Як кредит може перешкодити поїздці за кордон?

Попит на споживче кредитування з кожним днем ​​зростає все сильніше. Українці стали брати в борг навіть тоді, коли фінансове становище не дуже сильно допомагає розплатитися з ним. Наслідки при цьому можуть досить сильно позначитися на поїздках в інші країни.

Варто розібратися більш докладно з можливістю виїзду за межі держави в тому випадку, якщо є непогашений кредит.

Обмеження, пов\’язані з непогашеним кредитом

Виїзд в іншу країну буде залежати, насамперед, від наявності боргів за кредитами, а також від того, чи почалося з цього приводу судовий розгляд чи ні. Пристави можуть виділити кілька категорій людей, для яких діють обмеження, що забороняють виїзд за межі держави.
{PAGEBREAK}
Поряд з тими підприємцями, які ховаються від податкових виплат, а також з неплатниками аліментів, у списку боржників можуть бути присутніми і позичальники.

Кредит сам по собі не здатний стати причиною, яка послугує виникненню обмежень у відвідуванні інших країн. Але всіх подібних заборон не буде до того моменту, поки людина регулярно здійснює платежі у визначений термін у фіксованому розмірі.

Коли у позичальника є заборгованість, керівництво банків має право звернутися із заявою до суду, після чого почнеться судовий розгляд. У тому випадку, якщо в результаті всіх розглядів буде прийнято рішення про обмеження виїзду за межі країни, то про поїздки в інші держави можна забути.

Починаючи з моменту винесення рішення про обмеження виїзду, позичальникові буде надано п\’ять днів для того, щоб він зміг погасити всі наявні заборгованості. Якщо цього зроблено не буде, то всі відомості будуть передані в СБУ, співробітники якого ведуть прикордонний контроль.

Варто розуміти, що навіть за наявної заборгованості за кредитами можна їздити в інші країни до того моменту, поки не буде прийнята заборона на підставі рішення судових інстанцій. У тому випадку, якщо заборона вступить після виїзду за кордон, то повернувшись назад, людина зобов\’язана буде повністю погасити борги з урахуванням всіх накопичених відсотків.

Неприємні ситуації, пов\’язані з боргом по кредиту

{PAGEBREAK}

Необхідно врахувати, що неприємні ситуації можуть виникнути навіть після погашення боргів. Наприклад, відомості про це можуть не надійти у відповідні органи, і заборона на виїзд з країни все одно буде діяти.

Тому слід заздалегідь перевірити наявність боргів за кредитами і погасити їх у тому випадку, якщо вони є. У будь-якій спірній ситуації здатні допомогти документи, в яких буде підтверджена виплата боргів.

Підводячи підсумок, варто сказати, що перед вильотом в іншу країну варто звернутися в Службу Приставів і дізнатися, чи є в списках боржників ваше прізвище. Якщо її немає, то можна сміливо вирушати у відрядження в іншу країну або на відпочинок. В іншому випадку, краще позбутися заборгованостей за кредитами, щоб уникнути неприємностей, пов\’язаних з обмеженням виїзду з території держави.