Як виявити проблеми зі здоров\’ям за станом нігтів

Іноді зовсім необов\’язково записуватися в чергу в поліклініку, щоб виявити проблеми зі здоров\’ям. У більшості випадків організм сам дає нам підказки. Головне — вміти їх розгледіти і зрозуміти їх. Сьогодні ми розповімо про здоров\’я нігтів і про те, як за їх станом визначити загрози, що нависли над вашим організмом.

КРОК 1
Вивчити основи діагностики

Вже на початку минулого століття вчений Г. Шіннер провів свої дослідження щодо незвичайних способів діагностики захворювань і прийшов до висновку, що у здорових людей руки часто мають рожеві, гладкі нігті нормальної форми. Занадто великий розмір «півмісяця», а також його повна відсутність свідчать про проблеми з серцем, про недостатню роботу легенів говорить їх зайва опуклість, сигналом про проблеми з кишечником можна вважати появу на них якихось вкраплень і смужок. Стан нігтів допоможе розпізнати алкоголізм, діабет і навіть рак. Але якщо ви й знаєте напевно, що серйозних проблем зі здоров\’ям у вас немає, все одно намагайтеся не ігнорувати ситуацію.

КРОК 2
Зверніть увагу на ламкі нігті
{PAGEBREAK}
Якщо у вас ламкі нігті, які до того ж ще й шаруються, висновок напрошується один — вашому організму не вистачає кальцію, мінералів і вітамінів. Такий дефіцит може бути спровокований вагітністю або цілим рядом інших нездужань. Спробуйте два тижні застосовувати кальцій. Якщо ніяких змін ви не заміните, пройдіть обстеження у лікаря. Але пам\’ятайте: якщо ламкість нігтів супроводжується рядом інших хворобливих симптомів, відразу звертайтеся в лікарню і не витрачайте час на експерименти з самолікуванням.

КРОК 3
Доглядати за руками

Про те, як людина доглядає за своїми руками, можна зрозуміти за станом його нігтьової пластини і кутикул. До групи ризику автоматично потрапляють люди, які протягом довгого часу без рукавичок працюють з агресивними середовищами і водою. Туди ж можна віднести і господинь, які щодня використовують спеціальні засоби для миття посуду, ігноруючи рекомендації, написані на них. Як результат — їх руки стають грубими, а нігті ламаються і шаруються.

КРОК 4
Захищають руки

При «мокрому» і «шкідливому» режимі роботи перше, що ви повинні зробити — це подбати про захист рук. Вашими постійними супутниками повинні стати захисний крем і спеціальні рукавички. До того ж, періодично робіть ванночки і маски для своїх рук. Використовувати для цього ви можете і «підручні» матеріали — рослинна олія, варену картоплю і сметану.

КРОК 5
Ставтеся до нігтів дбайливо
{PAGEBREAK}
Пам\’ятайте про те, що, використовуючи рідини для зняття лаку і металеві пилочки які містять ацетон, ви наносите величезної шкоди своїм нігтям. Навіть не намагайтеся використовувати нігті в ролі викрутки або відкривачки — так ви не тільки зіпсуєте манікюр, але й можете завдати їм великі пошкодження, які пізніше ще довго доведеться лікувати.

КРОК 6
Доглядати за нігтями систематично

Візьміть собі за правило, що за руками, як і за обличчям, доглядати потрібно систематично і комплексно. Як мінімум регулярно очищайте, підпилюйте і підрізайте нігті. В ідеалі ж потрібно нігті полірувати, покривати їх лаком, у складі яких є лікувальні добавки, що запобігають ламкість, розшарування нігтів і сприяю їх зміцненню, а також використовувати спеціальні креми та маски, куплені в косметичному магазині або зроблені вдома за рецептами з народної медицини. Кутикула теж вимагає спеціального догляду: регулярно підрізайте їх і живіть спеціальними маслами.

КРОК 7
Правильно робіть манікюр

Для манікюру застосовуйте виключно кришталеві або скляні палички. Не варто занадто часто використовувати лак. Вважається, що фарбувати нігті потрібно не частіше одного разу на тиждень.

Тепер ви знаєте, як розпізнати мову своїх нігтів. Прислухайтеся до наших порад по догляду за нігтями — і нехай вони розповідають лише про ваше здоров\’я!