Як підготувати гортензію до зими?

Багатьом знайома красива квітка під назвою гортензія. Вона любима багатьма садівниками. Існує велика кількість видів гортензії, які один від одного зовні відрізняються за кольоровою гамою і формою суцвіття.

Ось тільки цей чагарник є досить-таки теплолюбивою рослиною, так що заздалегідь треба займатися підготовкою квітки до наступаючої зими.

Підготовка рослини до зими

Звичайно, ряд заходів, які будуть спрямовані на захист рослини, багато в чому залежать від виду гортензії і ваших кліматичних умов. Гортензія садова, деревоподібна і метельчата — ось найпоширеніші види цього гарного чагарника.

Метельчату гортензію можна віднести до виду, який досить стійкий до морозів. Тільки коренева система у неї розташовується від поверхні грунту недалеко, з настанням зими обов\’язково треба вкрити її пристволову смугу.
{PAGEBREAK}
Деревоподібна гортензія менш стійка до холодів. Але садові гортензії потребують при підготовці до холодів найпильнішої уваги.

Якщо ви проживаєте в холодному кліматичному регіоні, то ви зіткнетеся з багатьма проблемами при її вирощуванні. Загалом, який би вид рослини не був зимостійким, будь-яку гортензію треба вкривати на зиму.

Вже з початку вересня припиняйте поливати рослину. Всі нижні листочки видаліть, щоб пагони швидше одеревеніли, пережили холод. На вулиці вже мінусова температура? Тоді видаліть з куща зацві листочки, залиште лише верхні — це буде додатковий захист для верхівкових квіткових бруньок.

Ще потрібно підгортати кущі гортензії на висоту приблизно 30 сантиметрів, після приступати до укриття.

Способи укриття гортензії

Існує багато способів, як гортензію укрити на зиму. Ми розглянемо три найбільш ефективних способу збереження рослини взимку.

Перший спосіб

Викладіть у основи куща дошки з дерева ззабитими цвяхами. Далі обв\’яжіть гілки рослини мотузкою, нахиліть до землі, укладіть на дошках, прив\’яжіть до цвяхів. Тепер укрийте кущ шаром сухої тирси або ялинового гілля, притисніть шматком деревоплити. При бажанні можете додатково зверху вкрити одним шаром сухого листя, бажано прикрити великим шматком лутрасила.

{PAGEBREAK}

Другий спосіб

Обмотайте кущ гортензії лутрасилом, зафіксуйте його мотузкою або скотчем. Тепер спорудіть над рослиною (від нього висотою на 12-15 сантиметрів) каркас із сітки, наповніть його сухим листям. Укрийте це зверху лутрасилом або звичайної поліетиленовою плівкою.

Третій спосіб

Ось ми добралися до третього методу, який не менш ефективний. Зв\’яжіть між собою розлогі гілки рослини за допомогою дроту або мотузки. Потім оберніть навколо куща руберойд довжиною 2 сантиметри, наповніть сухуватим листям. Врахуйте — відстань між стінками руберойду і кущем гортензії має становити не менше 10 сантиметрів.

Чи варто обрізати гортензію на зиму?

Цвітіння садової гортензії починається на пагонах з минулого року. Так що цей вид рослини обрізати не потрібно, виняток — в косметичних цілях. Метельчата і деревоподібна гортензії цвітуть на пагонах теперішнього року, так що осіння обрізка явно піде їм на користь, цвітіння покращиться.

За осені видаліть з куща гортензії сухі суцвіття, щоб взимку гілки рослини під вагою снігу не проломилися. Ранньою весною треба проводити основну обрізку гортензії, не можна чекати, поки почнеться сокорух. Видаліть тоненькі і дрібні гілки, однорічні пагони слід вкоротити.