Як правильно загартовуватися?

Всі чули про таку процедуру, як загартовування. Але чи багато хто займається цим? Природно, дана процедура здатна викликати не зовсім зрозумілі почуття, відчуття чогось складного і страшного. Необхідно розібратися в загартовуванні більш докладно, оскільки воно сприяє поліпшенню здоров\’я.

Користь від загартовування

За допомогою такої процедури можна поліпшити кровообіг і зміцнити судини. Відповідно і на обміні речовин це відобразитись позитивно.

Загартовування допомагає підвищити імунітет і захисні функції організму. Буде підвищена витривалість. За допомогою процедури загартовування можна знімати стреси. Нервова система стане більш стійкою.

Коли потрібно загартовування?

{PAGEBREAK}
З позитивними моментами, яке несе в собі загартовування, все зрозуміло. Але в яких ситуаціях рекомендується цим займатися:

— Якщо часто темніє в очах.
— У тих випадках, коли з\’являється важкість у ногах.
— Коли на ногах виступають вени.
— У тому випадку, якщо ви постійно замерзаєте і застуджуєтеся.
— При наявності млявості, слабкості і дуже сильної втоми без видимої на те причини.

Причинами для появи даних симптомів можуть служити не занадто хороший кровообіг, поганий обмін речовин, а також застій крові і не достатньо треновані судини. І все це досить просто можна виправити за рахунок процедури загартовування.

Як правильно загартовуватися?

Для того щоб позбутися від всіх перерахованих вище недуг, необхідно зрозуміти, як слід загартовуватися.

По-перше, не варто відразу приступати до обливань достатньо холодною водою або пірнати в ополонку. Все слід починати поступово. Для початку треба спробувати обливатися трохи прохолодною водою. Необхідно не тільки відчувати холод, але ще й не відчувати при цьому паніки. У міру можливості можна переходити до більш холодної води.

По-друге, не треба відразу лізти в холодну воду, заздалегідь не розігрівшись. Організм необхідно добре готувати, використовуючи при цьому один із таких способів: виконати спортивне тренування або комплекс нескладних вправ, грунтовно прогрітися в теплому душі.
{PAGEBREAK}
По-третє, після процедури обливання слід ретельно витертися і одягнутися. У тому випадку, якщо на вулиці холодно, треба випити гарячий чай або морс. В якості напою можна скористатися гарячим какао.
За допомогою, яких видів загартовування можна зміцнити своє здоров\’я?

На сьогоднішній день існує відразу кілька способів загартовування:

1. Загартовування за допомогою контрастного душу. Мається на увазі поперемінне поливание себе спочатку холодною водою, а потім теплою. У той момент, коли на вас буде литися холодна вода, необхідно активно розтиратися руками і повертатися, щоб була можливість рівномірного обливання. Через 10 секунд слід включити теплу воду. Зробити потрібно приблизно п\’ять процедур, постоявши в кінці під теплим струменем.

2. «Підбадьорливий водоспад». Після закінчення тренування слід набрати у відро холодну воду і перекинути його на себе. У такій ситуації буде облито все тіло одним великим потоком. Не варто перевертати відро занадто різко. Після такого обливання, треба постояти трохи під теплим струменем і повторити всю процедуру ще раз.

3. Часткове обливання. Не всі люди однаково добре переносять холодну воду, і вставати під холодний струмінь в душі для них досить страшно. У такій ситуації слід вдатися до часткових обливань. Для початку потрібно прийняти теплий душ, а потім почати обливання більш холодною водою. Спершу треба полити одну руку, потім другу, потім ноги. Після такої підготовки можна вже сміливо обливатися повністю. Починати необхідно з прохолодної води, поступово переходячи на більш холодну.

Пам\’ятайте, що вода є джерело життя. І користь загартовування є відомою і вже давно доведеною. Починайте гартовуватися прямо з сьогоднішнього дня і незабаром зможете помітити поліпшення у своєму здоров\’ї.