Ефективні засоби від глистів для кішок

Коли ваш ветеринар згадує про дегельмінтизацію, він має на увазі кишкових паразитів — глистів, які у кішок можуть з’являтися досить часто, адже вони не знайомі з основами гігієни, як люди.

Види глистів, як може заразитися ними кішка, люди?

Є кілька способів, якими тварина може заразитися глистами. Найбільш поширеними гельмінтами є:

  • нематоди – круглі черв’яки;
  • цестоди – стрічкові хробаки;
  • трематоди – плоскі черви смоктальники.

Кішка може заразитися на вулиці, контактуючи з іншими зараженими тваринами, підбираючи несвіжу їжу (сиру рибу, м’ясо, сир), від впливу мух, бліх, при поїздках на відпочинок, виставку. Хатні тварини які не виходять з дому — від інших кішок, через брудне взуття господарів, ін.

Навіть якщо ви систематично дотримуєтеся гігієни (миєте руки), то можете заразитися деякими видами глистів від своєї кішки, адже ви берете її на руки, граєтесь. Тому важливо захистити вихованця, свою сім’ю та себе, провівши дегельмінтизацію та запобігши зараженню тварини та людей глистами.

Ознаки глистів у котів

Різниця між хробаками в тому, що вони провокують розвиток різних захворювань (нематодоз, цестодоз, трематодоз) та мають різноманітний ступінь зараженості паразитами різних внутрішніх органів кішки: печінка, серце, шлунок, легені, жовчний міхур.

Важливо знати, де ваш вихованець може їх підхопити, щоб зрозуміти, що потрібно зробити, щоб запобігти їх зараженню. Симптоми виявляються через короткий час після попадання паразитів в організм, викликаючи значне погіршення здоров’я:

  • поганий апетит, зниження ваги тварини;
  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту, водянистий пронос чи запор;
  • блідість слизових;
  • прояв паразитів у випорожненнях, блювотній масі;
  • поганий стан вовни, її випадання;
  • здутий живіт, свербіж у задньому проході змушує вихованця повзати по підлозі заднім місцем;
  • поява кашлю, утруднене дихання, судоми.

Як і коли слід дегельмінтизувати кішку?

Не варто самостійно лікувати ці симптоми, краще звернутися до ветеринара. Він проведе огляд тварини, зробить аналізи, призначить план лікування та необхідні засоби від глистів для кішок: препарати: таблетки, краплі чи суспензію.

Кошенят необхідно дегельмінтизувати в два, чотири, шість та вісім тижнів. Всі дорослі кішки повинні цілий рік щомісяця приймати засіб від серцевих гельмінтів та бліх, який також лікує та контролює анкілостоми та аскариди.

Своєчасно прибирайте фекальні випорожнення, тримайте в чистоті лоток, приміщення, де знаходиться чотирилапий вихованець.

Проведення своєчасної дегельмінтизації кішок важливе і необхідне для того, щоб не викликати негативного впливу на їх здоров’я, погіршення якості життя, щоб не наражати себе і своїх домочадців на ймовірність заразитися від них глистами.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *