Як відіпрати мазут на одязі

Люди деяких робочих спеціальностей досить часто замазуються в мазут. Та й кожен з нас не застрахований від цієї неприємності. Зараз ми розповімо, як відіпрати мазут з одягу без звернення в хімчистку.

Відразу зауважимо, що заняття це непросте, оскільки мазут являє собою залишки перегонки нафти.

Після того як з нафти виділили бензин і гас, залишаються найважчі, в\’їдливі компоненти. Якщо вони потрапляють на ваш одяг, то видалити їх повністю в деяких випадках неможливо.

Подібне — подібним
Відомо, що найкращий ефект досягається, якщо розчиняюча речовина і розчинник схожі за своєю будовою. У такому випадку мазут можна спробувати вивести бензином, адже обидвы ці речовини є нафтопродуктами. Візьміть ватку і обмокніть її в чистий бензин. Протріть пляму, і коли побачите, що ватка стала темною, поміняйте її на нову. Так треба робити кілька разів, і в підсумку пляма від мазуту зникне з одягу.
{PAGEBREAK}
В екстрених випадках, коли одяг дуже сильно замазаний, його повністю замочують у бензині. Звичайний бензин з заправки не підійде. Треба застосовувати тільки добре очищений, який продають в деяких господарських магазинах.

Ще одним нафтопродуктом є толуол. Сам толуол дуже токсичний, та й купити його для побутових цілей ви навряд чи зможете. Він входить до складу багатьох розчинників для лаків і фарб. Можна придбати такий розчинник і з його допомогою вивести пляму від мазуту. Діяти при цьому треба дуже акуратно, щоб не пошкодити одяг. Бажано застосовувати розчинники з толуолом в провітрюваному приміщенні, щоб не закрутилася голова, і надягати рукавички.

Треба пам\’ятати, що будь-які розчинники можуть залишити на кольоровій тканини білі плями, тому перевіряйте їх дію на маленькому непомітному клаптику одягу. Рекомендуємо також надягати спецодяг, коли ви контактуєте з машинним маслом або мазутом. Він легше відпирається, та й пляма на ній виглядає цілком звично.

Менш агресивні засоби

Буває, що забруднення на одязі дуже слабке. Воно помітне, але не проникає глибоко в тканину, а значить вивести його значно простіше.

1. Свіжу мазутову пляму заливають засобом для миття посуду типу «Фейрі» або замочують у «Ваніш» на 1-2 години. Якщо бруд не встигл сильно в\’їстися, то засоби допомагають. Миючі засоби можна застосовувати практично до будь-яких речей.

2. На автомийках використовують спеціальний шампунь для очищення автомобілів. Його можна застосовувати, щоб відмити одяг. Речі просто замочують у розчині цього шампуню, а потім перуть.
{PAGEBREAK}
3. Кажуть, що мазут можна вивести з одягу смерековим маслом. Правда, діє воно повільніше, ніж бензин, зате екологічно безпечніший. Кілька крапель олії поміщають прямо на пляму і відтирають​​серветкою з тканини. Можна також відчистити пляму більш акуратно, підклавши під тканину ватний спонжик, а зверху терти серветкою, змоченою в маслі.

4. Якщо плямочка злегка помітна, то спробуйте вивести її за допомогою праски. Необхідно взяти промокашку або інший папір, який добре вбирає жир, і покласти її знизу і зверху плями. Потім трохи нагріти праску і пропрасувати папір. Мазут з тканини повинен вбратися в папір.

5. Щоб вивести мазут, приготуйте розчин, що складається з скипидару і нашатирного спирту. Нанесіть цей розчин на пляму за допомогою м\’якої ганчірочки і потріть його. Застарілі плями мазуту спочатку змочують гарячим скипидаром, а потім натирають содою і змивають з одягу водою.

6. Найпростішим і нешкідливим варіантом, який можна використовувати для виведення мазуту, є дігтярне мило. Воно продається в аптеці і застосовується для лікування захворювань шкіри, оскільки дезинфікує її і підсушує ранки. Спробуйте випрати забруднену одяг дігтярним милом, і побачите, як воно допомагає.

Якщо річ біла, то її можна випрати з використанням відбілюючого мила. Намочіть пляму, натріть його милом, а потім потріть м\’якою щіткою. Залиште на деякий час, а потім знову потріть і прополощіть. З таким же успіхом можна застосувати будь-який відбілювач, тільки прочитайте інструкцію до нього, щоб він не зіпсував ваш одяг і максимально подіяв.

Загальні правила
{PAGEBREAK}
— Найкраще видаляти пляма з виворітного боку. Під нього підкладають стару непотрібну тканину, щоб усмоктувалися надлишки розчинника.

— Мазут починають відчищати з країв, а потім рухаються до центру.

— Іноді треба виробляти ланцюжок «відмочування в бензині — полоскання — прання» кілька разів, щоб повністю вивести пляму.

Щоб позбутися запаху бензину, слід замочити одяг у прохолодній воді і запрати місце, на якому була пляма мазуту, із засобом, що поглинає жир. Після цього можна випрати річ у звичайній пральній машинці.

— Приступайте до ремонтних робіт тільки в спецодязі або в старому одязі, яку не шкода у випадку сильного забруднення викинути.

— Тримайте під рукою ганчір\’я або паперові серветки, щоб витирати руки об них.

Якщо самі не наважуєтеся застосувати якийсь засіб, то можна віддати річ в хімчистку. За старий комбінезон або халат, звичайно, платити гроші професіоналам не хочеться, але якщо річ нова і її рано списувати, то фахівці з сервісного центру допоможуть вам справитися з забрудненням.