Яка сіль найкорисніша для здоров\’я

Кам\’яна сіль. Така сіль буває великою і дрібною. Велику сіль зазвичай використовують при приготуванні страв і для домашнього консервування, а дрібну (наприклад, «Екстра») зазвичай застосовують для додавання у вже готові страви. Незважаючи на те, що кам\’яна сіль — це природний мінерал, все ж перед тим, як потрапити на прилавки магазинів, вона піддається обробці, оскільки у своєму початковому вигляді сіль темного кольору. Так що, робимо висновки — чим біліша сіль, тим більшою мірою вона піддавалася спеціальному відбілюванню.

Йодована сіль зберігає свої корисні властивості недовго — всього близько 5 місяців з моменту виготовлення. Якщо сіль зберігати в щільно закритій скляній банці, то властивості свої вона може зберегти і на більш тривалий час. Після цього йодована сіль стає просто звичайною сіллю. До речі, йодована сіль не всім корисна. Вона протипоказана при тиреотоксикозі, нефритах і деяких інших захворюваннях.

Чорна сіль — це природна неочищена сіль. Вона багата різними мінералами, а ще й ферментами, які поліпшують роботу кишечника. Але у цієї солі є істотний недолік — вона має присмак несвіжого яйця, тому що чорну сіль добувають в родовищах, де присутній сірководень.