Ламінатор для паперу А4 – зручний формат, доступна ціна

Якщо раніше прилади для ламінування були прерогативою видавництв та поліграфічних компаній, то сьогодні ці пристрої купують для офісів та домашнього використання. Спробуємо розібратися, якими бувають ці прилади та від чого залежить їхня вартість.

Види ламінаторів

Ламінування – швидкий та простий спосіб захистити папір від руйнівної дії вологи, пилу, бруду та сонячних променів. Захищені полімерною плівкою листи не мнуться і не рвуться навіть за інтенсивного використання. За допомогою ламінування можна надовго зберегти у первозданному вигляді документи, фотографії, малюнки, візитні картки, грамоти та обкладинки книг.

Ламінатор для паперу А4 – зручний формат, доступна ціна

За типом нагрівального елемента

Ламінатори з гарячими пластинами. У такому пристрої плівка проходить між гарячими пластинами, а далі котиться холодними валами. І якщо на початку на виході виходив не завжди якісний документ із бульбашками повітря між плівкою та папером, а також хвилястою поверхнею, то сьогодні розробляються нові технології, наприклад, ремінне ламінування компанії https://a4p.com.ua/laminator-a4/, що дозволяє не допустити таких ситуацій.

Ламінатори з валами внутрішнього нагріву. У такому типі пристроїв нагрівальний елемент знаходиться усередині валу. Така технологія дозволяє використовувати ламінатори для тиснення фольгою, глянсування та вирішення інших завдань. Прилади з гарячими валами коштують дорожче за прості пристрої з пластинами, але виконують роботу якісно. Такі ламінатори є, в основному, потужними професійними апаратами. Вони не потребують перерв і можуть експлуатуватися цілий робочий день.

Ламінатори із валами зовнішнього нагріву. Апарати із зовнішнім нагріванням валів коштують дешевше та вимагають відпочинку через кожні 40-60 хвилин роботи. Як правило, їх купують для дому або невеликих фірм. Нагрівальний елемент у них знаходиться зовні валів, що дозволяє ламінувати документи, фотографії.

Також є гібридні варіанти.

Ламінатор для паперу А4 – зручний формат, доступна ціна

За типом використовуваної плівки

Пакетні (конвертні) – використовуються для ламінування документів популярних розмірів (А6-А2). Листи паперу вкладаються у плівку, виготовлену у вигляді прямокутних пакетів, після чого пропускаються через ламінатор. Конвертні пристрої бувають професійними та офісними. Пакетні пристрої коштують дешевше, мають просту конструкцію та можуть використовуватися будь-якою людиною, але не дозволяють застосовувати надто тонку плівку.

Рулонні — ламінують папір різних розмірів, але в основному використовуються для продукції формату A3-А0. Як витратні матеріали використовується згорнута в рулон плівка. Як правило, такий тип ламінаторів встановлюється на поліграфічних підприємствах та в друкарнях. Рулонні ламінатори дозволяють швидко виготовляти навіть великі тиражі, працюють із плівками будь-якої товщини, проте складні в налаштуванні та використанні.