Як готувати котлету по-київськи

Традиційно київську котлету прийнято готувати з курячого філе з частиною крильної кісточки. Звичайно, на смак ця кісточка мало впливає, проте … Так прийнято. Філе у курки два, значить і котлет з неї вийде не більше пари. А про те, як цю пару приготувати смачно, ми вам сьогодні розповімо.

ЕТАП 1
Приготування соусу

КРОК 1
Купіть інгредієнти

Даний соус буде знаходитися всередині котлет. Для його приготування вам знадобиться 200 грам вершкового масла, сік одного лимона, зелень петрушки і сіль за смаком.

КРОК 2
ПІДГОТУЙТЕ ПРОДУКТИ

Ще до початку приготування підготуйте продукти: вершкове масло залиште на деякий час на столі, щоб воно стало м\’яким, вичавіть сік з лимона і нашаткуйте петрушку.

КРОК 3
Збийте масло
{PAGEBREAK}
Спершу його трохи підсолити, збийте масло міксером, а потім додайте до нього сік, петрушку і ще раз добре збийте. Робити це потрібно до тих пір, поки сік не інтегрується в масло.

КРОК 4
ЗРОБІТЬ КОВБАСКИ

Мокрими руками з збитого ароматного масла зробіть сигарки довжиною близько 5-6 сантиметрів і поставте їх у морозилку. Хоч вам потрібно тільки 2 сигари, готувати їх краще про запас, на потім. І справа тут не в економії часу. Просто чим більше соку, тим простіше буде збити його в жир, а загорнувши його в поліетилен, зберігати сигарки в морозилці можна скільки завгодно.

ЕТАП 2
Приготування котлет

КРОК 1
Відділіть потрібно чвстину курки

З кільової кістки курки акуратно зріжте філе, залишивши при цьому крило. Після цього видаліть дві крайні, тоненькі, фаланги крила, а останню, м\’ясисту, зачистите, видаліть м\’ясо і відріжте суглоб з боку другої фаланги так, щоб на філе залишилася гола кісточка.

КРОК 2
Відбийте м\’ясо кухонним молотком
{PAGEBREAK}
У кожному курячому філе є дві частини-велика і менша. Візьміть мокру кухонну дошку, покладіть на неї 2 таких філе і, накривши плівкою, дуже акуратно відбийте кухонним молотком так, щоб вони збільшилися в розмірах і товщина по всій їх поверхні була однакова. Коли закінчите, повторіть те ж саме і з іншим філе.

КРОК 3
Додайте сигарку

Коли ви закінчите, посипте м\’ясо білим перцем, сіллю і загорніть в мале філе раніше підготовлену сигарку, сформувавши так звану котлетку. Далі загорніть її у велике філе так, щоб котлетка за формою нагадувала дирижабль.

КРОК 4
Паніруйте

Підготувавши котлетки, можна приступати до їх панірування. Для цього спочатку обмокніте їх в борошно, а потім в лезьон — рідке тісто, яке представляє собою суміш яйця, води або молока і невеликої кількості борошна. Після цього ретельно обваляйте котлети в панірувальних сухарях і надайте їм остаточну форму, загострену з кінця без кісточки.

КРОК 5
Охолодіть
{PAGEBREAK}
Сформовані у форму котлети слід гарненько охолодити, щоб масло, що знаходиться всередині, не витекло під час обсмажування. Для цього на деякий час помістіть котлети на полицю холодильника або в морозилку.

КРОК 6
Приступайте до готування

Коли котлети досить охолодяться, можна приступати до їх приготування. Для цього поставте духовку розігріватися до 180 градусів. А поки вона гріється, нагрійте на плиті рослинне масло і обсмажуйте в ньому котлети до тих пір, поки на них не з\’явиться золота скоринка. Потім відправте їх в духовку до готовності.

Читати також?
Як навчитися готувати салат «Кармен»
Як правильно збивати вершки

КРОК 7
Уважно перевіряте готовність

Особливо уважно потрібно підходити до процесу перевірки готовності Київської котлети. Так, проколювати її не можна, тому що велика ймовірність того, що масляний соус з неї просто-напросто витече. Зарубайте собі на носі: котлету можна вважати готовою тоді, коли на її поверхні з\’являться масляні бульбашки.

От і все! Ваше кулінарне диво готово. Подавайте Київську котлету з соковитим грибним жульєном або грибами, тушкованими в сметані або вершках — і ніхто не піде від вас голодним, не оцінивши ваш кулінарний талант!