Як тонко нарізати ковбасу

Рідкісне застілля обходиться без м\’ясних делікатесів. Для того, щоб закуски радували погляд, необхідно освоїти секрети тонкої нарізки ковбаси. Для того, щоб тонко нарізати ковбасу, можна використовувати ніж,
слайсер або спеціальну шатківницю, а знання загальних принципів нарізки
допоможе не тільки красиво оформити блюдо, але і максимально проявити
його смак.

Нарізка ковбаси слайсера

На
вітринах супермаркетів часто можна побачити ідеально рівні скибочки
ковбаси у вакуумній упаковці або лотках, закритих харчовою плівкою.
У більшості випадків, для приготування такої нарізки застосовуються слайсери, встановлені прямо в ковбасних відділах магазинів.

Слайсери (слово походить від англійського slice — скибочка, тому його ще
називають Ломтерізки) створені спеціально для швидкої нарізки продуктів у
великих обсягах.
Електричний ніж може бути стаціонарним або ручним. Але в обох випадках він дає можливість дуже тонко нарізати сирокопчену ковбасу, суджук, сир, а також хліб і овочі.

Електричні
помічники розрізняються по потужності (більш потужні пристрої
дозволяють впоратися з твердими продуктами і рідше потребують перерви
для охолодження).
Леза також можуть бути різними. У бюджетних моделях використовуються прямі, в більш дорогих — хвилясті. Другий тип більш довговічний і довше тримає заточку, забезпечуючи ідеальну якість зрізу.

За
допомогою слайсера ковбасу можна нарізати тонкими скибочками (причому
товщину шматочків можна встановити перед початком нарізки), а також
подрібнити її для приготування салату або окрошки.
У більшості моделей можна задати не тільки товщину, але і кут нарізки.

Нарізування гострим ножем


Якщо у вашому будинку немає слайсера, нарізати ковбасні вироби можна за допомогою гострого ножа. При цьому дуже важливо дотримуватися правильного положення пальців, інакше можна порізатися. На кулінарних сайтах можна подивитися фотографії і навіть відеоуроки,
які в деталях демонструють процес нарізування у виконанні досвідчених
кухарів.

Одне з головних правил при ручному нарізанні ковбаси — використання дуже добре заточеного ножа. Це дозволить створювати ідеально рівні шматочки. Перед нарізкою ковбасу очищають, укладають на дошку і вибирають форму майбутніх шматочків. Якщо ви хочете, щоб скибочки були ідеально круглими, ніж необхідно
тримати строго перпендикулярно ковбасі, для отримання витягнутих
шматочків інструмент розташовують під кутом.

Великі батони вареної ковбаси зручно розрізати навпіл. Це дозволить домогтися рівного зрізу і уникнути перекосів або непотрібних відходів. Якщо ви збираєтеся подати на одній тарілці кілька сортів ковбас, варто подбати про те, щоб товщина скибочок була однаковою.

Шинкування на тертці

Багато сучасних приладів для тертя мають спеціально заточену насадку, призначену для ковбасних виробів. Шинкування відніме набагато менше часу, ніж нарізування ножем, так що
цей метод нерідко використовують при підготовці до великих застіль —
ювілеїв, весіль.

Отримати рівні скибочки навіть на гострій насадці буває непросто. Однак існує невелика хитрість: перед нарізкою ковбасу злегка підморожують. Це забезпечує більш високу швидкість і відмінна якість — практично без відходів.

Шинкування підходить не для всіх сортів: якщо в фарші трапляються великі шматочки сала, вони можуть випадати. В цьому випадку краще відкласти терку і взяти в руки ніж.

Загальні принципи нарізання


Подрібнення продуктів часто вважається незначною операцією, і абсолютно марною. Правильно виконана нарізка дозволяє не тільки зробити страви привабливими, але і впливає на їх смак. Тонко нарізаний суджук дозволяє розрізнити букет вишуканих прянощів. У солянці подрібнені м\’ясні продукти віддають свій смак бульйону, а великі — зберігають його.

Кулінарами
придумано безліч способів нарізки для різноманітних продуктів, однак
далеко не всі вони можуть бути до ковбасних виробів.
Ковбасу можна різати:

   
-великими шматками (домашні сорти з птиці або м\’яса);
    —
круглими або витягнутими скибочками (для бутербродів і як самостійна закуска);
    —
кубиками або соломкою (для салатів і супів).

Святковий стіл нерідко прикрашають фігурками з шинки або ковбасних виробів. Вони можуть складатися з декількох шматочків або являти собою майстерно вирізані зображення. Тематика може бути будь-якою: весілля, сердечка на честь дня святого Валентина, новорічні прикраси. З невеликих шматочків можна скласти красиву мозаїку.