Як боротися з токсикозом

Вагітність і токсикоз. Здається, що ці речі пов\’язані як ніч і сон, Білка і Стрілка, альфа і омега. Однак не все так добре як здається на перший погляд. Про те, що потрібно знати про токсикоз і чим він небезпечний, ми вам сьогодні й розповімо.

КРОК 1
З\’ясуйте ЩО ТАКЕ ТОКСИКОЗ

Більшість жінок не поспішають що-небудь робити, щоб перемогти токсикоз, так як існує думка, що це для такого положення цілком нормально. Для початку слід розібратися, з чим ми маємо справу. Токсикоз — це певне порушення процесу пристосування жіночого організму до стану вагітності, своєрідна перекручена реакція на вагітність. До токсикозів також відносять цілий ряд можливих захворювань, властивих вагітним, які ускладнюють перебіг вагітності, але припиняються після пологів або аборту. Віддалені наслідки можуть спостерігатися тільки в тому випадку, якщо хвороби були тривалими або перебігали важко.

КРОК 2
ЕСТЬ ТОКСИКОЗ? Перевірте у ГІНЕКОЛОГА І ЕНДОКРИНОЛОГА
{PAGEBREAK}
Чи не основною причиною виникнення токсикозу є деякі патологічні процеси в організмі, які порушують функціонування рецепторного апарату жіночої матки і провокують ненормальні імпульси, які виходять від плодового яйця. Причин тому може бути декілька. У першу чергу перевіртеся на наявність запальних захворювань статевих органів, зокрема матки. Порушення може викликати її неправильний розвиток, недорозвинення, а так само порушення рецепторного апарату матки або ненормальна зміна в ендометрії, причиною яких можуть бути ендокринні або інші порушення в організмі. Все це дуже часто провокує токсикоз у вагітних жінок.

КРОК 3
Підлікуйте нервову систему

Майте на увазі, що будь-які зміни в нервовій системі сприяють неправильній переробці імпульсів, які випромінюють плодове яйце. Токсикоз може спровокувати дискоординація головних нервових процесів, що відбуваються в головному мозку і системі підкірки — кора, а також перезбудження ретикулярної формації і розташованих в гіпоталамусі вегетативних центрів.

Через зміни в нервовій системі з\’являються порушення функцій кровотворної, серцево-судинної та інших систем, обміну речовин, а також відбуваються збої в процесі фізіологічної перебудови залоз внутрішньої секреції. При порушеннях нейрогуморальної регуляції обмінних процесів змінюються фізіологічні співвідношення у складі мікроелементів, електролітів, білкових фракцій, гормонів та інших речовин. Якщо обмін відбувається неправильно, з тканин в кров будуть надходити не тільки не шкідливі, кінцеві, продукти обміну, але ще й продукти проміжні, які запросто можуть викликати аутоінтоксикації організму, що, по суті, і є тим самим токсикозом.

Причин зміни функцій нервової системи, що провокують токсикоз, може бути багато. Це можуть бути перенесені супутні вагітності захворювання, перевтома, переживання, порушення режиму гігієни, неправильне харчування і цілий ряд інших факторів, які можуть значно послабити стійкість вашого організму.

КРОК 4
Визначити, який вид токсикозу у вас

{PAGEBREAK}
Найчастіше жінок турбує ранній чи пізній токсикоз. Першому властива легка, помірна або надмірна блювота, а також птиализм. Позднік часто супроводжуються невропатією, водянкою вагітних, еклампсією і прееклампсією. Іноді зустрічаються і рідкісні форми токсикозу, до симптомів яких можна віднести бронхіальну астму, дерматози, остеомаляцію, тетанію і жовтяницю. Такі захворювання можуть виникнути в будь-який період вагітності.

КРОК 5
ЯКЩО У ВАС РАННИЙ ТОКСИКОЗ, перевіртеся на ІНФЕКЦІЇ

Існує ціла безліч пропозицій щодо причин розвитку раннього токсикозу у вагітних жінок, причому особлива увага в них приділяється саме вивченню причин появи блювоти. В основному це відбувається коли порушуються взаємини між функціями внутрішніх органів, вегетативної системи і діяльністю кори головного мозку. Найчастіше причиною таких порушень стають патологічні процеси, які впливають на рецептори матки і вегетативну нервову систему — інтоксикації, перенесені захворювання, хвороби внутрішніх органів, запальні процеси в організмі, пов\’язані з абортами травми ендометрія тощо.

Токсикоз з\’являється внаслідок подачі патологічних імпульсів протягом тривалого часу, які провокують надмірне роздратування вегетативних центрів підкірки головного мозку, особливо ретикулярної формації його стовбура, і пониження найголовніших нервових процесів, що відбуваються в головному мозку. Працюючи в таких умовах, пов\’язані з роздратуванням плодовим яйцем рецепторів матки імпульси, далі підвищують збудливість підкірки і різко посилюють реактивність вегетативної нервової системи.

Якщо говорити простіше, то при змінах в роботі нервової системи нормальні процеси адаптації організму до вагітності не відбуваються, внаслідок чого і виникає токсикоз.

Слід пам\’ятати про те, що зміни, які стосуються ендокринної системи, травних та інших органів, обміну речовин можуть набувати патологічний характер. Далі основні нервові процеси можуть ще більше слабшати через виникаючі порушення обміну речовин, травлення, ферментних систем, метаболізму гормонів, а також імунологічних та інших реакцій.

КРОК 6
ЯКЩО У ВАС ПІЗНЯ БЛЮВОТА, ПЕРЕВІРТЕ НЕРВОВУ СИСТЕМУ
{PAGEBREAK}
На думку сучасних вчених, пізній токсикоз — ні що інше, як захворювання, що стосується всього організму, симптомами якого є порушення функцій основних систем і органів.

Основною причиною розвитку властивих вагітним складних патологічних процесів вважаються порушення в роботі центральної нервової системи, які провокують проблеми з судинною системою. Тому і вважається, що найбільш часті прояви пізнього токсикозу — це розлади кровообігу і різні судинні порушення. Останні, у свою чергу, погіршують кровообіг тканин і органів, а також провокують гіпоксію і інші зміни функцій головного мозку, печінки, залоз внутрішньої секреції, нирок та інших органів. А ось розлади кровообігу цілком порушують весь обмін речовин і ферментні функції, провокують аутоінтоксикації і дистрофічні процеси. Ось вам і виникає токсикоз.

Причин токсикозу може бути багато, як і його видів. Щоб уникнути проблем зі своїм здоров\’ям і не ризикувати здоров\’ям майбутнього малюка, підходите до процесу зачаття усвідомлено, проконсультуйтеся з лікарями, пройдіть медичний огляд. І тоді вагітність буде вам тільки в радість.