Як скласти резюме?

Резюме має вирішувати конкретне питання — чи підходить людина на заявлену посаду?

Щоб з великого числа претендентів обрали саме Вас, необхідно грамотно скласти резюме, зуміти зачепити увагу роботодавця і мотивувати його на подальшу зустріч, тобто співбесіду.

Важливо, щоб резюме було лаконічним, адже на його перегляд витрачається не більше однієї-двох хвилин.

Одне резюме — одна вакансія

Якщо ви претендуєте не на одну вакансію, то краще скласти декілька резюме. Починайте його з вашого прізвища, імені, по батькові і контактної інформації. Не потрібно документ починати зі слів — резюме, це не прийнято. Далі вказуйте посаду.

Освіта
{PAGEBREAK}
У цьому пункті бажано спочатку вказати ті навчальні заклади, які мають пряме відношення до претендованої посади.

Досвід роботи

Місця роботи вказуйте в хронологічному, але зворотному порядку, і мають зв\’язок з областю майбутньої роботи. Опишіть виконувані вами обов\’язки і досягнення, яких ви домоглися.

Навички

Перерахуйте набуті навички, якщо працюєте на комп\’ютері, вкажіть програми, якими володієте. Вмієте друкувати сліпим методом — вкажіть швидкість набору. Якщо знаєте іноземні мови, то вкажіть рівень знань.

Особисті якості

Особливо на ці дані не звертають уваги, тому як ніхто погано про себе не напише, а от наявність рекомендацій допоможе оцінити Вас як хорошого працівника.

Не зайвим буде написати бажану суму заробітної плати і позбавити себе від непотрібних пропозицій (якщо влаштовуєтеся через агентство), також покажіть себе, як людину цілеспрямовану і що знає чого хочете.

Замість віку напишіть рік народження. Сімейний стан вказувати не варто, якщо потрібно, скажіть на співбесіді.

Типові помилки

— Недолік контактної інформації (е-мейл, скайп, код міста);
— Навчальні заклади без розшифровки;
— Відсутність профілю компанії, в якій ви працювали;
— Дрібний шрифт тексту;
— Орфографічні помилки;
— Відсутність форматування.

Кілька простих порад
{PAGEBREAK}
1. Якщо форма резюме буде не звичайна, креативна — додайте посилання на більш детальну форму (підходить для пошуку віддаленої роботи або пошуку роботи через інтернет);

2. Обов\’язково додайте, що ви хочете трудитися саме в цій компанії і тут зможете розвиватися і досягти великих результатів;

3. Бажано прикладати до резюме супровідний лист.