такими статтями:

— Приміщення повинно включати в себе побутові та підсобні приміщення;
— Вентиляція;
— Підведення холодної та гарячої води, а також каналізації;
— Приміщення не повинно бути підвального типу;
— Стелі, стіни повинні бути оброблені плиткою.

Устаткування для кондитерської пекарні
{PAGEBREAK}
Пекарня кондитерська, бізнес план якої повинен мати чіткий перелік всього необхідного обладнання. А його знадобиться не мало, та й коштує не зовсім дешево.

Необхідно:

— Піч (600000 крб.);
— Машина тістомісильна (250000 крб.);
— Шафа розстійні (40000 руб.);
— Стіл нарізний для тесту (40000 руб.);
— Тестораскативатель (20000 руб.);
— Мукопросеиватель (9000 руб.);
— Рухомий візок для випічки (12000 руб.)

Одна з переваг такого бізнесу можна організувати неповний цикл виробництва і цим скоротити витрати на покупку устаткування.

Крім того потрібно придбати:

— Вітрину;
— Касовий апарат;
— Сейф;
— Шафи для зберігання готової продукції

Необхідний персонал для кондитерської

Успішність бізнесу багато в чому залежить від кваліфікованого персоналу в кондитерській пекарні. Бізнес план повинен визначити, де і яким чином відбуватиметься підбір персоналу.

У першу чергу виробництва знадобиться головний технолог, який зможе грамотно скласти процес випічки. А також пекарі, касири і прибиральниця.

Що стосується бухгалтера, такий працівник потрібен завжди. Але в цілях економії такі послуги надають аутсорсингові компанії.