Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

Навіть первісні люди, живучи в печерах, захищали своє житло від непрошених звірів, щоб захистити себе і своє місцеперебування. Сучасні люди теж огороджують свої споруди, тим самим захищаючись від злодіїв, сторонніх очей, створюючи додатковий затишок і комфорт. Для будівництва огорож раніше застосовували тільки такі матеріали, як камінь і дерево. Але будівельна індустрія не стоїть на місці, зараз популярними стали цегла і метал. Одним з основних елементів забору є стовп, його, як правило, виконують з металу або залізобетону. Він забезпечує міцність і надійність конструкції.

Зараз більшу популярність у будівельників набуває паркан, виконаний з бетонних декоративних блоків стандартних розмірів. Його якість і міцність збільшується за рахунок використання у виробництві процесу вібролиття. Такі блоки застосовуються для створення не тільки огороджень, але і альтанок, інших споруд подібного плану. Блоки мають переваги, перед іншими матеріалами.

Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

Виділяють такі різновиди декоративних блоків:
{PAGEBREAK}
зроблені з бетону;
імітують камінь;
глиняні.

Блоки, виконані з сирцевої глини, користуються у будівельників особливою популярністю. Вони мають ряд переваг: екологічно чисті, міцні, стійкі до вологи.

Кладку забору з декоративних блоків здійснюють на попередньо побудований стрічковий фундамент, який може бути монолітний, з фундаментних блоків або бутового каменю. Блоки лягають на розчин кладки (пісок, щебінь, вода, різні добавки). За рахунок розмірів, які більше параметрів цегли і каменю, дана кладка технологічно простіше і час виробництва робіт набагато менше.

Плюси і недоліки блокових зборів

Як і у будь-якій будівельной конструкції, у декоративних блокових зборів є свої позитивні і негативні сторони.

якість, міцність;
великий період експлуатації;
шумоізоляція;
пожежостійкість, вологостійкість;
безболісно реагують на перепади температур.

Є ряд недоліків:

трудомісткість робіт;
неможливість виконати паркан без спеціально навчених людей (мулярів);
заливка фундаменту.

Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

{PAGEBREAK}
Будівництво паркану з бетонних блоків

При будівництві огорожі, необхідно дотримуватися певних правил і норм, яким потрібно слідувати, щоб у підсумку бути задоволеним результатом.
За допомогою шнура і дерев\’яних або металевих кілочків виробляють розбивку місця під майбутній фундамент, відсипаючи контур піском.
Викопують траншею.

Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

Встановлюють опалубку і при потребі арматурний каркас.
Виготовляють бетонну суміш і заливають в опалубку.
Утрамбовують її або вібрують.
Вирівнюють поверхню, дають час для затвердіння і набору міцності.
У бетономішалці виготовляють розчин кладки.

Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

Виробляється кладка блоків на розчин.
Розшиваємо шви між блоками.

Як зробити монтаж паркану з декоративних блоків

Зверху над блоками виконують карниз з плитки, який виконує функцію козирка.

Будівництво паркану з пустотілих блоків
{PAGEBREAK}
Для посилення міцності і надійності забору фахівці рекомендують встановлювати в стрічковий фундамент арматуру. При цьому арматуру з фундаменту випускають таким чином, щоб вона при кладці потрапляла у внутрішню порожнечу блоків. Кладка даних блоків виконується, як і кладка з шлакоблоку.

Завершальним етапом при створенні забору є штукатурка поверхні. Після її нанесення, дайте час для схоплювання (приблизно 1:00). Потім вирівнювання поверхні проводиться за допомогою спеціальної рейки. Після цього виконується затирка.