Реабілітація людей похилого віку, які перенесли інфаркт

Однією з головних проблем охорони здоров'я є інфаркт міокарда у людей похилого віку. Половина пацієнтів у віці 70 років і старше помирають від цієї недуги, а після 80 років цей показник значно збільшується. Саме вік є фактором ризику в постінфарктний період для тих, кому більше 75 років – у перший місяць ймовірність летального результату у цієї категорії хворих вища у чотири рази. З цієї причини реабілітація людини похилого віку після інфаркту повинна бути дуже грамотною і проводитися в найкращих умовах. Детально тут.

Реабілітація людей похилого віку, які перенесли інфаркт

Особливості інфаркту у літньому віці

Літні люди, як правило, страждають на серйозні хвороби. Інфаркт не виняток, проте не варто зневірятися. Якщо навіть він трапився, цілком є ​​шанси на щасливий результат. Але слід знати, які основні особливості перебігу захворювання в осіб похилого віку:

  • наявність стенокардії протягом тривалого періоду;
  • ризик виникнення інфарктів дрібноосередкового характеру;
  • артеріальна гіпертензія;
  • відсутність болючих відчуттів;
  • прихований характер патології, симптоматика, схожа на грудний радикуліт;
  • перебіг захворювання одночасно з цереброваскулярною недостатністю;
  • ризик виникнення кардіогенного шоку, який у 90% випадків закінчується летальним кінцем;
  • цукровий діабет;
  • рецидиви.

Діагностувати інфаркт на ранній стадії практично неможливо, тому лікарі рекомендують щороку ретельно обстежитись на наявність ризиків.

Сучасна медицина має достатні можливості скринінгу. Слід не нехтувати ними та своєчасно проходити медичні огляди.

Реабілітація людей похилого віку, які перенесли інфаркт

Процедура ангіографії

У процесі медичної візуалізації лікар спостерігає стан кровоносних судин. Під час процедури в систему кровообігу вводять барвник, який виділяє звужені ділянки та області закупорювання коронарних артерій під час проведення діагностики рентгенівськими методами. З тією ж метою застосовуються комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія.

Аналіз крові дозволяє визначити білки серцевого м'яза, що належать типу тропоніну I або Т, через 360 хвилин після інфаркту міокарда. Назване дослідження фактично підтверджує вже поставлений діагноз. Однак затягувати з аналізами не варто, тому що втрачений час при цьому діагнозі гратиме проти пацієнта.

Проведення ехокардіограми

Цей метод діагностики схожий на ЕКГ. Він визначає рівень ушкодження серця при інфаркті.

Стрес-тест на біговій доріжці

Під час бігу ведеться запис ЕКГ пацієнта.

Важливо! Деякі навіть регулярно проведені кардіологічні обстеження, наприклад, ангіографія, не дозволяють повністю виявити ризик інфаркту або проблем із серцем, особливо у представниць жіночої статі. Симптоматика захворювання у людей похилого віку не носить типового характеру. 40% пацієнтів не відчуває болю. Якщо ж хворобливість є, вона набагато менш інтенсивна, ніж в молодого віку. До того ж біль часто локалізується у різних місцях (спині, животі, плечі).

Буває, що ознаками інфаркту можуть стати неврологічні симптоми (сплутаність свідомості), розлади шлунково-кишкового тракту (відрижка), неспецифічні явища (загальна слабкість).