Що робити, якщо не дихає ніс?

Вільне дихання це основа доброго здоров\’я. Без нього, не тільки пропадає звичний комфорт життя, а й погіршуються інші життєво важливі показники. Можливі порушення сну, хропіння, погіршення серцевої функції, пригнічення нервової системи та багато іншого. Розглянемо, причини виникнення поганої прохідності носа і методики позбавлення від цієї проблеми.

Чому важливо дихати носом, а не ротом?

Ви, напевно, не раз чули, про те, що все, що створила природа, є природним і самим найкращим джерелом здоров\’я. Природа зробила наш ніс натуральним інструментом адаптації вдихуваного повітря для нашого організму.
{PAGEBREAK}
Вдихаючи ротом, ви споживаєте повітря безпосередньо з навколишнього середовища з усіма чужорідними домішками, які в ньому містяться, піддаєте себе ризику захворіти респіраторними захворюваннями, а також наносите удар по імунній системі, поглинаючи повітряні маси, що не відповідають температурному режиму вашого організму.

Причини закладеності носа

— Викривлення носової перегородки.
— Збільшення носових раковин.
— Хронічні риніти та синусити.

Що робити?
Визначити причину

Найперший крок, на шляху до здорового дихання — необхідно зробити похід до лікаря отоларинголога. Він визначить причину утрудненого дихання. Не намагайтеся встановити діагноз самостійно.

Дуже багато різних захворювань може підходити під симптоми вашої проблеми. Точний діагноз може поставити тільки лікар.

Відмовитися від судинозвужувальних крапель
{PAGEBREAK}
Досить частим випадком поганого носового дихання, є тривале вживання судинозвужувальних крапель. Є люди, які роками капають собі в ніс ці препарати, не підозрюючи, про те що потрапили в «наркотичну» залежність. Через кілька років такого прийому слизова носа практично втрачає свою природну функцію.

Від довгого вживання носових крапель утворюється запалення носових раковин (гіперемія), що й сприяє перекриттю носових ходів.

Відмовившись від судинозвужувальних крапель, вже через тиждень ви зрозумієте, що були заручниками власної дурості і ніколи не будете їх використовувати.

Не боятися операції

Якщо причина вашої проблеми криється у викривленій перегородці, то нічого не поробиш — доведеться лягати на операцію. Операція називається сентопластика. Плюс, якщо у вас збільшені носові раковини, роблять конхотомію (часткове або повне видалення).

Витратьте один тиждень свого життя, що б прожити все життя з комфортним диханням. Що таке один тиждень в порівнянні з десятиліттями.

Для операції вам знадобиться здати аналізи крові, сечі, зробити рентгенографію навколоносових пазух, отримати висновок стоматолога і терапевта.

Для жителів Москви такі операції роблять безкоштовно за направленням від лікаря з поліклініки.

Що робити з хропінням?
{PAGEBREAK}
Цілком можливо, що причина вашого хропіння — також вимагає операційного втручання. Закладений ніс і хропіння можуть бути взаємопов\’язані.

Не думайте, що хропіння нешкідливе. Це дуже небезпечне явище. Якщо у вас э хропыння, не забудьте пройти дослідження хропіння. Для цього вас госпіталізують на добу, встановлять на вас спеціальне обладнання, яке буде знімати показання вашого організму під час сну. Якщо буде виявлено проблема, то її можна буде усунути разом з сентоплатстикою.

Дане дослідження виявляє:

— чи бувають у вас затримки дихання. Це може призвести до порушення серцево-судинної системи. У серйозних випадках — до раптової смерті уві сні;
— наскільки падає ступінь насиченості крові киснем;
— на якому боці ви хропете більше;
— як часто ви прокидаєтеся;
— чи впливає хропіння на якість сну.

Особливості сентопластики і конхотомї

1. Якщо операція проводиться безкоштовно, то наркоз буде місцевий і доведеться почекати чергу. Термін очікування від 1 тижня до 6 місяців, залежно від завантаженості. Кращий період це літо. Влітку народу мало.

2. Операція триває 30 — 60 хвилин. Не довго, але повірте, це будуть довгі 30 хвилин у вашому житті.

3. Найскладніший період після операції перший тиждень. Особливо важко в першу ніч. Заснути неможливо, ніздрі «розриває» і чекаєш ранку, як спасіння.

4. На наступний день після операції будуть видаляти тампонаду з носа. Ви будете пишається, що змогли пережити це. Гірше, напевно, тільки пологи.

5. Після видалення тампонів ви вперше відчуєте «свободу», але ненадовго. Набряк тут же паралізує носові ходи.

6. У перебігу всієї першої тижні з носа буде витікати ранова рідина, тому доведеться носити спеціальну пов\’язку. Пов\’язки можна взяти безкоштовно у медсестри в будь-якій кількості.

7. Більш менш нормальне дихання з\’явитися через два тижні. Повністю набряк пропаде через місяць, і ви зможете насолоджуватися життям повною мірою. Ви будете почувати всю палітру смаків і запахів в три рази краще, ніж раніше.

8. Після операції вам буде рекомендовано не завантажувати себе важкою роботою в течії 30 днів, щоб уникнути розриву рани. І найкраще дотримуватися цю рекомендацію, оскільки при розриві носової артерії кров можна буде зупинити тільки спеціальними засобами, а операцію доведеться повторити.

Як ви, напевно, вже зрозуміли, автор цієї статті сам пережив всю «принадність» закладеного носа і операцію. Тому те, що ви зараз дізналися, це реальний досвід реальної людини.

«Так, пережити це було нелегко, але воно того варте. Повірте!»