Як повернути борг у друга?

Справжня дружба будується на багатьох людських якостях. Підтримка у важку хвилину і довіра — є основними з них. Трапляється так, що друзі просять у борг. Ви, звичайно ж, з метою підтримати і допомогти дорогого товариша погоджуєтеся, не роздумуючи. Проходить час, і стає зрозумілим, що друг призабув про борг або просто не збирається його повертати. Як вчинити? Адже Вам дійсно зараз потрібні гроші.

Як змусити людину повернути борг?

Мирні переговори

У першу чергу поговоріть про це з одним. Не соромтеся і не коріть себе за цей крок. Це Ваші кровні гроші і Ви вправі вимагати їх повернення. Якщо боїтеся, що друг образиться і не буде більше з Вами спілкуватися, не ведіть розмову на підвищених тонах і не намагайтеся грубити. Постарайтеся коротко і ясно дати зрозуміти людині, що зараз перебуваєте у важкій ситуації і Вам потрібні ці кошти. Нагадайте, що, коли у товариша була потреба, Ви, не замислюючись, пішли йому на зустріч. Тепер саме час допомогти і Вам.

Якщо друг довго не віддає борг, можливо, він просто забув про нього, і Ви ненав\’язливо можете йому про це нагадати. Не соромтеся нагадати. Ви ж не чуже просите, а хочете отримати своє.
{PAGEBREAK}
Може статися таке, що у людини дійсно немає можливості віддати борг, тоді Ви можете домовитися про інший спосіб віддачі. Боржник може віддавати заборгованість частинами, а не відразу всю суму. Ви разом можете обговорити термін розстрочки.

Повернення за допомогою третіх осіб

Якщо розмови і прохання ніяк не діють, можна вдатися до інших способів. Існують безліч фірм по боротьбі з боржниками. Звернувшись в одну з таких компаній, Вам допоможуть швидко повернути позичене. Хоча такий спосіб не дуже підходить для відносин двох друзів. Але якщо сума велика, а товариш всім виглядом протестує про повернення, цілком реально скористатися такими послугами.

Розписка

У сучасному світі люди перестали вірити на слово і намагаються всі операції підтверджувати документально. Дуже часто люди звертаються до написання розписки. Розписка — це документ, який підтверджує передачу Вами грошей і зобов\’язує людину, яка взяла в борг, повернути позичене. Розписка повинна містити в собі дані про обидві сторони угоди: П.І.Б., паспортні дані, хто і в кого займає, сума позики та обов\’язки повернення. Наприкінці документа обов\’язково дата і підпис. Даний документ дає Вам всі підстави звертатися за допомогою до суду. В оформленні розписки є свої нюанси: позичену суму слід обов\’язково вказувати літерами, щоб уникнути подальших шахрайських виправлень; розписка пишеться виключно від руки, що дозволяє в особливо спірних випадках ідентифікувати почерк; складати розписку і передавати гроші бажано в присутності свідків. У деяких випадках, хоча цього строго не вимагає закон, розписку завіряють у нотаріуса. У такому випадку Ви маєте документ з повною юридичною силою і гарантію огляду факту передачі грошей в особі нотаріуса.

{PAGEBREAK}
Повернення боргів не найприємніший захід, але воно неминуче. Намагайтеся, звичайно ж, вирішити проблему шляхом мирних переговорів. Позичаючи якусь суму друга, будьте готові до сценарію, що грошей назад Ви не отримаєте. Тому позичайте гроші в кількості, яким явно розташовуєте на сьогоднішній день.

Хоча буває дружба і ситуації, в яких питання грошей не стоїть на першому плані. Коли від наявності необхідної суми залежать життя — хто їх вважає! Адже для цього й існує дружба!