Як знизити холестерин?

Холестерин — жироподібна речовина, яка синтезується печінкою або надходить в організм людини разом з їжею. Холестерин, незважаючи на те, що він необхідний організму для будівництва нових клітин і виробництва гормонів, може завдати непоправної шкоди при надлишковому його утворенні.

Саме тому необхідно контролювати рівень холестерину в крові і знати основні способи його зниження, до яких відносяться:

— дієта;
— позбавлення від шкідливих звичок;
— лікарські засоби;
— фізичне навантаження;

Дієта

Одним з найпростіших і доступних способів зниження холестерину вважається дієта, яка в даному випадку має на увазі обмеження вживання жирних, солодких продуктів і повна відмова від їжі за 3-4 години до сну.
{PAGEBREAK}
Враховуючи, що головне джерело холестерину — продукти тваринного походження, необхідно зменшити їх споживання. Молоко краще купувати знежирене, а сир — нежирний. Також необхідно скоротити вживання яєць (не більше 3 штук на тиждень), причому, дане обмеження відноситься до жовтків, так як білки є безпечними для здоров\’я.

Жирне м\’ясо можна замінити індичкою, куркою, телятиною або кролятиною. Дуже добре, якщо у вашому раціоні буде присутня жирна морська риба, оскільки вміст у риб\’ячому жирі поліненасичених жирних кислот служить перешкодою для виникнення холестеринових бляшок, а завдяки йоду відбувається розчинення згустків які утворюють тромби в крові (йод міститься також і в морській капусті).

Корисними для зниження холестерину є морква і фрукти, до складу яких входить пектин, що володіє здатністю обволікати холестерин, виводячи його з організму. Ріпчаста цибуля, капуста брокколі, овес, кукурудза і горіхи, також містять у своєму складі інгредієнти, що знижують рівень холестерину.

Дуже корисно вживати в їжу рослинні олії — соєву, соняшникову, арахісову і оливкову. Відмінно зарекомендували себе в боротьбі з підвищеним холестерином ягоди, часник і лляне насіння, яке, у свою чергу, можна після попередньої просушки та подрібнення додавати в будь-які страви.

Відмова від шкідливих звичок

Згідно з проведеними дослідженнями новоорлеанского вченого Д.С. Фрідмона, курці мають надмірну кількість холестерину. Тому краще відмовитися від куріння, що принесе безсумнівну користь для всього організму.

Слід також не зловживати алкоголем, але, в той же час, вживання в день 1 столової ложки горілки сприяє зниженню холестерину.

Лікарські засоби
{PAGEBREAK}
Рішення скористатися лікарськими препаратами для досягнення кращого результату в боротьбі з надлишковим холестерином має бути узгоджене з лікарем, який випише при необхідності потрібні ліки.

Варто відзначити, що сучасні препарати здатні стабілізувати вміст холестерину і розчинити атеросклеротичні бляшки, які вже утворились на стінках судин. Як правило, ліки призначаються в профілактичних цілях і в основному для людей похилого віку.

Фізична активність

Регулярне виконання фізичних вправ сприяє зниженню холестерину, причому, ефект спостерігається такий же, що і при дієтах, а також застосуванні ліків.

Справа в тому, що фізичне навантаження забезпечує очищення крові від жиру після вживання їжі. А це, в свою чергу, означає, що жир не встигає осідати на стінках артерій. Тому намагайтеся щодня приділяти 20-30 хвилин своєму фізичному розвитку.

Слідуючи перерахованим вище порадам, ви зможете домогтися зниження холестерину, але, крім цього, намагайтеся контролювати його рівень. З цією метою лікарі рекомендують здавати кров на визначення рівня «шкідливого» холестерину (нормою вважається 4 — 5,2 ммоль / літр). І в разі надмірного його змісту краще відразу звернутися до лікаря, який призначить необхідні ліки і правильну дієту.